دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > بررسی راه های همکاری جمعیت هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی فارس/ انعقاد تفاهم نامه مشترک در دستور کار قرار گرفت
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی راه های همکاری جمعیت هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی فارس/ انعقاد تفاهم نامه مشترک در دستور کار قرار گرفت

در دیدار رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس، راه های همکاری دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ نشست مشترک دکتر بهارلویی؛ رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با جعفری؛ مدیرعامل این جمعیت، صبح روز چهارشنبه 21 تیر ماه جاری برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در این دیدار با اشاره به روحیه بسیجی مدیران و کارکنان این جمعیت و اشتراکات سازمانی با بسیج جامعه پزشکی، گفت: داوطلب محوری و رویکرد خدمت جهادی به مردم، به ویژه بیماران نیازمند و اقشار محروم، مهم ترین وجه مشترک جمعیت هلال احمر با بسیج جامعه پزشکی است.

فیض اله جعفری با ارائه پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی فارس به منظور هم افزایی و استفاده از ظرفیت های مشترک، اظهار کرد: فعالیت های داوطلبانه جمعیت و بسیج جامعه پزشکی، خدمات این دو مجموعه را در میان جامعه هدف موثرتر نموده است.

جعفری با بیان اینکه جمعیت هلال احمر آمادگی دارد تا آموزش های تخصصی امداد و نجات را به اعضای بسیج جامعه پزشکی استان فارس ارائه نماید، تصریح کرد: جزئیات این آموزش ها در قالب مفاد تفاهم نامه همکاری بیان خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت کانون های دانشجویی هلال احمر در دانشگاه علوم پزشکی، گفت: این کانون ها بر اساس تفاهم نامه بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر، در زمینه امور عام المنفعه و بشردوستانه فعالیت می نمایند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس خدمات فیزیوتراپی و توانبخشی را دیگر زمینه همکاری این جمعیت با سازمان بسیج جامعه پزشکی برشمرد و افزود: خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی جمعیت فارغ از نگاه انتفاع محور، صرفاً با هدف مساعدت به بیماران و معلولان نیازمند و آسیب پذیر ارائه می گردد.

جعفری در همین زمینه خواستار برگزاری مانورهای بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) با همکاری مشترک هلال احمر و بسیج جامعه پزشکی شد.

وی یادآور شد: همکاری در این زمینه می تواند، استان فارس را به عنوان استان پایلوت در کشور مطرح نماید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با تاکید بر ضرورت دستیابی به ادبیات مشترک و همکاری بیشتر جمعیت با بسیج جامعه پزشکی در ماموریت های مشابه از جمله کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی، ادامه داد: در صورت هم افزایی، امکان استقرار تجهیزات و ملزومات بیمارستان صحرایی در استان فارس نیز وجود دارد.

جعفری با اشاره به راه اندازی فاز اول انتقال مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال احمر فارس از دروازه کازرون به بلوار زند شیراز و همچنین گشایش مجدد درمانگاه خیریه نجات در بلوار لطفعلی خان زند، همکاری بسیج جامعه پزشکی برای رونق فعالیت های این مراکز را ضروری و مطلوب ارزیابی کرد.

وی در پایان از عضویت داوطلبانه اعضای بسیج جامعه پزشکی در جمعیت هلال احمر فارس استقبال کرد.

در ادامه این دیدار دکتر بهارلویی رئیس بسیج جامعه پزشکی استان فارس به تشریح فعالیت های این سازمان در مناسبت های مختلف پرداخت.

بهارلویی خدمت رسانی در مناطق محروم، ویزیت رایگان بیماران، برپایی بیمارستان صحرایی در ایام اربعین حسینی و برگزاری اردوهای جهادی در مناطق کم برخوردار را مهمترین رئوس فعالیت های بسیج جامعه پزشکی استان فارس برشمرد.

وی با اشاره به روحیه جهادی پزشکان بسیجی و فضای مقدس و خدمت محور این سازمان، گفت: اعضای جامعه پزشکی علاقه مند به گذارندن دوره های آموزشی امداد و نجات جمعیت هلال احمر هستند و تحقق این امر گام مهمی در جهت حضور موثر پزشکان ما در زمان وقوع بحران ها است.

در این جلسه اکبری؛ مسئول بسیج بیمارستان نمازی شیراز و مسئول روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان فارس نیز حضور داشت.  

 


٠١:٣٢ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٢٤    /    تعداد نمایش : ٧٨٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج