دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > در دیدار مدیرعامل هلال احمر کرمان با رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد: مردم در زمان حادثه یار و همراه جمعیت هلال احمر می شوند/ انبارهای امداد و نجات هلال احمر باید به بالاترین سطح آمادگی برسد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار مدیرعامل هلال احمر کرمان با رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش در مجلس شورای اسلامی مطرح شد: مردم در زمان حادثه یار و همراه جمعیت هلال احمر می شوند/ انبارهای امداد و نجات هلال احمر باید به بالاترین سطح آمادگی برسد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با همراهی معاونان ستادی جمعیت با نماینده مردم شهرستان های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

مردم در زمان حادثه یار و همراه جمعیت هلال احمر می شوند

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ دکتر محمد مهدی زاهدی در این دیدار بیان کرد: جمعیت هلال احمر مورد اعتماد جامعه و مردم است و هموطنان عزیزمان در زمان حادثه یار و همراه جمعیت هلال احمر می شوند.

زاهدی با اشاره به اینکه در دنیای امروز در بحث تهاجم فرهنگی دشمن سعی دارد در ذهن جوانان ارزش ها را به ضد ارزش ها و ضد ارزش ها را به ارزش ها تبدیل کند، افزود: تا کنون سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با برگزاری برنامه های فرهنگی و بشردوستانه در جهت جلوگیری از پیشرفت تهاجم فرهنگی در جامعه موفق عمل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: مجلس نیز سعی کرده است با تصویب 2 درصد از درآمدهای ثبت و اسناد کشور، از هزینه های جمعیت در خصوص برگزاری و اجرای برنامه های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و امدادرسانی در زمان حادثه و همچنین تجهیز و تکمیل خوردروها و انبارهای امدادی جهت آمادگی بیشتر در حوادث احتمالی از جمعیت هلال احمر حمایت کند.

انبارهای امداد و نجات هلال احمر باید به بالاترین سطح آمادگی برسد 

رضا فلاح؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در این دیدار ضمن قدردانی از دفتر نمایندگی پروفسور زاهدی و حمایت ایشان از جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: آرمان جمعیت هلال احمر بر این بوده است که از زمان لحظات اولیه بروز بحران و حوادث در کنار مردم باشد و مردم نیز همیشه به جمعیت اعتماد داشته و از آن حمایت کردند.

فلاح ادامه داد: سعی داریم با برنامه ریزی های کوتاه و میان مدت، انبارهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان را به بالاترین سطح آمادگی جهت امدادرسانی در زمان بروز بحران و حادثه برسانیم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان، استانی حادثه خیز و آسیب پذیر است، افزود: نقش پیشگیری در هر حوزه و سازمان به عنوان اولین اقدام موثر است که جمعیت هلال احمر با اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) برای جلوگیری از بروز مشکلات و آسیب های احتمالی در زمان حوادث اقدام کرده است. 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطر نشان کرد: معاونت آموزش و پژوهش در اجرای طرح خادم با مراجعه به درب منازل و آموزش چهره به چهره، سعی می کند میزان آمادگی مردم را افزایش دهد.

فلاح در ادامه تصریح کرد: برای بالا بردن تاب آوری جامعه در مقابل حوادث، حضور مردم و نیروهای بومی آموزش دیده در لحظات اولیه حادثه جهت جلوگیری از بروز آسیب های احتمالی و افزایش تعداد مصدومین تا قبل از رسیدن نیروهای امدادی بسیار موثر است.

وی با اشاره به یاری و مساعدت مجلس در اجرای برنامه های آموزشی و امدادرسانی در حوادث گفت: نگاه ویژه مجلس شورای اسلامی به انبارهای امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت آمادگی در زمان بحران ها و حوادث بسیار ضروری و لازم است.


٠١:٤٥ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٧٨٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج