جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > دیدار نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس/ نقش ویژه و اثرگذار هلال احمر در دیپلماسی بین المللی
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس/ نقش ویژه و اثرگذار هلال احمر در دیپلماسی بین المللی

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس، نقش جمعیت هلال احمر در دیپلماسی بین المللی جمهوری اسلامی را ویژه و اثرگذار توصیف کرد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرعامل جمعیت استان از هلال احمر به عنوان یکی از دستگاه های محبوب، پرتلاش و جهادگر یاد کرد و گفت: این جمعیت نقش موثر و مهمی در عرصه دیپلماسی بین المللی جمهوری اسلامی دارد.

دکتر گودرزی با اشاره به سفر کاری خود به همراه مدیران بحران به کشور ژاپن، تاکید کرد: باید از تجارب ارزنده کشورهای توسعه یافته و پرحادثه مانند ژاپن و درس آموخته های آنها در بحران های سنگینی مانند حادثه سونامی، استفاده بهینه کنیم.

گودرزی با مهم ارزیابی کردن آگاهی و اطلاع مردم از ماموریت های متنوع جمعیت هلال احمر، افزود: این جمعیت باید نقش محوری خود در زمینه حقوق بشردوستانه را در سطح افکار عمومی تبیین کند.

وی از ایده های ابتکاری جمعیت هلال احمر از جمله راه اندازی خانه های هلال، طرح خادم، مانورهای بهداشت و درمان اضطراری و همچنین خدمات ارزنده ای مانند پزشکی حج و زیارت، فعالیت های درمانی و توانبخشی و ... قدردانی کرد.

خدمات داوطلبانه؛ مهمترین رکن جمعیت

مدیرعامل جمعیت استان فارس نیز در این دیدار مهمترین رکن جمعیت را منابع داوطلبی دانست و گفت: خدمات داوطلبانه عنوان انحصاری و ممتاز جمعیت هلال احمر است.

فیض اله جعفری با اشاره به سابقه شکل گیری نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و اصول و اهداف این نهضت، اظهار کرد: این جمعیت افتخار دارد که اساسنامه آن در سطح ملی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است.

جعفری با قدردانی از نگاه مثبت و رویکرد حمایتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جمعیت هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان امدادی کشور، تصریح کرد: خدمت به مردم وجه مشترک اعضای خانواده بزرگ جمعیت و نمایندگان خانه ملت است.

وی در ادامه به تشریح جزئیات ماموریت های جمعیت هلال احمر در سطح داخلی پرداخت و اذعان کرد: شناخت این ماموریت ها یکی از پایه های مهم مرحله پیشگیری در چرخه مدیریت بحران می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در همین زمینه به طرح خادم اشاره کرد و افزود: آشنایی خانواده ها با ماموریت های امدادی هلال احمر و همچنین آگاهی از مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی، تاثیر بسزایی در کاهش تبعات منفی حوادث و بحران ها دارد.

جعفری تاب آوری را از موضوعات مهم و در دستور کار فعلی جمعیت هلال احمر عنوان و بیان کرد: ارتقاء آستانه تحمل و همچنین افزایش میزان تاب آوری اجتماعی در آحاد مردم و در ابعاد مختلف زندگی آنها، از هزینه های گزاف در زمان وقوع بحران ها می کاهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به توجه ویژه جمعیت هلال احمر فارس به شعب شهرستانی بالاخص مناطق محروم اشاره کرد و گفت: این جمعیت آمادگی دارد خدمات امدادی، آموزشی و عام المنفعه خود را در شهرستان های محرومی چون ممسنی و رستم بیش از پیش گسترش دهد.

در این جلسه مقرر شد بخش های مختلف شهرستان های رستم و ممسنی از فعالیت ها و خدمات خانه های هلال بهره مند گردند.

در این دیدار معاونین و مدیران ستادی جمعیت هلال احمر فارس نیز حضور داشتند.


٠١:٤٨ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٦٨٠    /    تعداد نمایش : ٧٧٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج