جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > امضای تفاهمنامه همکاری بسیج سازندگی و هلال احمر چهار محال و بختیاری/ توسعه همکاری میان دو نهاد در حوزه سلامت و فعالیت های داوطلبانه
 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهمنامه همکاری بسیج سازندگی و هلال احمر چهار محال و بختیاری/ توسعه همکاری میان دو نهاد در حوزه سلامت و فعالیت های داوطلبانه

جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری و سازمان بسیج سازندگی استان، در حوزه سلامت و فعالیت های داوطلبانه تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، تفاهمنامه همکاری میان جمعیت هلال احمر استان و سازمان بسیج سازندگی با حضور سرهنگ مرادی؛ رئیس سازمان بسیج سازندگی استان و سید احمد مرتضوی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر و همچنین حجت السلام و المسلمین علی اکبر جعفری؛ نماینده ولی فقیه و معاونین جمعیت هلال احمر استان چهارمحال  و بختیاری امضا شد.

سید احمد مرتضوی؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری در این جلسه گفت: سپاه و بسیج در ایران بازوی نیرومند انقلاب و کشور هستند که چه در زمان جنگ تحمیلی و چه اکنون در سازندگی کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند، جمعیت هلال احمر نیز چه در زمان جنگ و چه در امدادرسانی در حوادث در راستای اهداف عالی این نهاد مردمی، توان خود را نشان داده است. 

مرتضوی در ادامه گفت: تحقق فرامین مقام معظم رهبری و دولت در یاری رسانی به افراد کم برخوردار و نیازمند، هماهنگی بیشتر به منظور اجرای اهداف عام‌المنفعه و حمایتی و همچنین کمک به تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت جامعه، بهره‌گیری از توان تخصصی و غیرتخصصی بسیج و جمعیت هلال احمر از اهداف این تفاهمنامه است.

در ادامه این جلسه، سرهنگ مرادی؛ رئیس بسیج سازندگی استان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سازمان بسیج سازندگی به فرمان مقام معظم رهبری به منظور کمک به محرومین به ویژه درمان این افراد تشکیل شد. جمعیت هلال احمر و بسیج سازندگی می توانند در بحث حوزه سلامت و فعالیت های داوطلبانه همکاری خوبی داشته باشند.

لازم به ذکر است نحوه همکاری و تعهدات طرفین به صورت تعهدات مشترک، در این تفاهمنامه گنجانده شده است که در این زمینه می‌توان به تعیین سازوکار مشخص برای همکاری و هماهنگی، برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های مشترک امدادی، کمک به ظرفیت‌های پشتیبانی و نظارت عالیه بر اجرای طرح‌های واگذار شده به هر یک از طرفین می‌توان اشاره کرد.

این تفاهم نامه در 3 ماده و 31 بند تنظیم شده است.

 


٠٢:٤٢ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٦٩٤    /    تعداد نمایش : ٧٥٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج