جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > مدیرعامل هلال احمر مازندران خبرداد: تلاش مستمر هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران/ نجات بیش از 2 هزار و 300 تن از امواج مرگبار خزر با اجرای طرح امدادو نجات ساحلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل هلال احمر مازندران خبرداد: تلاش مستمر هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران/ نجات بیش از 2 هزار و 300 تن از امواج مرگبار خزر با اجرای طرح امدادو نجات ساحلی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از تمرکز برنامه ریزی و تلاش مستمر جمعیت هلال احمر برای کاهش غریق در ساحل مازندران خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر مجتبی اکبری گفت: عملیات اجرایی طرح امدادونجات ساحلی در ایام تابستان با مدیریت جمعیت هلال احمر استان در قالب کمیته کاهش غریق و تلفات انسانی در 400 کیلومتر نوار ساحلی مازندران در دست اجرا است که تا کنون دستاوردهای مهمی در کاهش غریق داشته است. 

وی با اشاره به اظهارات دکتر فلاح جلودار؛ استاندار مازندران مبنی بر کاهش 73 درصدی غریق در ساحل مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل تصریح کرد: این کاهش محسوس اگر چه بسیار قابل توجه و امید بخش است اما امیدواریم در فرایند اجرای طرح‌ها به گونه‌ای حرکت کنیم که تعداد کشته‌شدگان دریا را به حداقل ممکن رسانده و دیگر شاهد مرگ و یا غرق شدن افراد در دریا نباشیم.

دکتر اکبری افزود: جمعیت هلال احمر استان مازندران، امسال نیز همانند سال گذشته با تمام توان عملیاتی و امدادی در اجرای این طرح  حضوری فعال و محوری دارد که نقش موثر ناجیان غریق و نجاتگران جمعیت هلال احمر در این عملیات سنگین غیرقابل انکار است.

دکتر اکبری  با اشاره به استقرار بیش از یکهزار نجاتگر و ناجی غریق در 375 نقطه پرخطر ساحل استان تصریح کرد: تیمهای امداد و نجات ساحلی جمعیت هلال احمر مازندران از آغاز طرح کاهش غریق در سوم خرداد 96 تا کنون موفق شدند 2 هزار و 303 غریق را از امواج مرگبار خزر نجات دهند.

وی افزود: در همین مدت نجاتگران هلال احمر 130مصدوم حوادث دریایی را به مراکز درمانی انتقال دادند و 4 هزار و 86 نفر نیز با مراجعه به پایگاهها و پست های امدادونجات ساحلی هلال احمر مازندران از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند. وی همچنین به همه مسافران و گردشگران ساحلی توصیه کرد هشدارهای نجاتگران هلال احمر و ناجیان غریق مستقر در ساحل را جدی بگیرند و از شنا در نقاط پرخطر اجتناب کنند.

 


٠٤:٤٩ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٧٠٠    /    تعداد نمایش : ١١١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج