پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > افتتاح خانه هلال در دو روستای وهن آباد و منجیل آباد رباط كریم
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح خانه هلال در دو روستای وهن آباد و منجیل آباد رباط كریم

با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری رباط کریم، سرپرست هلال احمر شهرستان رباط کریم و سایر مسئولان شهرستانی، خانه هلال دو روستای وهن آباد و منجیل آباد، واقع در شهرستان رباط کریم و از توابع استان تهران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، حسین فهیمی؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رباط کریم در حاشیه افتتاح خانه هلال احمر روستاهای وهن آباد و منجیل آباد اظهار کرد: هدف اصلی ما از افتتاح خانه های هلال احمر که امروز نیز شاهد دو مورد از آنها در این دو روستا از توابع شهرستان رباط کریم هستیم، اشاعه فرهنگ داوطلبی و خدمت داوطلبانه، گسترش آموزش همگانی و افزایش تاب آوری هموطنان روستایی مان در مواجهه با مخاطرات مختلف است.

وی ادامه داد: با افتتاح خانه های هلال روستایی می توانیم آموزش هایی از جمله اصول امداد و کمک های اولیه را به هموطنان روستایی مان ارائه دهیم تا در مواقع ضروری و حوادث مختلف بتوانیم از توان افراد بومی و محلی استفاده کنیم.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان رباط کریم تصریح کرد: خانه هلال روستا، کوچک شده یک شعبه از جمعیت هلال احمر است و خانه های هلال احمر، بسیاری از امور تعریف شده را توسط داوطلبان این خانه که از بین روستائیان هستند به اجرا می گذارند.

فهیمی در خصوص خانه هلال احمر دو روستای وهن آباد و منجیل آباد گفت: با رایزنی هایی که با فرمانداری شهرستان رباط کریم انجام شد، مکان های مناسبی از سوی فرمانداری جهت تاسیس خانه های هلال مذکور به این جمعیت داده شد و امروز نیز شاهد افتتاح خانه هلال احمر روستای وهن آباد و روستای منجیل آباد هستیم تا مردم این روستا نیز بدین شکل بتوانند از خدمات این خانه تاثیرگذار بهره مند شوند.

بنا بر این گزارش، در طول برگزاری مراسم افتتاحیه این خانه های هلال روستایی، داوطلبان هلال احمر رباط کریم با برپایی چادر های امدادی، به ارائه خدمات رایگان جهت اندازه گیری قند خون و فشار خون اهالی روستا پرداختند.


١٥:٠٢ - شنبه ١١ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٣٨٢    /    تعداد نمایش : ١٩٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج