پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران عنوان کرد: ضرورت راه اندازی شبکه امدادگری به منظور ارتقای ظرفیت امدادی هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران عنوان کرد: ضرورت راه اندازی شبکه امدادگری به منظور ارتقای ظرفیت امدادی هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: امدادگران مهمترین سرمایه هلال احمر هستند و برای صیانت از این سرمایه های ارزشمند و توسعه و ترویج فرهنگ امدادگری ضروری است شبکه امدادگری راه اندازی شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر مجتبی اکبری در اولین نشست مشورتی تاسیس و راه اندازی شبکه امدادگران هلال احمر مازندران افزود: یکی از ضرورتهای سازمانهای اجتماعی همانند جمعیت هلال احمر، حفظ پویایی و نشاط است زیرا در غیر این صورت با رکود و ریزش مواجه خواهند شد. 

دکتر اکبری گفت: هم اکنون نزدیک به 4هزار امدادگر و نجاتگر درجه بندی شده عضو جمعیت هلال احمر مازندران هستند و این ظرفیت عظیم درصورت وجود برنامه ای مدون و جذب افراد جدید می تواند به چندین برابر ظرفیت کنونی ارتقا یابد. 

وی تصریح کرد: پویایی سازمانهای اجتماعی منوط به جوشش از درون براساس اهداف مشترک و حرکت در بستر جامعه است و هیچ نیروی بیرونی نمی تواند به پویایی یک سازمان اجتماعی کمک کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به ضرورت راه اندازی مرکز کنترل و پایش امدادگران با هدف حفظ ارتباط مستمر با آحاد امدادگران و جلوگیری از ریزش و کمک به رویش های جدید گفت: طیف گسترده ای از مفاهیم و انگاره ها وجود دارد که در صورت وجود شبکه ای کارآمد می تواند در بستر جامعه به منصه ظهور برسد و موجب تحولات مثبت بسیار ارزشمندی شود.

اکبری همفکری، هم اندیشی، هویت بخشی، احترام بخشی، آینده پژوهی، توانمندسازی، جذب،آ موزش، سازماندهی، مهارت افزایی، تغییر، اعتلای نگرشها، توسعه خدمات داوطلبانه، اعتمادسازی، نهادسازی، ارتقای دانش، مسئولیت پذیری، نظارت جامع و توسعه رفتارهای اجتماعی مردم محور را از جمله مفاهیم ارزشمند در راستای ایجاد و راه اندازی شبکه ای قوی از امدادگران توصیف کرد و خواستار نقش آفرینی موثر همه امدادگران در این ساختار نوین شد.


١٣:٠٢ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٥٩٨    /    تعداد نمایش : ١٤٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج