سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
اخبار > با حضور عوامل جمعیت هلال احمر خوزستان؛ بیش از 23 هزار زائر حسینی در پایانه مرزی چذابه و شلمچه درمان سرپایی شدند
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور عوامل جمعیت هلال احمر خوزستان؛ بیش از 23 هزار زائر حسینی در پایانه مرزی چذابه و شلمچه درمان سرپایی شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: در پایانه مرزی چذابه تا دیروز ۶ هزار و ۵۲۸ نفر به صورت سرپایی درمان و ۶۳ نفر نیز به مراکز درمانی و بیمارستان ها منتقل شدند.

به گزارش به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی امروز در حاشیه بازدید از مرز چذابه به خدمات ارائه شده جمعیت هلال احمر استان پرداخت و اظهار کرد: در پایانه مرزی چذابه تا دیروز 6 هزار و 528 نفر به صورت سرپایی درمان و 63 نفر نیز توسط تیم های عملیاتی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: در پایانه مرزی چذابه 135 نفر نیز در کمپ ها و اردوگاه های هلال احمر از خدمات اسکان اضطراری بهره مند شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان تصریح‌ کرد: تا روز گذشته نیز 13 هزار و 832 نفر به صورت سرپایی در پایانه مرزی شلمچه مداوا شدند.

خدادادی با اشاره به فعالیت پایگاه‌های امداد و نجات بین راهی در مسیرهای منتهی به مرزها شلمچه و چذابه و 4 ورودی خوزستان در شهرهای بهبهان، اندیمشک، هندیجان و ایذه گفت: در سایر پایگاه‌ها نیز دو هزار و 483 نفر به صورت سرپایی، 6 نفر انتقالی و سه هزار و 110 نفر نیز اسکان اضطراری شدند.

بر اساس این گزارش، پوشش امدادی پیاده روی اربعین حسینی(ع) به مدت 15 روز از 7 آبان مصادف با 9 صفر آغاز و تا 21 آبان مصادف با 23 صفر خاتمه می یابد ولی با توجه به شروع حرکت زائرین، از اواخر مهرماه پوشش امدادی در مرزهای شلمچه و چذابه با حضور نجاتگران و امدادگران هلال احمر خوزستان آغاز شده است. در این ایام بیش از 176 امدادگر و نجاتگر در هر روز و در 23 پست امداد و نجات به زائرین اربعین ارائه خدمت می کنند.


٠٨:١٧ - جمعه ١٩ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٨٤٦    /    تعداد نمایش : ١٢٦٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج