جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > اجرای مرحله هشتم طرح ملی خادم در استان مازندران
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای مرحله هشتم طرح ملی خادم در استان مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به پایان مرحله هشتم اجرای طرح خادم در این استان، از مراجعه تیمهای آموزشی این طرح ملی به منازل 10 هزار و 217خانوار مازندرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ دکتر مجتبی اکبری گفت: در راستای اجرای طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) تا کنون 8 مرحله با موفقیت در استان اجرا شد که تیمهای داوطلب خادم با مراجعه به منازل ده هزار و 217خانواده در شهرهای مختلف استان  به ارائه آموزشهای امدادی پرداختند.

وی با اشاره به فعالیت 195 تیم داوطلب خادم در مرحله هشتم افزود: موضوع ارائه شده در مرحله هشتم «برنامه ارتباطی خانواده در شرایط اضطراری» بوده است. دکتراکبری  با اشاره به اینکه هر مرحله طرح خادم با موضوع خاصی اجرا می شود، گفت: طرح ملی «خـانواده آماده در مـخاطرات» یا جنبش «خادم»، یک تلاش دسته‌جمعی است برای آموزش خانواده‌های ایرانی، برای اینکه بتوانند در برابر مخاطراتی که آنها را تهدید می‌کند، آماده شوند. وی افزود: برای افزایش تاب آوری جامعه که همان تقویت قدرت جامعه برای بازگشت به وضع عادی پس از وقوع مخاطرات است، ارائه آموزش های همگانی مؤثر ضروری است.

دکتر اکبری گفت: شعار محوری و اختصاصی ما هم در استان مازندران «من خانواده ام را دوست دارم» است و در قالب این طرح که هم اکنون در مناطق مختلف استان در دست اجراست رابطین و داوطلبان خادم آموزش دیده و مجرب جمعیت هلال احمر به منازل شهروندان مراجعه نموده و اطلاعات تدوین شده امدادی را در قالب بسته آموزشی کوتاه مدت و فشرده به اعضای خانوار ارائه می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: مراجعه به در منازل خانوارها توسط داوطلبان و امدادگران هلال احمر در12 مرحله انجام می شود و در هر مرحله آموزش های کوتاه و سرپایی با موضوع خود امدادی و دگر امدادی به مدت 5 تا 10 دقیقه  ارائه می شود.

دکتر اکبری گفت: آنچه مهم است همکاری و تعامل شهروندان با عوامل جمعیت هلال احمر که در واقع تسهیل گران این فرآیند ملی و مهم هستند، شرط موثر موفقیت این برنامه است و از تمامی خانواده ها می خواهیم با نیروهای جمعیت هلال احمر استان همکاری کنند.


١٤:٠٩ - سه شنبه ٧ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٢٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج