پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بیش از 4 هزار خانوار زلزله زده خدمات گرفتند
 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط هلال احمر گیلان؛

بیش از 4 هزار خانوار زلزله زده خدمات گرفتند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از زمان استقرار جمعیت هلال احمر گیلان در شهرستان سرپل ذهاب تاکنون به 4 هزار خانوار ساکن در منطقه خدمات رسانی کرده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان مهدی ولی پور گفت: از تاریخ 5 آذر ماه ستاد جمعیت هلال احمر گیلان با نام زیتون با هدف توزیع اقلام یکی از مناطق ششگانه شهر در کرمانشاه راه اندازی شد، همچنین این ستاد مسئولیت لجستیک و انبار مرکزی با محوریت دریافت و دپوی اقلام امداد و نجات ارسالی از ستاد فرماندهی سازمان امدادونجات و توزیع و ارسال آن به مناطق عملیاتی سر پل ذهاب از سوی 5  استان  را نیز بر  بر عهده دارد.  

وی بیان کرد : توزیع اقلام زیستی شامل برنج، بسته های مواد غذایی یک‌ماهه، ست های  بهداشتی. ست ظروف، کفی چادر، پتو. هیتر برقی، والور خوراک‌پزی اولیه بین خانوارها، کمک به نصب چادر و ارایه خدامات امدادی اولیه در این ستاد نیز انجام شد .

مهدی ولی پور با بیان اینکه به ۱۶ هزار خانوار در شهر سرپل ذهاب خدمات ارائه شد گفت: تاکنون در شهرستان سرپل ذهاب با حضور استانهای خراسان رضوی، گیلان، خوزستان، مازندران، همدان و تهران همچنین استانهای چهارمحال، قم، البرز نیز که در هفته ابتدایی در عملیات سرپل ذهاب حضور داشتند به 16 هزار خانوار خدمات ارائه شد .

وی افزود: از 11 آذر ماه با اتمام توزیع اقلام یک ماهه عملیات پشتیبانی استانها، ادامه امدادرسانی ها بر عهده جمعیت هلال احمر کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود : یک صدتن از کارکنان و نجاتگران و تیم های سحر جمعیت هلال احمر استان در ستاد به طور شبانه روزی در حال  شناسایی خانوارهای آسیب دیده، بسته بندی اقلام زیستی و ساماندهی کمک ها جهت توزیع به مردم منطقه هستند.

ولی پور بیان داشت : قبل از استقرار ستاد هلال احمر گیلان تیم سحر " ساماندهی تیم های حمایت روانی " که شامل 26 نفر از امدادگران خواهر و برادر می شود، هلال احمر گیلان در دالاهو کرمانشاه به  700 تن از از کودکان و مادران خدمات ارایه کردند .

مهدی ولی پور افزود : توزیع سبدهای فرهنگی، اسباب‌بازی و کتاب‌های کودکانه، لوازم نقاشی، برپایی فضای دوستدار کودک، انجام بازی‌های گروهی و هدفمند به منظور کاهش استرس کودکان، قصه‌خوانی، کارگاه کاردستی، عروسک سازی، داستان‌گویی و توزیع اقلام کمک آموزشی از فعالیتهای صورت گرفته این تیم ها است.

ولی پور اذعان داشت : مشاوره و روانشناسی  جهت  کمک به بازگشت افراد حادثه دیده به شرایط عادی زندگی ، آموزش نکات بهداشتی کمک‌های اولیه با توجه به شرایط و فرهنگ منطقه به مادران ، ارائه نکات ایمنی و بهداشتی در چادر، جلوگیری از حریق، ارائه نکات پیشگیری از بیماری‌های شایع بعد از زلزله از دیگر کارهای انجام شده تیم های سحر بود .


٢٢:٥٥ - جمعه ١٠ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٣٤٧    /    تعداد نمایش : ١١٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج