چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد: پایش سلامت روان یکهزار خانواده آسیب دیده در زلزله غرب کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد: پایش سلامت روان یکهزار خانواده آسیب دیده در زلزله غرب کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از پایش و غربالگری سلامت و بهداشت روانی در مناطق زلزله زده شهرستان اسلام آباد غرب با حضور کارشناسان تیم حمایت های روانی و اجتماعی این جمعیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به اهمیت توجه به مسائل روانی بعد از حوادث اظهار کرد: با توجه به حضور تیم ساماندهی حمایت های روانی و اجتماعی(سحر) این جمعیت در مناطق زلزله زده اسلام آباد، پایش و غربالگری سلامت و بهداشت روان ویژه خانواده های آسیب دیده از زلزله و ساکن در چادرهای اسکان اضطراری صورت گرفت.

وی با اشاره به ضرورت کاهش شیوع و پیشگیری از پیشرفت و تشدید عوارض روانی در حوادث غیر مترقبه افزود: در این پایش و غربالگری، بیش از یکهزار خانواده مورد ارزیابی و مداقه روانی قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با تأکید بر افزایش توان انطباق و آماده سازی بازماندگان در حوادث به عنوان یکی از اهداف اصلی تیم حمایت های روانی، بیان کرد: در این برنامه، کارشناسان مشاوره و روانشناسی تیم سحر این جمعیت، به صورت چادر به چادر و چهره به چهره اقدام به پایش و غربالگری سلامت روان افراد آسیب دیده از زلزله اخیر کردند.

دکتر خدادادی با بیان اینکه تقویت مهارتهای اجتماعی بازماندگان و کمک به جامعه برای سازماندهی مجدد، خودیاری و بازسازی جامعه از اهمیت بسزایی برخوردار است، تصریح کرد: در این غربالگری ۴ شاخص اثرات جسمی، اثر بر احساسات، اثر بر افکار و اثر بر رفتار مورد تحلیل تیم کارشناسان حمایت روانی و اجتماعی جوانان هلال احمر خوزستان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: گروه های هدف مورد بررسی تیم سحر استان خوزستان شامل زنان، سالمندان و کودکان هستند که به لحاظ آسیب پذیری مستعد هستند مورد شناسایی و در جهت بهبهود و ارتقاء سلامت روان با تکنیک های روز روانشناسی مورد درمان قرار گرفتند.


١٠:٣٣ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٣٦٨    /    تعداد نمایش : ١٢٩٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج