جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > آموزش های طرح خادم در مناطق زلزله زده هجدک کرمان آغاز شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش های طرح خادم در مناطق زلزله زده هجدک کرمان آغاز شد

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: جمعیت هلال احمر از ساعات اولیه زلزله با اعزام تیمی از کرمان آموزش های طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) را در مناطق زلزله زده هجدک آغاز کرده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان هادی فرشید با بیان اینکه آموزش های طرح خادم بصورت ویژه به روستاهای کانون زلزله ارائه می شود افزود: برای آموزش زلزله زدگان یک تیم آموزشی از تسهیلگران خادم از مرکز استان همچنین مربیان خادم شهرستان راور به منظور آموزش نکات ایمنی و آموزه های امدادی به زلزله زدگان به منطقه اعزام شد.

وی تصریح کرد: طرح خادم طرح ضمن آموزش، آمادگی خانوارها را در برابر مخاطرات افزایش می دهد و هم اکنون که مناطقی از استان کرمان کانون زلزله قرار گرفته است، این طرح می تواند موجب نجات جان مردم  و آموزش پس از بحران را برای مردم منطقه ارائه دهد.

 معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گفت: جمعیت هلال احمر استان کرمان همواره دوره های آموزشی رایگان را برگزار می کند و از مردم می خواهیم با شرکت در این دوره ها آمادگی خود را در برخورد با حوادث بالا ببرند و همچنین در اجرای طرح خادم همکاری کنند.

وی افزود: در طرح خادم تسهیلگران بیش از 12 مرحله در سال به درب منازل مراجعه و 15 سئوال می پرسند و میزان آمادگی خانوارها را می سنجند که در ایران آمادگی مردم کمتر از 9 درصد است.

فرشید بیان کرد: با اجرای طرح خادم در افق سال یکهزار و 400 این آمادگی به وضع مطلوبی خواهد رسید و در این طرح آموزش هایی بسته به مخاطره هر شهر و منطقه داده می شود.

طرح ملی خادم (خانواده آماده در مخاطرات) به مدت بیش از یک سال در کشور اجرایی شده و در استان کرمان به صورت ویژه به آن پرداخته شده است.

 


١٤:٥٠ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٣٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج