پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
اخبار > امداد رسانی به 28 گردشگر گرفتار در آبشار شوی دزفول
 


  چاپ        ارسال به دوست

امداد رسانی به 28 گردشگر گرفتار در آبشار شوی دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: 28 گردشگر که به آبشار شوی در بخش کوهستانی شهیون دزفول سفر کرده بودند در منطقه گرفتار شده و توسط نیروهای امدادی این جمعیت امدادرسانی شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، عظیم رضای مرساق اظهار کرد: این گردشگران که به وسیله یک دستگاه اتوبوس برای تفریح به منطقه گردشگری آبشار شوی در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در دل رشته کوه زاگرس سفر کرده بودند، در مسیر بازگشت با مشکل مواجه شده و ساعاتی پیش در تماس با هلال احمر در خواست کمک کردند.

وی افزود: طبق اطلاعات کسب شده اتوبوس این گردشگران به دلیل شیب تند جاده کوهستانی با مشکل فنی مواجه شده و در نقطه ای حادثه خیز متوقف شده و قادر به حرکت نبود.

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول بیان کرد: پس از اعلام این حادثه، 2 تیم امداد و نجات کوهستان از هلال احمر به همراه مقادیری آذوقه ، چادر و پوشاک گرم برای آنها ارسال شد.

 انتقال گردشگران گرفتار در مسیر آبشار شوی به دزفول

رئیس جمعیت هلال احمر دزفول گفت: 28 گردشگر گرفتار در مسیر آبشار شوی در منطقه کوهستانی شهیون، بامداد روز شنبه به سلامت به دزفول منتقل شدند.

رضایی مرساق افزود: این گردشگران در نخستین ساعات بامداد روز شنبه به وسیله 2 دستگاه مینی بوس به دزفول منتقل شده و پس از آن راهی اهواز شدند.

ضرورت سفر به آبشار شوی با خودروهای مناسب و مطمئن

دکتر غلامحسین حسن پور از امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول که در عملیات کمک به این گردشگران حضور داشته گفت: خودرویی که این گردشگران بوسیله آن به منطقه کوهستانی آبشار شوی سفر کرده بودند، یک دستگاه مینی بوس غیر استاندارد بودپ که حدود 2 برابر ظرفیت مسافر سوار کرده بود.

وی اظهار کرد: مینی بوس مذکور در مسیر بازگشت از آبشار شوی هنگام عبور از شیب تند جاده کوهستانی در منطقه «سرتنگ» با مشکل فنی مواجه شده و به سمت پایین جاده و دره ای عمیق منحرف شده بود که برخورد قسمت کف خودرو با تخته سنگی بزرگ و متوقف شدن آن از بروز فاجعه ای جلوگیری کرده است.

این مربی و امدادگر باسابقه هلال احمر دزفول ضمن توصیه به گروه های گردشگری مبنی بر استفاده از خودروهای مناسب برای سفر به منطقه کوهستانی آبشار شوی افزود: بخشی از جاده آبشار شوی سنگلاخ بوده و عبور از آن با خودروهای استاندارد و ایمن امکانپذیر است ضمن اینکه خودروهای مسافری در چنین جاده ای نباید بیش از ظرفیت مسافر سوار کنند.

آبشار شوی در 100 کیلومتری شهر دزفول در بخش کوهستانی شهیون و در دل رشته کوه زاگرس واقع است. این منطقه گردشگری با وجود آبشاری منحصربفرد و سفر صدها گردشگر از شهرهای مختلف کشور جاده ای نامناسب و کوهستانی دارد.


٠٩:٤٣ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٣٨٩    /    تعداد نمایش : ٨٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج