جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > افتتاح هلال احمر باوی در استان خوزستان/ دکتر خدادادی: توانمندسازی مردم سرلوحه برنامه های هلال‌احمر است
 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح هلال احمر باوی در استان خوزستان/ دکتر خدادادی: توانمندسازی مردم سرلوحه برنامه های هلال‌احمر است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به زمین لرزه کرمانشاه و تلفات جانی و انسانی و خسارات مالی آن، گفت: جمعیت هلال احمر خوزستان با اجرای طرح ها و برنامه ها، زمینه ساز ایجاد آمادگی لازم برای مقابله با آسیب های طبیعی و هم آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در آیین افتتاح ساختمان جمعیت هلال‌احمر ملاثانی در شهرستان باوی با اشاره به زمین لرزه اخیر کرمانشاه و کشته و مجروح شدن جمع زیادی از هموطنان، اظهار کرد: زمین لرزه کرمانشاه با همه آسیب ها و مصیبت ها، دستاوردهای مثبتی هم داشت که به عنوان یک دانشگاه و درس عبرت می توانیم از آنها برای کسب آمادگی استفاده لازم را ببریم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: کاهش اثرات بلایای طبیعی از برنامه های جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

دکتر خدادادی گفت: جمعیت هلال احمر خوزستان با اجرای طرح ها و برنامه ها زمینه ساز ایجاد آمادگی لازم برای مقابله با آسیب های طبیعی و هم آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های مردم شهرستان باوی، اضافه کرد: با توجه به پتانسیل، تلاش و جدیتی که در مردم شهرستان باوی وجود دارد، همواره مردم این خطه را به عنوان مجموعه ای وفادار به نظام می شناسند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: باید نگاه ویژه ای به مردم این شهرستان داشته و پاسخگوی نیازهای آنها باشیم به ویژه اقشار نیازمند و محروم که در منطقه باید شناسایی شوند.

دکتر خدادادی خطاب به سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان باوی تاکید کرد: برنامه توانمندسازی در حاشیه شهر و روستا در حوزه آموزش و تامین مایحتاج اولیه باید در دستور کار شما قرار گیرد تا مردم این منطقه از موهبت وجود هلال احمر بهره مند شوند.

وی با اشاره به ضرورت آموزش جوانان و توانمندسازی آنها، یاد آور شد: جوانان نیاز به برنامه ریزی مناسب برای توانمندسازی و مقابله با آسیب های اجتماعی دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: ما در حوزه فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه به سه شکل مشارکت، حمایت و هدایت در فعالیت ها حضور داریم که انتظار می رود در شهرستان باوی، پتانسیل های موجود در این زمینه ها شناسایی شود.

به گفته دکتر خدادادی، جمعیت هلال احمر در زمینه توانمندسازی و رفع مشکلات منطقه به عنوان بازوی اجرایی عمل می کند و مردم سرمایه اصلی جمعیت هلال احمر هستند.

وی تصریح کرد: نگاه ما به مردم نگاهی سرمایه ای و مبتنی بر اعتماد است و باید از توان و ظرفیت های شیوخ و افراد تاثیر گذار برای اهداف هلال احمر بهره لازم را ببریم.

هلال احمر ظرفیت های مطلوبی برای خدمت به مردم دارد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان هم در این مراسم گفت: با توجه به وجود رودخانه، احتمال وقوع سیلاب و جاده ترانزیتی در شهرستان باوی، وجود پایگاه امداد و نجات یکی از دغدغه های مهم مردم این شهرستان است.

حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا اظهار کرد: هلال احمر ظرفیت های خوبی برای خدمت به مردم دارد و طرح خادم در زمینه بلایای طبیعی یکی از این ظرفیت ها است.

وی با اشاره به قرارداشتن شهرستان باوی در کنار رودخانه کارون و عبور جاده ترانزیتی از دل شهر، افزود: با توجه به وجود رودخانه و احتمال سیلاب و جاده ای که حالت ترانزیتی دارد و احتمال وقوع حوادث نیاز به پایگاه امداد و نجات جاده ای می تواند یکی از دغدغه های مردم این شهرستان باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: هلال احمر در حوزه آسیب های اجتماعی برای واکسینه کردن مردم در برابر تهاجم فرهنگی اثرگذار و تاکنون در این زمینه منشأ خیر و برکت برای جامعه بوده است.

حجت الاسلام سعادت نیا گفت: هلال احمر در زمینه محرومیت زدایی حضور فعالی دارد و همواره پای ثابت حوزه حاشیه نشینی و حاشیه های شهر بوده که کار خوب و اثرگذار و موفقی بوده است.

 ضرورت هشیاری در برابر بحران ها

فرماندار باوی هم در مراسم اففتاح هلال احمر باوی گفت: حضور جمعیت هلال احمر در این شهرستان با توجه به حادثه خیز بودن آن، ضروری و حیاتی بود. حیدر کاظمی اظهار کرد: هیچ سازمان و منطقه ای نیست که از بحران مصون باشد.

وی با اشاره مجاورت شهرستان باوی و روستاهای آن با رودخانه کارون و کرخه و سیلاب فروردین ماه ۹۵ و انجام اقدامات پیشگیرانه در این شهرستان، افزود: بسیاری از روستاهای باوی با احداث سیل بند از خطر سیلاب مصون ماندند.

فرماندار باوی تصریح کرد: حضور هلال احمر در این شهرستان ضروری و حیاتی بود و هلال احمر در بسیاری از مسایل می تواند به ما کمک می کند و هر کمک و حمایتی نیاز باشد از هلال احمر صورت می گیرد.


١٣:٠٤ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٣٩٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج