پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > با حضور تیم های درمان اضطراری 10 استان برگزار شد: دوره آموزشی منطقه ای بهداشت روان و بهداشت محیط در هلال احمر هرمزگان
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور تیم های درمان اضطراری 10 استان برگزار شد: دوره آموزشی منطقه ای بهداشت روان و بهداشت محیط در هلال احمر هرمزگان

دوره آموزشی منطقه ای دو روزه بهداشت روان و بهداشت محیط ویژه تیمهای بهداشت و درمان اضطراری با حضور اعضای واحدهای بهداشت محیط و بهداشت روان تیمهای مراقبت های پایه بهداشتی از ۱۰ استان کشور به میزبانی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ۱۲ و ۱۳ آذرماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر کشور در آیین گشایش این دوره آموزشی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد عملیاتی این معاونت در امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: تیم های مراقبت های پایه بهداشتی در کنار بیمارستان های سریع الاستقرار و بیمارستان های مرجع، از واحدهای سه گانه پاسخگویی اضطراری متعارف فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر هستند.

مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر، با بیان اینکه واحدهای بهداشت محیط و بهداشت روان، ارائه کننده دو حیطه خدمتی مهم در شرایط اضطراری پس از وقوع سوانح هستند افزود: با پذیرفته شدن واحدهای سه گانه بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر کشورمان از سوی تشکیلات فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، پیوستن‌ جمعیت هلال احمر‌ ایران به جمع ۱۵ جمعیت ملی دارنده واحدهای پاسخگویی اضطراری خدمات سلامت در سوانح در دنیا رسمیت یافت. 

وی در پایان، ضمن قدردانی از میزبانی جمعیت هلال احمر هرمزگان، بر اهمیت حفظ دستاوردها و استانداردها در ارائه خدمات سلامت در شرایط اضطراری تاکید کرد. 

علی اعمی برنطین، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان درباره دوره آموزشی برگزار شده‌ به میزبانی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان گفت: بالاتر بودن نسبت داوطلبان به کارکنان و بالا بودن عیار یکدلی و همنوایی گروهی و به تبع آن کیفیت گرایی نسبت به کمیت سالاری محض از جمله ممیزه های بارز تیم های مراقبت های پایه بهداشتی و درمانی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان است. 

وی ضمن قدردانی از یکایک کارکنان و داوطلبان حاضر در این دوره آموزشی آنان را به جذب همتایان خود به جمع داوطلبان جمعیت هلال احمر و توسعه همدلی برای فراگیر کردن کیفیت خدمات داوطلبانه تخصصی در حیطه سلامت در شرایط اضطرار فراخواند و ابراز امیدواری کرد که در آینده کیفیت خدمات داوطلبانه با بهبودبخشی به الگوهای عمل جاری، بیش از پیش ارتقاء یابد.

حاج آقا شهابی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان هرمزگان نیز ضمن تبیین فضیلت کاهش آلام انسان ها در دوران پر محنت وقوع سوانح، خدمت رسانی داوطلبانه در این شرایط را توفیقی ارزنده دانست و ضمن قدردانی از نقش پذیری ثمربخش داوطلبان واحدهای بهداشت محیط و روان در کمک به ارتقاء کیفیت زندگی آسیب دیدگان از سوانح، هفته وحدت را به همه حاضرین تبریک گفت و از ارزندگی تلاش برای حفظ و تداوم وحدت به عنوان یکی از  سرمایه های ارزشمند جامعه اسلامی یاد کرد.

یحیی بازیاری زاده، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان نیز در آیین اختتامیه دوره آموزشی منطقه ای گفت: اطمینان یافتن از رعایت اصول و ارزش های بنیادین جمعیت هلال احمر-که یکی از رموز توسعه و تداوم این نهضت جهانی تا به امروز بوده است-یکی از مهم ترین ممیزه ها، نقش پذیری محلی داوطلبان در ساختار های امدادرسانی مرتبط با جمعیت های ملی است.

 لازم به یاد آوری است دوره آموزشی منطقه ای دو روزه بهداشت روان و بهداشت محیط ویژه تیمهای بهداشت و درمان اضطراری با حضور اعضاء واحدهای بهداشت محیط و بهداشت روان تیمهای مراقبت های پایه بهداشتی از ۱۰ استان کشور به میزبانی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۲ و ۱۳ آذرماه با حضور مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر کشور در بندرعباس برگزار شد.


١٣:٣٠ - سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٤٤٨    /    تعداد نمایش : ١٣٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج