چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مشترک هلال احمر و فنی حرفه ای استان خراسان رضوی/ آموزش 64 هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی در برابر حوادث در سال جاری
 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مشترک هلال احمر و فنی حرفه ای استان خراسان رضوی/ آموزش 64 هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی در برابر حوادث در سال جاری

تفاهمنامه همکاری آموزشی میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در محل ساختمان صلح هلال احمر استان در مشهد منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: از مهمترین رویکردهای مدیریت بحران مبتنی بر جامعه آسیب پذیر استفاده از پتانسیل جامعه های محلی است و در همین راستا استفاده از این ظرفیتها در ایجاد آمادگی بسیار مهم است.
وی افزود: طرح خادم یا خانواده آماده در مخاطرات از سال گذشته در استان با تعداد 20 هزار خانوار و با هدف افزایش شاخص آمادگی خانواده در بلایا اجرایی شد و امسال نیز با آموزش 64هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی از حدود 10 درصد به 30 درصد اجرایی می شود تا خانواده ها بتوانند در زمان وقوع حوادث و بحران، پاسخ های مقتضی را داشته باشند.
دکتر احمدی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان  آمادگی دارد تا با آموزش و انتقال دانش به همه اقشار و ظرفیت سازی آموزشی، افزایش تاب آوری در زمان مواجه با بحران را در جامعه ایجاد کند.
همچنین مهندس افشین رحیمی، مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در کشورهای صنعتی دنیا برای انجام کوچکترین امور نیاز به گواهینامه و تخصص است، استفاده  از ظرفیت های موجود در جهت ارائه خدمات آموزشی براساس استانداردهای آموزشی یک پارچه و منسجم ملی و بین المللی  را مهم دانست و گفت: آموزش های عملی به منظور افزایش سطح دانش فنی و مهارتی شاغلین در دو بعد کیفی و کمی انجام می شود.


١٠:٠٨ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٠٩    /    تعداد نمایش : ١٠٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج