چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مشترک هلال احمر و فنی حرفه ای استان خراسان رضوی/ آموزش 64 هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی در برابر حوادث در سال جاری
 


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی مشترک هلال احمر و فنی حرفه ای استان خراسان رضوی/ آموزش 64 هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی در برابر حوادث در سال جاری

تفاهمنامه همکاری آموزشی میان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی و جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در محل ساختمان صلح هلال احمر استان در مشهد منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: از مهمترین رویکردهای مدیریت بحران مبتنی بر جامعه آسیب پذیر استفاده از پتانسیل جامعه های محلی است و در همین راستا استفاده از این ظرفیتها در ایجاد آمادگی بسیار مهم است.
وی افزود: طرح خادم یا خانواده آماده در مخاطرات از سال گذشته در استان با تعداد 20 هزار خانوار و با هدف افزایش شاخص آمادگی خانواده در بلایا اجرایی شد و امسال نیز با آموزش 64هزار خانوار با هدف ارتقاء شاخص آمادگی از حدود 10 درصد به 30 درصد اجرایی می شود تا خانواده ها بتوانند در زمان وقوع حوادث و بحران، پاسخ های مقتضی را داشته باشند.
دکتر احمدی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان  آمادگی دارد تا با آموزش و انتقال دانش به همه اقشار و ظرفیت سازی آموزشی، افزایش تاب آوری در زمان مواجه با بحران را در جامعه ایجاد کند.
همچنین مهندس افشین رحیمی، مدیرکل اداره آموزش فنی و حرفه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در کشورهای صنعتی دنیا برای انجام کوچکترین امور نیاز به گواهینامه و تخصص است، استفاده  از ظرفیت های موجود در جهت ارائه خدمات آموزشی براساس استانداردهای آموزشی یک پارچه و منسجم ملی و بین المللی  را مهم دانست و گفت: آموزش های عملی به منظور افزایش سطح دانش فنی و مهارتی شاغلین در دو بعد کیفی و کمی انجام می شود.


١٠:٠٨ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٨٠٩    /    تعداد نمایش : ١٤٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج