چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > رئیس شورای شهر اردکان: فعالیت اعضای هلال احمر باعث آرامش خاطر نیازمندان و حادثه دیدگان می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای شهر اردکان: فعالیت اعضای هلال احمر باعث آرامش خاطر نیازمندان و حادثه دیدگان می شود

رئیس شورای اسلامی شهرستان اردکان، در بازدید از پایگاه نجات بین شهری هلال احمر گفت: فعالیت اعضای هلال احمر باعث آرامش خاطر نیازمندان و حادثه دیدگان می شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ در این بازدید که در گرامیداشت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی انجام شد، رئیس شورای اسلامی شهرستان اردکان با تشکر از تلاش نجاتگران هلال احمر در پایگاه های امدادونجات، به روز ملی ایمنی در برابر زلزله اشاره کرد و گفت: حضور فعال اعضا و داوطلبان هلال احمر همیشه و هرکجا باعث آرامش خاطر نیازمندان و حادثه دیدگان و همت آنها همواره تسکینی برای آلام مردم بوده است.
رضوان فرجاد با اشاره به بروز شرایط سخت روحی برای نجاتگران هلال احمر بخاطر رویارویی با صحنه های دلخراش در حوادث اظهار داشت: درک استرس و مرارت های امدادگران و نجاتگران ناشی از حضور مداوم در صحنه های سوانح و حوادث هیچگاه برای ما قابل درک نیست و امیدواریم مشکلات شغلی و امکانات مورد نیاز این قشر از زحمتکشان جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
عباس امیری عضو شورای اسلامی شهرستان نیز در سخنانی، کاهش آمار بالای تلفات در حوادث جاده ای و بلایای طبیعی را در گروی فرهنگسازی و آموزش شهروندان دانست و گفت: زیرساخت ها و امکانات موردنیاز برای افزایش آمادگی در مقابله با بلایا و حوادث باید فراهم شود و هماهنگی همه نهادهای دست اندرکار و آمادگی مردم در کنار آموزش های تخصصی هلال احمر تأثیرگذار خواهد بود.
در ابتدای این بازدید جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گزارشی از روند استقرار و فعالیت سه پایگاه امدادی شهرستان را ارائه نمود.
کمال آبادی با برشمردن آمار مقایسه ای از تعداد حوادث جاده ای و میزان تلفات ناشی از آن در محورهای مواصلاتی شهرستان; نقش و حضور بموقع نجاتگران هلال احمر در صحنه حوادث را مفید و موثر ارزیابی کرد.
وی با اشاره به وقوع زمین لرزه های اخیر و دیگر حوادث طبیعی، خطرپذیری جامعه را از خطر مربوط به اینگونه حوادث بمراتب بیشتر و مهمتر دانست و ابراز امیدواری کرد با فراگیری آموزش های مرتبط و افزایش سواد و آمادگی امدادی بتوان از میزان خطرپذیری مردم در مواجهه با حوادث کاست.
اعضای شورای اسلامی شهرستان اردکان در پایان از امکانات و تجهیزات موجود در پایگاه نجات بین شهری امامزاده سیدنورالدین احمد بازدید کردند و از نزدیک با نحوه کارکرد و ماموریت‌ نجاتگران جمعیت هلال احمر آشنا شدند وهمچنین با اهدای هدیه ای از تلاش داوطلبانه و انسان دوستانه نجاتگران هلال احمر قدردانی شد.


١٢:٠٤ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩١٨    /    تعداد نمایش : ١١٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج