سه شنبه ٢٦ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با دو نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی/ تاکید بر حمایت و تقویت جایگاه هلال احمر در مدیریت بحران و جذب و ارتقاء سرمایه های اجتماعی
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با دو نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی/ تاکید بر حمایت و تقویت جایگاه هلال احمر در مدیریت بحران و جذب و ارتقاء سرمایه های اجتماعی

در جریان دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با دو نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، بر جایگاه محوری جمعیت در مقوله مدیریت بحران تاکید شد و نمایندگان خواستار تقویت اعتماد عمومی مردم به عنوان یکی از مولفه های مهم سرمایه اجتماعی به بزرگترین سازمان امدادی و بشردوستانه کشور شدند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ فیض اله جعفری در دیدار و گفت و گو با دو نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، در سخنانی گفت: عملکرد مطلوب جمعیت هلال احمر ایران در حوزه های ماموریتی مختلف از جمله امداد و نجات، این جمعیت را جزو برترین جمعیت های ملی عرصه بین المللی قرار داده است.
جعفری با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل جمعیت هلال احمر ایران از جمله اعضا و داوطلبان و نقش آفرینی موثر در عرصه های گوناگون آموزشی، امدادی، اجتماعی و خدمات بشردوستانه، اظهار کرد: اگر به این ظرفیت ها با رویکرد فرصت نگریسته شود، شاهد حفظ، نگهداشت و ارتقاء سرمایه اجتماعی کشورمان خواهیم بود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل جمعیت هلال احمر فارس پرداخت و با اشاره به امدادرسانی این جمعیت به بیشترین حوادث کوهستان در ایام طرح امداد و نجات نوروزی، تصریح کرد: گستردگی و وسعت فارس در کنار حادثه خیزی آن و همچنین تنوع اقلیمی، تعداد ماموریت های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان را همواره در صدر آمارهای کشور نشانده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس از درجه بندی و حضور فعالانه و داوطلبانه 4500 امدادگر آموزش دیده در سطح استان خبر داد و افزود: جمعیت فارس در مدیریت کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی بسیار موفق عمل کرده است.
رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس گفت: عملکرد موفق در مناطق حادثه دیده نیازمند هماهنگی و همدلی دستگاه های متولی مدیریت بحران است و جزیره ای کار کردن و پراکنده عمل نمودن، آفات مدیریت در شرایط اضطراری است.
مسعود رضایی با بیان اینکه هلال احمر منشا خیر و خدمات فراوان برای مردم بوده و هست و مردم همواره به چشم پناهگاه و ملجأ در زمان حوادث به این سازمان می نگرند، تاکید کرد: انسجام مدیریتی و کسب آمادگی بیش از پیش برای مواقع بحرانی، دو مولفه مهم برای دستور کار هلال احمر می باشد.
رضایی از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای دریافت اهم مشکلات جمعیت هلال احمر و تبدیل آن به طرح نمایندگان جهت ارائه در صحن علنی خبر داد.
رجبی دیگر نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار، جمعیت هلال احمر را یک نهاد مردمی توصیف کرد و گفت: تنها سازمانی که می تواند فارغ از نگاه های دولتی و سیاسی، اعتماد عمومی مردم را جلب نموده و آن را محور فعالیت های خود قرار دهد، هلال احمر است.
فرج الله رجبی با اشاره به عملکرد موفق جمعیت هلال احمر در جریان زمین لرزه منطقه غرب کشور، بر نقش محوری این جمعیت در مقوله مدیریت بحران تاکید کرد.
رجبی گفت: ارائه آموزش های امدادی و مدیریت بحران به سطوح مختلف مدیران از جمله نمایندگان، استانداران، فرمانداران و ... سطح آگاهی آنها برای تصمیم گیری صحیح و موجه در زمان وقوع حادثه را افزایش خواهد داد و دیگر شاهد برخی ناهماهنگی ها و تصمیم گیری های احساسی و نادرست نخواهیم بود.
این دو نماینده مردم شیراز، آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت و تقویت جایگاه جمعیت هلال احمر را اعلام نمودند و با اشاره به اینکه در روزهای پایانی سال گذشته شاهد رای قاطع نمایندگان مجلس به تثبیت قدرالسهم 42 درصدی هلال احمر از حق الثبت اسناد رسمی بودیم، قول مساعد دادند که این حمایت در افزایش میزان بودجه هلال احمر در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس نیز در این دیدار با ارائه گزارش عملکرد این جمعیت در جریان حادثه کرمانشاه، به نقش محوری هلال احمر در کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی و همچنین جمع آوری کمک های مردمی در زمان حوادث اشاره کرد.
جعفری با طرح آسیب شناسی فرآیند امدادرسانی به مناطق حادثه دیده زمین لرزه غرب کشور، بر لزوم بازنگری و دوباره خوانی ماموریت های امدادی و پشتیبانی دستگاه های متولی مدیریت بحران تاکید کرد.


١٤:٢٨ - چهارشنبه ١٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٣٩٧٠    /    تعداد نمایش : ١٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج