چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تأکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین برای پیشگیری از خسارت در زمان وقوع بحران/ کمک 8 میلیارد تومانی کرمانی ها به زلزله زدگان کرمانشاه
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان تأکید کرد: استفاده از ظرفیت خیرین برای پیشگیری از خسارت در زمان وقوع بحران/ کمک 8 میلیارد تومانی کرمانی ها به زلزله زدگان کرمانشاه

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان از اهدای کمک های مردمی و جمعیت هلال احمر این استان به ارزش اعتبار بیش از 8 میلیارد تومان به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح در جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان با فعالین اقتصادی اساتید دانشگاه و خیرین استان کرمان بابیان اینکه جمعیت هلال‌احمر یک سازمان مردم‌نهاد، مستقل و به‌دوراز هرگونه نگاه سیاسی است، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر وظیفه اصلی خود را خدمت‌رسانی به مردم به‌عنوان بزرگ‌ترین افتخار می‌داند.
فلاح با اشاره به حضور و همراهی مردم با جمعیت هلال احمر از آنان به عنوان سرمایه های ارزشمند این نهاد مردمی یاد کرد و افزود: در هر گونه از فعالیت های بشردوستانه و عام المنفعه که با حضور و کمک مردم صورت گرفته، موفق بوده ایم و جمعیت هلال احمر استان کرمان با حضور 21 هزار عضو داوطلب، از حضور و همکاری داوطلبانه علاقه مندان در این جمعیت استقبال می کند.
وی با اشاره به ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی به ارزش اعتبار  8 میلیارد تومان از سوی استان کرمان به زلزله زدگان استان کرمانشاه افزود: ورود فعالین اقتصادی به جمعیت هلال‌احمر برکتی برای مردم و نیازمندان است.
وی با اشاره به صحبت رئیس جمهور در خصوص جذب و حضور حداکثری جوانان در برنامه های مدیریتی و استراتژی در کشور افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان در زمینه جذب جوانان به عنوان نیروهای داوطلب در سطح کشور دارای بیشترین عضو است.
فلاح با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متولی امر امداد و نجات در زمان بحران و حادثه در کشور است، خاطر نشان کرد: در زلزله‌های اخیر در استان کرمان در کمترین زمان در کنار مردم بوده ایم و تا امروز بیش از 6 هزار چادر، پتو و کمک‌های دیگر در دو شهرستان راور و کوهبنان صورت گرفته است.
وی از راه اندازی کاروان های سلامت با هدف تامین نیازهای معیشتی، زیستی و حمایتی نیازمندان در دورترین نقاط استان توسط معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر خبر داد و خاطر نشان کرد: مسئله فقر و مشکلات آن در کشور باید جدی گرفت که خوشبختانه از سوی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر  برنامه ها و پروژه های درمانی بسیار خوبی با سرعت بالایی درحال توسعه است و همچنین در حوزه دارویی و کارآفرینی نیز اقدامات مؤثری صورت گرفته است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان یکی از علل کاهش هزینه‌ها در زلزله اخیر را مقاوم‌سازی و آموزش‌های امدادی و مهارتی که در قالب طرح ملی خادم دیده بودند دانست و تصریح کرد: در زمینه حضور اعضای جوان از طریق کانون‌های جوانان و همچنین داوطلبان با تشکیل خانه های هلال در بخش‌های مختلف ورود کرده ایم وخوشبختانه آموزش‌های مختلف در صنوف مختلف در حال انجام است.
وی در پایان با اشاره به توزیع بیش از هزار البسه گرم در بین نیازمندان در شهرستان کوهبنان توسط جمعیت هلال احمر افزود: حضور خیرین خوش‌نام در هلال‌احمر باعث افزایش اعتماد مردم نسبت به جمعیت است و همین امر باعث شد تا در ماه گذشته 100 تن خرما توسط جمعیت هلال احمر از سوی یک خیر به استان کرمانشاه ارسال شود.
نیازمند بازسازی اعتمادها هستیم
عضو هیئت‌مدیره جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: بیش از 50 درصد مناطق شهری کرمان استاندارد نیست و آسیب‌پذیر هست و در مقابل حوادث طبیعی ازجمله زلزله تاب‌آوری ندارد که در دستور کار شورای شهر و شهرداری کرمان قرارگرفته است.
محمد فرشاد در جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با فعالین اقتصادی  اساتید دانشگاه  و خیرین استان کرمان اظهار کرد: بخشی از بافت آسیب‌پذیر شهر کرمان شناسایی و بر روی آن مطالعاتی صورت گرفته است.
وی با اشاره به برنامه ریزی مناسب جهت مقاوم سازی و ساماندهی بافت فرسوده شهرکرمان افزود: بعد از زلزله بم، سازمان نظام‌ مهندسی با نظارت جدی و موثر در زمان ساخت وساز مسکن باعث شده اکثر ساختمان‌های ساخته‌شده بعد از زلزله مستحکم‌تر احداث شوند.
عضو هیئت‌مدیره جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به حضور دوساله اش در جمعیت خاطرنشان کرد:  اینجانب شاهد فعالیت ها و خدمات ارزنده ای در زمینه امدادونجات، کمک‌رسانی و حضور به ‌موقع در هلال‌احمر بوده ام، اما در جامعه ما مقداری اعتمادها به دلایل مختلف ازجمله سوءاستفاده  کمرنگ و ضعیف شده است، که باید بازسازی شود.
وی با اشاره به اهمیت بازسازی اعتماد مردم به جمعیت تصریح کرد: مردم به خیرین، مؤسسات و نهادهای مردمی اعتماد دارند و اگر انجمن مؤسسات خیریه شکل گیرد درنتیجه این نهادهای مردمی می‌توانند پل ارتباطی مناسبی بین مردم و هلال‌احمر باشند.
رئیس شورای شهرکرمان در پایان پیشنهاد کرد: اتاق بازرگانی، شورای شهر و هلال‌احمر می بایست با برنامه ریزی و تصمیم گیری مناسب، پل ارتباطی مردم با جمعیت هلال احمر را مستحکم و قوی تر کنند.
طبیب زاده در نشست هلال‌احمر با فعالین اقتصادی: اتاق بازرگانی کرمان آمادگی تشکیل اتحادیه خیرین را دارد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بابیان اینکه کرمان از استان‌های دارای بیشترین خیر در سطح کشور است، گفت: اتاق بازرگانی کرمان آمادگی این را دارد که اتحادیه خیرین را برای برنامه‌ریزی و هدفمندی بهتر تشکیل دهد.
طبیب زاده با اشاره به اینکه استان کرمان بیشترین خیر در سطح کشور دارد، گفت: اتاق بازرگان کرمان آمادگی خود را جهت تشکیل و راه اندازی اتحادیه خیرین اعلام می کند.
وی در جلسه هم‌اندیشی جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با فعالین اقتصادی  اساتید دانشگاه و خیرین استان کرمان اظهارکرد: زمین لرزه اخیر در کرمانشاه به ‌نوعی زلزله در سرمایه‌های اجتماعی بود که می بایست در کنار بحث امدادرسانی به بازسازی سرمایه اجتماعی نیز بپردازیم.
وی افزود: به ‌هرحال بایستی جمعیت هلال‌احمر استان کمک‌های مردم  را در مسیر کمک به نیازمندان انجام دهد و اتاق بازرگانی به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی آمادگی همکاری را دارد زیرا کسی که در هر صورت مصدوم می‌شود کمک فوری نیاز دارد.
وی با اشاره به تأسیس تشکیل انجمن‌ها و سازمان‌های مردمی خیریه خاطر نشان کرد: جهت ساماندهی فعالیت خیرین با راه اندازی  اتحادیه خیرین این امر محقق خواهد شد.
طبیب زاده با اشاره به اینکه استان کرمان دارای بیشترین خیرین در سطح کشور است، خاطرنشان کرد: با تشکیل اتحادیه امکانات فراوانی همراه با بازدهی موثری افزایش خواهد یافت و نمونه این اتحادیه در کشورهایی همچون کانادا نیز وجود دارد.


١٠:١٩ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٦١    /    تعداد نمایش : ١٣٠٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج