جمعه ٢٩ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > دوره آموزشی «مستندسازی در بحران» در شهرکرد برگزار شد/ مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی «مستندسازی در بحران» در شهرکرد برگزار شد/ مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است

دوره آموزشی ضمن خدمت «مستندسازی در بحران» و شناخت ساختار بحران در کشور در راستای بهره‌گیری از پتانسیل امدادگران در حوادث، از سوی جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری با حضور 40 نفر از پرسنل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ سید احمد مرتضوی فرد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ضرورت برگزاری این دوره آموزشی گفت: بیش از 40 نوع حادثه طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد که از این تعداد 32 حادثه در کشور ایران رخ می دهد و ایران را جزء 10 کشور اول حادثه خیز قرار می‌دهد، استان چهار محال و بختیاری نیز جزء 5 استان اول حادثه خیز کشور به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه فاصله حوادث و بحران‌ها در کشور ما زیاد نیست، گفت: بهترین شیوه امداد رسانی این است که همیشه آماده باشیم تا بدانیم در هنگام حوادث چگونه باید رفتار کنیم.
مرتضوی در ادامه گفت: گاهی یک اشتباه کوچک در واکنش به یک حادثه ممکن است وضعیت نامناسبی را ایجاد کند که قابل جبران نیز نباشد.
وی به سه رویداد قبل، حین و بعد حادثه اشاره و تصریح کرد: ما باید انواع حوادث را بشناسیم و بدانیم شایع ترین حوادث استان چیست و مبادی ورودی آنها کجاست.
مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است
حسین شریف آرا، مشاور آموزشی جمعیت هلال احمر در این دوره، گردآوری، ثبت کردن، تنظیم و تدوین، دسته بندی و نگهداری اطلاعات را از مهمترین موارد مستند سازی یک رویداد برشمرد و گفت: مستند از ریشه سند گرفته شده که دارای ارزش و اعتبار جهت ارایه است.
 وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای مستند سازی انجام شود که در آرامش افراد خللی وارد نشود، افزود: مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است.
شریف آرا تصریح کرد: اطلاعات، داده، تجربه و دانش ابزارهای مستند سازی هستند که باید از آنها استفاده درستی صورت بگیرد تا یک سند خوب بسازیم.
شریف آرا، «زمان» را فاکتور ارزشمند در مواقع بحران عنوان کرد و ادامه داد: مشاهده، مصاحبه و تلفن نیز از روش‌های گرد آوری اطلاعات هستند که می توان به موقع از آن بهره گرفت.
شیرین کوهی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هم در این دوره آموزشی گفت: همیشه با دو شرایط عادی و بحرانی روبرو هستیم که باید واکنش به موقع در هر شرایط را بشناسیم، از این رو دوره آموزشی "مستندسازی در بحران و شناخت ساختار بحران در کشور در راستای بهره‌گیری از پتانسیل روابط عمومی و رابطین خبری و پرسنل" برگزار شده است.٠٩:٤٢ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٩٢    /    تعداد نمایش : ١٣٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج