شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > دوره آموزشی «مستندسازی در بحران» در شهرکرد برگزار شد/ مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است
 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی «مستندسازی در بحران» در شهرکرد برگزار شد/ مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است

دوره آموزشی ضمن خدمت «مستندسازی در بحران» و شناخت ساختار بحران در کشور در راستای بهره‌گیری از پتانسیل امدادگران در حوادث، از سوی جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری با حضور 40 نفر از پرسنل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری؛ سید احمد مرتضوی فرد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ضرورت برگزاری این دوره آموزشی گفت: بیش از 40 نوع حادثه طبیعی و غیر طبیعی وجود دارد که از این تعداد 32 حادثه در کشور ایران رخ می دهد و ایران را جزء 10 کشور اول حادثه خیز قرار می‌دهد، استان چهار محال و بختیاری نیز جزء 5 استان اول حادثه خیز کشور به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه فاصله حوادث و بحران‌ها در کشور ما زیاد نیست، گفت: بهترین شیوه امداد رسانی این است که همیشه آماده باشیم تا بدانیم در هنگام حوادث چگونه باید رفتار کنیم.
مرتضوی در ادامه گفت: گاهی یک اشتباه کوچک در واکنش به یک حادثه ممکن است وضعیت نامناسبی را ایجاد کند که قابل جبران نیز نباشد.
وی به سه رویداد قبل، حین و بعد حادثه اشاره و تصریح کرد: ما باید انواع حوادث را بشناسیم و بدانیم شایع ترین حوادث استان چیست و مبادی ورودی آنها کجاست.
مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است
حسین شریف آرا، مشاور آموزشی جمعیت هلال احمر در این دوره، گردآوری، ثبت کردن، تنظیم و تدوین، دسته بندی و نگهداری اطلاعات را از مهمترین موارد مستند سازی یک رویداد برشمرد و گفت: مستند از ریشه سند گرفته شده که دارای ارزش و اعتبار جهت ارایه است.
 وی با بیان اینکه باید به گونه‌ای مستند سازی انجام شود که در آرامش افراد خللی وارد نشود، افزود: مستند سازی سنگ بنای علم مدیریت در بحران است.
شریف آرا تصریح کرد: اطلاعات، داده، تجربه و دانش ابزارهای مستند سازی هستند که باید از آنها استفاده درستی صورت بگیرد تا یک سند خوب بسازیم.
شریف آرا، «زمان» را فاکتور ارزشمند در مواقع بحران عنوان کرد و ادامه داد: مشاهده، مصاحبه و تلفن نیز از روش‌های گرد آوری اطلاعات هستند که می توان به موقع از آن بهره گرفت.
شیرین کوهی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان هم در این دوره آموزشی گفت: همیشه با دو شرایط عادی و بحرانی روبرو هستیم که باید واکنش به موقع در هر شرایط را بشناسیم، از این رو دوره آموزشی "مستندسازی در بحران و شناخت ساختار بحران در کشور در راستای بهره‌گیری از پتانسیل روابط عمومی و رابطین خبری و پرسنل" برگزار شده است.٠٩:٤٢ - شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٩٢    /    تعداد نمایش : ٨٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج