يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > خانه های هلال؛ تریبون معرفی جمعیت هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

خانه های هلال؛ تریبون معرفی جمعیت هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از افتتاح و راه اندازی 130 خانه هلال در استان خبر داد و گفت: خانه های هلال تریبون معرفی جمعیت هلال احمر در دورترین مناطق شهری و روستایی است.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ همزمان با ایام الله دهه فجر سومین و چهارمین خانه های هلال شهرستان کرمان در روستاهای وامق آباد (کوهپایه) و اختیارآباد افتتاح شد.

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به هدف راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور بیان کرد: افتتاح خانه های هلال از 2 سال پیش در جهت شناحته شدن فعالیت های هلال احمر در روستاها در دستور کار جمعیت قرار گرفته است.

فلاح خانه های هلال را به عنوان تریبون معرفی جمعیت هلال احمر در مناطق دوردست دانست و افزود: خانه های هلال از سوی معاونت امور داوطلبان راه اندازی می شود و کاملا داوطلبانه و مردم محور است.

وی به نتایج اثربخش و موفقیت آمیز حضور مردم در تمامی عرصه ها تاکید کرد و ادامه داد: خانه های هلال با حضور نیروهای محلی رابطی بین توان توانمندان و نیاز نیارمندان خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطر نشان کرد: هدف اصلی از راه اندازی خانه های هلال، برگزاری دوره های آموزشی امداد در روستا است تا با توانمندسازی و آمادگی اهالی روستا در امر امدادرسانی در زمان حوادث موفق و موثر باشیم چرا که آموزش های امدادی یک امری ضروری است و نجات جان انسان ها برای ما یک دغدغه است.

وی با اشاره به اینکه آموزش در کاهش حوادث موثر است، تصریح کرد: افزایش آموزش ها در میان مردم یک هدف است و باید به عنوان یک اصل مهم و به عنوان کسب مهارت زندگی، فرهنگ سازی شود.

فلاح با اشاره به راه اندازی 130 خانه هلال در سطح استان گفت: این خانه ها در روستاها، با کمک و همراهی دهیاران و بخشداران در زمان حادثه بازوی جمعیت هلال احمر خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حاشیه افتتاح دو خانه هلال در روستاهای مذکور تصریح کرد: از سوی دهیاری روستای وامق آباد(کوهپایه)، 2000 مترمربع زمین جهت احداث پایگاه امدادونجات بین شهری(کوهستان) به جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان اهدا شد.

 فلاح با اشاره به اجرای فعالیت های خلاقانه در خانه های هلال خاطر نشان کرد: تشکیل و راه اندازی تیم سوارکار امدادی توسط خانه هلال روستای اخیتارآباد با هدف امدادرسانی در مناطق صعب العبور، یکی از شاخص های مهم این مرکز است.

لازم به ذکر است، از سوی معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمان، همایش مسئولین خانه های هلال در اسفندماه سال جاری با هدف تجلیل از داوطلبان و خیرین برتر و همچنین تبین برنامه ها و فعالیت های خانه های هلال برگزار خواهد شد.


١١:٤١ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨١٣    /    تعداد نمایش : ٧٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج