يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > فرماندار شهرستان کرمان: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار شهرستان کرمان: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است

فرماندار شهرستان کرمان در حاشیه افتتاح خانه هلال در روستای اختیار آباد گفت: راه اندازی خانه های هلال در روستاها و شهرهای حادثه خیز از سوی جمعیت هلال احمر اتفاق بسیار خوبی است .

به گزارش روابط عمومی جعیت هلال احمر استان کرمان؛ علی بابایی با اشاره به زلزله خیز بودن استان کرمان بیان کرد: با مرور کردن حوادث استان کرمان در صدساله گذشته به این نتیجه می رسیم که استان کرمان با حوادث بزرگ و ناگواری همراه با خسارات جبران ناپذیری همراه بوده است.

بابایی با اشاره به اجرای تهمیدات لازم در برابر مخاطرات در کرمان افزود: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است و این امر باید با همراهی مدیران و مسئولان در روستاها و شهرهای حادثه خیز به سرعت محقق شود.

وی با اشاره به دو اصل مهم آگاه سازی و مقاوم سازی در جهت جلوگیری از حوادث احتمالی در زمان بروز زلزله خاطرنشان کرد: با توجه به زلزله های اخیر در بخش کوهساران راور و کوهبنان، شهر کرمان نیز متاثر از زلزله های اخیر شده است و باید به دو اصل مقاوم سازی ساختمان ها و آگاهی مردم در خصوص فراگیری  آموزه های امدادی توجه ویژه کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی خادم در شهرستان کرمان تصریح کرد: با اجرای این طرح، شاهد کاهش هزینه و خسارات در حوادث احتمالی مانند سیل و زلزله خواهیم بود.

لازم به ذکر است فرماندار شهرستان کرمان در پایان از جمعیت هلال احمر استان کرمان در امر امدادرسانی زلزله های اخیر هجدک راور و کوهبنان تشکر و قدردانی کرد.


١٤:٠٣ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨١٨    /    تعداد نمایش : ٦٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج