دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
اخبار > فرماندار شهرستان کرمان: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است
 


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار شهرستان کرمان: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است

فرماندار شهرستان کرمان در حاشیه افتتاح خانه هلال در روستای اختیار آباد گفت: راه اندازی خانه های هلال در روستاها و شهرهای حادثه خیز از سوی جمعیت هلال احمر اتفاق بسیار خوبی است .

به گزارش روابط عمومی جعیت هلال احمر استان کرمان؛ علی بابایی با اشاره به زلزله خیز بودن استان کرمان بیان کرد: با مرور کردن حوادث استان کرمان در صدساله گذشته به این نتیجه می رسیم که استان کرمان با حوادث بزرگ و ناگواری همراه با خسارات جبران ناپذیری همراه بوده است.

بابایی با اشاره به اجرای تهمیدات لازم در برابر مخاطرات در کرمان افزود: راه اندازی خانه های هلال اتفاق بسیار خوبی است و این امر باید با همراهی مدیران و مسئولان در روستاها و شهرهای حادثه خیز به سرعت محقق شود.

وی با اشاره به دو اصل مهم آگاه سازی و مقاوم سازی در جهت جلوگیری از حوادث احتمالی در زمان بروز زلزله خاطرنشان کرد: با توجه به زلزله های اخیر در بخش کوهساران راور و کوهبنان، شهر کرمان نیز متاثر از زلزله های اخیر شده است و باید به دو اصل مقاوم سازی ساختمان ها و آگاهی مردم در خصوص فراگیری  آموزه های امدادی توجه ویژه کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی خادم در شهرستان کرمان تصریح کرد: با اجرای این طرح، شاهد کاهش هزینه و خسارات در حوادث احتمالی مانند سیل و زلزله خواهیم بود.

لازم به ذکر است فرماندار شهرستان کرمان در پایان از جمعیت هلال احمر استان کرمان در امر امدادرسانی زلزله های اخیر هجدک راور و کوهبنان تشکر و قدردانی کرد.


١٤:٠٣ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨١٨    /    تعداد نمایش : ٤٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج