يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مانور سه روزه بهداشت و درمان اضطراری در منطقه تشان شهرستان جم اجرا شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور سه روزه بهداشت و درمان اضطراری در منطقه تشان شهرستان جم اجرا شد

سرپرست معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان فارس از برگزاری مانور سه روزه بهداشت و درمان اضطراری در استان بوشهر خبر داد و گفت: این مانور با حضور واحدهای خدمات بهداشتی و درمانی پایه (BHCU) از جمعیت فارس، در منطقه تشان از توابع شهرستان جم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ دکتر علیرضا حکمت ادامه داد: این مانور با اهتمام معاونت درمان و توانبخشی جمعیت استان، در بهمن ماه جاری با حضور تیم بهداشت و درمان اضطراری استان فارس، در منطقه تشان شهرستان جم برگزار گردید.

دکتر حکمت اظهار کرد: این مانور به مدت سه روز برگزار و در قالب آن، بیش از 662 تن از خدمات بهداشتی و درمانی این تیم بهره مند شدند.

وی یادآور شد: تیم بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر فارس در این مانور را 3 پزشک عمومی، 3 پرستار، 2 روانشناس، یک تکنسین دارویی و فنی، 2 کارشناس تغذیه، 2 ماما، تزریقات، 3 بهداشت محیط و 27 تن دیگر به عنوان راننده و تیم های پشتیبان تشکیل می دادند.

سرپرست معاونت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر فارس اضافه کرد: در این مانور علاوه بر معاینه بیماران، 180 قلم دارویی به طور رایگان در اختیار آنها قرار گرفت و بیماران نیازمند از خدماتی چون نوار قلب، مانتیورینگ قلب، مشاوره تغذیه، بهداشت روان، روش بررسی آب از نظر کلرسنجی و کدورت سنجی، مامایی و ... بهره مند شدند.

دکتر حکمت در پایان تصریح کرد: در این مانور 256 تن از خدمات ویزیت رایگان، 43 تن از خدمات مامایی، 44 نفر از خدمات پرستاری، 68 نفر از خدمات بهشدات محیط، 52 تن از خدمات مشاوره تغذیه و 199 نفر از خدمات بهداشت روان تیم بهداشت و درمان اضطراری جمعیت هلال احمر فارس بهره بردند.

حکمت با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای این مانورها اظهار کرد: مانور بهداشت و درمان اضطراری در راستای کاهش بیماری ها و امکان درمان رایگان در مناطق محروم و آسیب پذیر به ویژه مناطق روستایی برگزار می گردد.

وی افزود: تیم های BHCU بخشی از واحدهای درمان سیار جمعیت هلال احمر می باشند که با رویکرد ایجاد ظرفیت محلی و منطقه ای، امکان پاسخگویی بهنگام و موثر به نیازهای مناطق متاثر از حوادث و سوانح را در سطح کشور فراهم می نمایند.

لازم به ذکر است، تیم های بهداشت و درمان اضطراری استان های بوشهر، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان به طور همزمان عملیات های درمانی مشابهی در چهار منطقه دیگر شهرستان جم ارائه نمودند.

 

 

 

 

 


١٤:٠٨ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨١٩    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج