يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:شرکت تیم بهداشت و درمان اضطراری خوزستان در مانور منطقه ای درمان در استان کهگیلویه و بویراحمد
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:شرکت تیم بهداشت و درمان اضطراری خوزستان در مانور منطقه ای درمان در استان کهگیلویه و بویراحمد

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تیم بهداشت و درمان اضطراری این جمعیت در مانور منطقه ای زلزله با محوریت آسیب به روستاها در استان کهگیلویه  و بویراحمد شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیته لال احمر خوزستان، دکتر مجید فرهادی اظهار کرد: مانور منطقه ای درمان اضطرای با حضور سه استان خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری به میزبانی استان کهکیلویه و بویر احمد برگزار شد.

وی افزود: این مانور با هدف ارتقای سطح علمی و آمادگی و پاسخ‌دهی به سوانح در چارچوب سیاست های پشتیبانی از افراد آسیب دیده در بلایای طبیعی برگزار شد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: سناریوی مانور این بود که زلزله ای به صورت پیشفرض در روستاها رخ می دهد و به تیم های بهداشت و درمان این سه استان اعلام نیاز و آنها به منطقه اعزام می شوند و اقدام به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی می کنند.

دکتر فرهادی گفت: کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری و ایلام تیم BHCU خود را به مانور اعزام کردند اما استان خوزستان به دلیل سطح بالای کاری و عمکلرد بسیار خوب تیم RDH خود را به مانور اعزام کرد.

وی در خصوص مفهوم تیمRDH توضیح داد: RDH بیمارستان سریع الاستقراری است که در 24 ساعت نخست سانحه در محل واقعه برپا می شود و خدمات بهداشتی و درمانی حیاتی و اساسی را به آسیب دیدگان ارائه می کند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: این نوع بیمارستان شامل  بخش های جراحی، پزشک متخصص و پزشک عمومی، پرستار، تریاژ، بستری مردان و بستری زنان است. بقیه تیم ها فقط BHCU و سامانه هستند و سه روز بعد از بحران وارد محل سانحه می شوند و فقط کار ویزیت و معاینه را انجام می دهند.

دکتر فرهادی گفت: تیم اعزامی خوزستان به این مانور 20 نفر و شامل یک جراح، 2 پزشک عمومی، کارشناس اتاق عمل، تکنسین فنی، تکنسین دارویی، 4 راه انداز، 4 راننده بود. خوزستان در این مانور استان معین محسوب می شد.


٠٩:٤٢ - سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٨٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج