شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > نشست شورای فرهنگی هلال احمر خوزستان برگزار شد/ نوروز فرصتی مناسب برای معرفی خدمات جمعیت هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست شورای فرهنگی هلال احمر خوزستان برگزار شد/ نوروز فرصتی مناسب برای معرفی خدمات جمعیت هلال احمر

نشست شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر خوزستان با حضور مدیرعامل جمعیت، رییس دفاتر استانی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، اعضای شورا و مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان به عنوان میهمان نشست برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی ظهر امروز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر خوزستان با تقدیر از برگزاری نشست های فرهنگی جمعیت به صورت منظم و هدفدار اظهار کرد:  جمعیت هلال احمر وظیفه امداد و نجات را در مبادی ورودی و جاده های استان و مسیرهای منتهی به مناطق عملیاتی و یادمان های شهدا در مرز را داریم به عهده دارد.

وی افزود: در نوروز 97 بیش از 45 پایگاه امداد و نجات ثابت و سیار و45 پایگاه جوانان با حضور درمبادی ورودی شهرها به مسافران نوروزی و کاروان های راهیان نور خدمات رسانی می کنند.

پویش نه به تصادفات و سحاب در خدمت کاهش تصادفات جاده ای

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: در کنار طرح امداد و نجات جاده ای دو طرح مهم پیشگیرانه به منظور فرهنگ سازی و توسعه و ترویج رفتارهای صحیح ترافیکی و اثرگذاری بر رفتار رانندگان در زمان رانندگی در مسیرها و محورهای مواصلاتی داریم.

دکتر خدادادی ادامه داد: یکی  از این طرح ها پویش نه به تصادفات است که با توجه به استقبال فراوان مردم و مسافران نوروزی در نوروز 96، در نوروز سال آینده نیز اجرا می شود و دیگری طرح سحاب(سامانه حمایت های فعالیت های بشردوستانه) است.

وی با بیان اینکه در پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، فضای دوستدار کودک، خیمه نماز و استراحتگاه برای مسافران را داریم، گفت: پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی فضای فرهنگی خوبی برای انجام فعالیت های فرهنگی دارند چون مسافران زیادی وارد استان می شوند.

نوروز، فرصتی مناسب برای معرفی خدمات جمعیت هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اینکه در مناطق عملیاتی که کاروان های راهیان نور می آیند فرصت خوبی است که با خدمات هلال احمر آشنا شوند، گفت: نوروز فرصت مناسبی برای جمعیت هلال احمر برای معرفی خدمات و فعالیت های هلال احمر و هم تاثیرگذاری بر جامعه در زمینه اهداف هلال احمر است.

افزایش اعتماد مردم به نظام اصلی‌ترین پیوست فرهنگی،  هلال احمر فریادرس روزهای سخت است

حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی ظهر امروز سه شنبه در این جلسه با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و روز زن و ولادت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر فرصت خوبی است تا معلوم شود که دغدغه های فرهنگی پیوست همه فعالیت های ما در نظام جمهوری است، یعنی هرکاری در جمهوری اسلامی انجام شود پیوست فرهنگی دارد.

وی افزود: شاید اصلی ترین پیوست فرهنگی همه تلاش ها این است که اعتماد و اطمینان مردم به نظام جمهوری تأمین، تضمین و افزایش پیدا کند، یعنی باید احساس آحاد مردم نسبت به حاکمیت مثل فرزندانی باشد که پدر و مادر و مدیر و با  برنامه ریزی فداکارانه در صحنه حاضر هستند.

بی اعتمادی خطر بزرگ برای کشور، ضربه سهمگین اختلافات جناح های سیاسی به اعتماد مردم

رییس دفاتر استانی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان با بیان اینکه بی اعتمادی خطر بسیار بزرگی برای نظام است، تصریح کرد: این فضای مسمومی که گاهی جریان های سیاسی که برای زدن هم ایجاد می کنند، توجه نمی کنند که برون‌داد این تک و پاتک ها احساس نگرانی و بی اعتمادی در مردم است.

حجت الاسلام شفیعی ادامه داد: اگر این حس بی اعتمادی در بین مردم ایجاد شد این نیست که سلیقه یا جریان خاصی ضربه بخورد بلکه اساس هویت، موجودیت و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی اگر زیر نگاه تردیدآمیز قرار بگیرد و همه از این بابت ضرر می کنند و چیزی نیست که به بخش خاصی اختصاص داشته باشد، به همین دلیل در هر کاری در نظام جمهوری اسلامی پیوست فرهنگی وجود دارد.

هلال احمر فریادرس روزهای سخت، ضرورت امید آفرینی و افزایش اعتماد مردم به نظام

وی با تقدیر و تجلی از خدمات جمعیت هلال احمر، گفت: بار سنگینی که بر دوش هلال احمر قرار دارد، فریادرسی در شرایطی است که فریادرسی نیست و این شاید پیچیدگی و تاثیرگذاری هلال احمر باشد که در شرایطی به امدادرسانی و فریادرسی ورود می کند که نوعاً شرایط امدادرسانی سهل و ممکن وجود ندارد و این شرایط در ذهن آحاد جامعه به یاد می ماند.

رییس دفاتر استانی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان اضافه کرد: فرصت تشکیل نظام جمهوری اسلامی را یک فرصت الهی می دانیم و باید توجه کنیم که ضریب امید و اعتماد در مردم باید افزایش پیدا کند و به صورت مستمر رصد و دنبال شود.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به اعتراضات دی ماه در کشور و خوزستان به دلیل مشکلات اقتصادی و تبدیل آنها به اغتشاشات در اثر سوء استفاده دشمنان نظام و مزدوران آنها، عنوان کرد: در همین اغتشاشات دی ماه دیدیم که شروع قصه با برخی مطالبات و نگرانی ها از کمبود ها بود اما به محض اینکه همان افراد در کف خیابان احساس کردند که عده ای می خواهند مسائل دیگری را بر این مطالبات تحمیل کنند صحنه خلوت شد و آن جمعیت در حصار و حلقه ای ماندند. 

ضرورت تشکیل جلسات شورای فرهنگی هلال احمر در شهرستان ها

وی با بیان اینکه پیشنهاد می کنم شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر از حالت ستادی خارج و در شهرستان ها تشکیل شود، افزود: حضور میدانی ما این فرصت را به ما می دهد که هم خودمان اولویت بندی ها را دوباره مرور کنیم و هم اینکه مردم ما را ببینند و این حضورها می تواند بسیار مثبت و مفید باشد.

رییس دفاتر استانی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان گفت: گاهی اوقات دیوارهایی بین ما و مردم قرار می گیرد که منحصراً تشریفات بین نماز جمعه نیست و گاهی اوقات اتاق ها و اطرافیان ما همین دیوارها می شوند.

حجت الاسلام شفیعی با اشاره به ساده زیستی پیامبر اکرم(ص) در زندگی و دستور خداوند به ایشان در همنشینی با فقرا، یادآور شد: انسان وقتی با اغنیاء و ثروتمندان همنشین شد مفهوم فقر را فراموش می کند، در فلسفه روزه هم می بینیم که خداوند روزه را واجب کرد تا اغنیاء آتش گرسنگی را بفهمند.

وی ادامه داد: اغنیاء همیشه می توانند بخورند و دست شان همیشه به دهان شان می رسد اما خداوند سی روز او را وادار به نخوردن و روزه گرفتن می کند تا فلسفه و علت روزه را درک کند.

جامعه تشنه آموزش های پیشگیرانه در مسائل اجتماعی است

 دکتر سید فرزاد حسینی در جلسه شورای فرهنگی جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: آمار نزاع و درگیری در استان نسبت به سال های اخیر رشد کرده که نشان دهنده برخی نابهنجاری های اجتماعی و اقتصادی در خوزستان است.

وی افزود: جامعه ملتهب ما به آموزش های پیشگیرانه مثل کنترل خشم و ارتباط موثر برای جلوگیری از رشد و گسترش جرائم و مفاسد نیاز دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی خوزستان تصریح کرد: در زمینه انجام کارهای پژوهشی و آموزشی آماده همکاری و تخصیص بودجه هستیم.

دکتر حسینی گفت: پژوهش و آموزش در حوزه اجتماعی برای نشان دادن چهره ای مثبت از خوزستان بسیار مفید و حیاتی است و امیدواریم بتوانیم قدم های خوبی در این زمینه برداریم.

وی با اشاره به نقش مؤثر جمعیت هلال احمر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: آماده اجرای فعالیت های مشترک با هلال احمر خوزستان در خصوص آموزش ها و پژوهش پیشگیرانه در جامعه هستیم و از این فعالیت ها حمایت می کنیم.

 

 


١٥:٤٩ - شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج