شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > استاندار البرز: هلال احمر فارغ از هر اندیشه ای در صدد نجات جان انسانهاست
 


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار البرز: هلال احمر فارغ از هر اندیشه ای در صدد نجات جان انسانهاست

استاندار البرز گفت: هلال احمر فارغ از دین، سیاست، نژاد و اندیشه ها و تنها به دنبال نجات جان انسان هاست.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرالبرز، دکتر محمدعلی نجفی در نشست صمیمانه با شورای مدیران هلال احمر استان به مناسبت هفته هلال احمر با اشاره به اینکه این سازمان متاثر از دین، آیین و حضرت علی (ع) که بزرگترین امدادگر بودند نقش آفرینی می کند، افزود: رسالتی که هلال احمر دارد فارغ از دین، سیاست، نژاد و اندیشه ها است و تنها بدنبال نجات جان انسان هاست.

 وی ادامه داد: امروزه کسانی برای امدادرسانی و خدمت به دیگران آماده می شوند و قصد کمک دارند که تنها به دنبال کسب رضایت خداوند هستند.

نجفی گفت: کشور ما در معرض بحران های طبیعی است که می تواند منشا خطرات بسیاری باشد و نیز از ۴۱ بلای طبیعی شناخته شده در ایران، البرز مستعد ۳۱ حادثه است.

وی با بیان اینکه همواره از شعار به دور بوده و درصدد اقداماتی عملیاتی هستم افزود: قدردان نیروهای امداد و نجات هلال احمر هستیم که بدون هیچ چشمداشتی در راه نیک کمک به مردم گام برمی دارند.

استاندار البرز با تاکید بر ضرورت تقویت انبارهای امداد و نجات اضافه کرد: البرز در شرایط ویژه ای قرار دارد به خصوص اینکه معین استان تهران نیز هست.

 وی گفت: باید درصدد جذب اعتبارات ویژه برای این بخش باشیم و در تمامی بخش ها ارتقای خدمات مورد تاکید است.

نجفی با بیان اینکه عملکرد و اقدامات هلال احمر در البرز بسیار چشمگیر است، افزود: جوانان فعال و پویا در هلال احمر نقش پررنگی دارند و باید در عمل به آنها فرصت حضور داد.

وی عنوان کرد: نشاط در حوزه جوانان بواسطه هلال احمر بیشتر است چراکه در این راستا اعتماد به نفس و حس مفید بودن در آنها تقویت می شود.

استاندار البرز گفت: در تمام جلسات تخصصی استان، جوانان  باید بعنوان تصمیم ساز و ناظر بر مصوبات حضور داشته باشند.

 وی افزود: دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر رسالت سنگینی در آموزش جوانان ایفا می کند چراکه ارائه دروس به صورت تئوری به تنهایی کافی نیست.

البرز استان‌ برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: البرز با توجه به نوپا بودن با مشکلات زیرساختی مواجه است اما یکی از استان‌های برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است. 

ناصر چرخساز در دیدار با استاندار البرز به مناسبت هفته هلال احمر اظهار کرد: استان البرز با توجه به نوپا بودن با مشکلات زیرساختی مواجه است اما یکی از استان‌های برتر کشور در بسیاری از شاخص‌های هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه 223 نفر در هلال احمر البرز به صورت اداری و کادر مشغول به خدمت هستند، افزود: در بخش‌های مختلف همچون امداد و نجات این جمعیت دارای 7 پایگاه بین شهری، 6 کشیک امداد در شهرستان‌ها، یک پایگاه سگ های جستجوگر نجات و یک بالگرد است.

 چرخساز با اشاره به اینکه در برنامه‌های امسال توسعه پایگاه امداد و نجات در اشتهارد، نظرآباد و ساوجبلاغ را در دستور کار داریم و در محمدشهر نیز درصدد تکمیل آشیانه بالگرد نیز هستیم، ادامه داد: بالگردی که در اختیار ما قرار دارد در بحث اورژانس در اختیار علوم پزشکی قرار گرفته و بالگردهایی که در سطح استان تهران است فعالیت لازم را در مواقع ضروری در البرز دارد.

 چرخساز تصریح کرد: ذخیره اقلام مورد نیاز در انبارها 4 تا 10 درصد افزایش یافته اما با توجه به اینکه معین استان تهران هستیم باید این ذخایر افزایش بیشتری یابد.

 وی با بیان اینکه معاونت درمان و توانبخشی هلال احمر البرز در سطح کشور یکی از معاونت‌های به‌روز و توانمند محسوب می‌شود، گفت: داروخانه مرکزی هلال احمر استان البرز 70 میلیارد تومان فروش داشته و استان‌های دیگر برای تامین دارو به البرز مراجعه می‌کنند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز با بیان اینکه بیش از 200 کانون جوانان در استان وجود دارد و در بحث جوانان تفاهم نامه‌ای با سازمان مبارزه با مواد مخدر منعقد شده است، بیان کرد: در حال حاضر 2 هزار نفر عضو جوان داوطلب در استان البرز وجود دارد که در اقدامات خیرخواهانه نیز شرکت فعال دارند.

 وی با بیان اینکه در آموزش تکمیلی دانشگاه علمی کاربردی هلال احمر فعال است و این دانشگاه تاکنون بیش از یک‌هزار و 500 فارغ التحصیل داشته است، اضافه کرد: طرح برند ساختمان ایمن را با مشارکت مدیریت بحران استانداری البرز در دستور کار قرار داده‌ایم که به مرور زمان در ابعاد مختلف توسعه پیدا می‌کند.


١٤:٤٤ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٩٢٤    /    تعداد نمایش : ٧٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج