جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > راه اندازی پایگاه امداد و نجات ثابت ریلی در راه آهن ناحیه زاگرس
 


  چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی پایگاه امداد و نجات ثابت ریلی در راه آهن ناحیه زاگرس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: نخستین آمبولانس ریلی کشور با تفاهم نامه راه آهن کشور و هلال احمر خوزستان تا یک ماه آینده راه اندازی می شود.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی با اشاره به جزئیات این طرح، اظهار کرد: این آمبولانس به صورت یک درزین با تجهیزات کامل امدادی در راه آهن ناحیه زاگرس و با حضور 3 امدادگر فعالیت خواهد کرد.
وی افزود: درزین امدادی قابلیت و توانایی حمل مصدومان را دارد و طبق قول مسئولان راه آهن تا یک ماه آینده تحویل جمعیت هلال احمر خوزستان داده می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این که این آمبولانس نخستین آمبولانس ریلی در کشور است، گفت: همچنین یک پایگاه امداد و نجات ثابت ریلی در کنار این درزین به عنوان مجموعه امدادی کار ارائه خدمات به مصدومان حوادث ریلی را بر عهده خواهد داشت.
دکتر خدادادی تصریح کرد: به دلیل این که بسیاری از ایستگاه ها قابلیت دسترسی به راه های مواصلاتی را ندارند و فقط به قطار دسترسی وجود دارد راه اندازی این آمبولانس ضروری بود.
وی ادامه داد: از این آمبولانس ریلی برای پوشش و ارائه خدمات درمانی و امدادی در حوادث ریلی، کوهستانی و سیلاب با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی منطقه زاگرش که کوهستانی و سرشار از پوشش جنگلی است استفاده می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: مسیرهای بالادست تنها از طریق راه آهن دسترسی دارند و همچنین وجود جمعیت فراوان انسانی در ناحیه زاگرس از علل راه اندازی این مجموعه امدادی ریلی است.
دکتر خدادادی اضافه کرد: با توجه به اهمیت فراوان سرعت در ارائه خدمات امدادی و درمانی سرعت عمل در مسیر ریلی بیش از جاده است و در حوادث ریلی وجود این پایگاه بسیار موثر است.


١٠:٥١ - سه شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٨٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج