جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > 1621 سبد غذایی در سیستان و بلوچستان توزیع شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

1621 سبد غذایی در سیستان و بلوچستان توزیع شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: هزار و 621 سبد غذایی ویژه مردم درگیر خشکسالی این استان از 14 مرداد تاکنون توسط جمعیت هلال احمر کشور توزیع شد.

رسول راشکی روز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعیت هلال احمر برای کاهش آلام مردم دچار خشکسالی سیستان و بلوچستان سه طرح توزیع تانکر آب، سبد غذایی و اعزام کاروان های سلامت را مرداد امسال در این استان به اجرا در آورده است.

وی افزود: قرار است بیش از 50 هزار بسته مواد غذایی در سیستان و بلوچستان توزیع شود که تاکنون هزار و 621 سبد توزیع شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: 43 هزار و 20 بیمار نیز در این مدت از سوی پزشکان 19 کاروان سلامت سراسر کشور مستقر در شهرستان های این استان به طور رایگان ویزیت شدند.

راشکی اضافه کرد: این کاروان ها با مشارکت تیم درمانی و پیراپزشکی داوطلب جمعیت هلال احمر استان های گیلان، سمنان، خراسان رضوی، کردستان، مرکزی، قزوین، خوزستان، قم، فارس، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی، تهران، مازندران، اصفهان، کرمان، اردبیل و یزد در تمامی 19 شهرستان سیستان و بلوچستان مستقر هستند.

به گفته وی در قالب این کاروان ها 615 پزشک عمومی، متخصص و پیراپزشک در حال ارائه خدمات رایگان به مردم این استان هستند.

وی با بیان اینکه در قالب کاروان های سلامت توزیع حدود 2 هزار تانکر آبرسانی در دستور کار قرار گرفته است افزود: تاکنون 504 تانکر آبرسانی تحویل شرکت آب و فاضلاب روستایی سیستان و بلوچستان برای توزیع در مناطق درگیر خشکسالی شده است.

به گزارش ایرنا خشکسالی حدود 20 ساله در سیستان و بلوچستان که امسال شدت آن محسوس تر است پیامدهای نامبارکی را در بخش های مختلف کشاورزی، آب، هوا، اشتغال، بهداشت و سایر بخش های این استان کویری به دنبال داشته است.

پدیده خشکسالی 2 دهه در سیستان و بلوچستان، خشکیدن تالاب بین المللی هامون در شمال و جازموریان در جنوب غرب استان، قطع آب رودخانه هیرمند، کاهش سفره های آب زیر زمینی، کمبود نزولات آسمانی، گرمای زیاد و تبخیر بیش از حد نرمال کشور این استان را با مشکلات زیادی در زمینه تامین آب آشامیدنی و کشاورزی رو به رو کرده است.


١٨:٠٢ - پنج شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج