جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان: همکاری مشترک هلال احمر و جهاددانشگاهی، به هم‌افزایی در خدمات عام‌المنفعه منتج می‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان: همکاری مشترک هلال احمر و جهاددانشگاهی، به هم‌افزایی در خدمات عام‌المنفعه منتج می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر می‌تواند زمینه بسیاری از همکاری‌های مشترک در راستای بهبود سلامت جامعه را فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان؛ شهرام میرزایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به همراه معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت و مدیر روابط عمومی جمعیت باحضور در دفتر ریاست جهاد دانشگاهی استان زنجان ضمن تبریک سالروز تشکیل جهاددانشگاهی با اشاره به همکاری‌های این واحد در زمینه‌های مختلف از خدمات جهاد دانشگاهی ابراز رضایت و بر توسعه و تعامل بیشتر این دو نهاد تأکید کرد.

میرزایی در بازدید از جهاددانشگاهی استان زنجان، با تاکید بر اینکه مفاد تفاهم‌نامه بین جمعیت و جهاددانشگاهی باید با جدیت بیشتری پیگیری و اجرایی شود، اظهار کرد: این دو نهاد در زمینه‌های مختلف از جمله توانبخشی می‌توانند سرمایه‌گذاری‌های مشترک داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین همکاری این دو نهاد می‌تواند به کار مشترکی که پایلوت به شمار آید منتج شود، منوط بر اینکه پتانسیل‌های یکدیگر را مدنظر قرار دهند و زمینه را برای بهره‌گیری از استعداد و ظرفیت‌های موجود بین نیروهای جوان و نخبه فراهم کنند. 

این مسئول با دعوت از جهاددانشگاهی برای بازدید از پایگاه‌های بین جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر استان، تصریح کرد: جهاددانشگاهی و جمعیت می‌توانند در زمینه آموزش کمک‌های امدادی به اقشار مختلف، هم‌افزایی داشته باشند و به عنوان مثال هلال‌احمر می‌تواند ارائه آموزش در زمینه کمک‌های اولیه تخصصی را به سمت جهاددانشگاهی سوق دهد.

 وی با تاکید بر اینکه نگاه ما به سمت تعاملات و همکاری دو جانبه است، افزود: خوشبختانه می‌توان از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی به عنوان یکی از بازوهای پرقدرت و یاور همیشگی جمعیت هلال‌احمر بهره برد؛ در واقع این مجموعه می‌تواند با برخورداری از حضور اساتید مجرب امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، دوره‌های آموزشی امداد و نجات را برگزار کرده و علاوه بر ارائه آموزش‌های همگانی، کارکنان را نیز تحت بازآموزی قرار دهد.

سرپرست جهاددانشگاهی استان زنجان نیز در ادامه گفت: وظایف این نهاد فرابخشی است و برای به سر انجام رسانیدن هر کاری که روی زمین مانده و نیاز به همکاری مشترک چندین بخش دارد، ورود پیدا می‌کند. 

کامران جعفری ادامه داد: جهاددانشگاهی برای محقق ساختن هر برنامه‌ای که ثمرات آن به نفع مردم باشد کمر همت می‌بندد. به عنوان مثال در حوزه خدمات، محدودیت و کمبود امکانات مشهود است، از این رو جهاددانشگاهی سعی می‌کند که به این حوزه ورود پیدا کند و در این مسیر دست جمعیت هلال‌احمر را به گرمی می‌فشارد. 

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر می‌توانند در حوزه درمان با یکدیگر همکاری کرده و باری از روی دوش مردم بردارند، افزود: خوشبختانه پارسال در راستای اشتغال‌زایی، برنامه شتاب‌دهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان، مرکز رشد صنایع فرهنگی و خلاق و مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی زنجان آغاز به کار کرد. این مهم سیکل خوبی است و نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی با بدنه جوانان سر و کار دارد.

جعفری با تاکید بر اینکه در حوزه‌های مختلف تیم‌های خبره راه‌اندازی کرده‌ایم و جوانان علاقه‌مند می‌توانند کار را فرا بگیرند، یادآور شد: خوشبختانه زنجان دو پارک علم و فناوری دارد و این نشان می‌دهد که از زمان ارائه آموزش‌های اولیه تا راه‌اندازی کار، برنامه‌های جهاددانشگاهی تکمیل است؛ در واقع این نهاد بعد از پیروزی انقلاب به خاطر اعتماد امام (ره) به جوانان راه‌اندازی شد و نیازمند حمایت‌های راهبردی پیشکسوتان عرصه خدمت‌گذاری به نظام است.

جعفری خاطرنشان کرد: باید زمینه‌ای فراهم شود تا جهاددانشگاهی و جمعیت هلال‌احمر همکاری‌های مشترک و وزین انجام دهند. خوشبختانه بدنه جهاددانشگاهی مشتمل بر نیروی انسانی متخصص و متعهدی است که هرگز اندیشه‌های والا و آرمانی خود را از دست نداده‌اند.

در این دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و هیئت همراه از مرکز رشد واحدهای فناور جهاد دانشگاهی زنجان بازدید کردند. 

 


٠٨:٥٢ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٨٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج