چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با مدیر کل آموزش و پرورش استان/ تاکید بر نقش بی بدیل هلال احمر در کاهش آسیب های اجتماعی
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با مدیر کل آموزش و پرورش استان/ تاکید بر نقش بی بدیل هلال احمر در کاهش آسیب های اجتماعی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان، از آمادگی این جمعیت برای همکاری بیش از پیش با آموزش و پرورش خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح دادرس، کمپین نه به اعتیاد و آموزش های مربوط به آسیب های اجتماعی، تاب آوری و ... می تواند تا حد چشمگیری از معضلات اجتماعی که گریبانگیر قشر جوان و نوجوان به خصوص دانش آموزان شده، بکاهد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس؛ در این دیدار، فیض اله جعفری در سخنانی اظهار کرد: از 43 نوع حادثه ای که در سطح کشور به وقوع می پیوندد، استان فارس 33 نوع حادثه را تجربه کرده است.
جعفری با بیان اینکه استان فارس به عنوان یکی از قطب های امدادی کشور به حساب می آید، گفت: حجم وسیع فعالیت های اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر استان فارس، این استان را به عنوان یکی از استان های مهم و دارای اولویت در زمینه برنامه های آموزشی و امدادی در سطح کشور قرار داده است.
وی با اشاره به عضویت دستگاه های مختلف اجرایی و آموزشی در کارگروه امداد و نجات و آموزش های همگانی، تدوین طرح جامع امداد و نجات استان فارس و کلان شهر شیراز را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اظهار امیدواری کرد که همکاری نزدیک جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش به عنوان الگویی شایسته برای دیگر استان ها مطرح باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به سطح بالای همکاریهای آموزش و پرورش و هلال احمر در استان افزود: طرحهای مشترک بسیار خوبی میان هلال احمر و آموزش و پرورش به منظور ارتقای سطح آموزشهای امدادی دانش آموزان به اجرا در می آید و طرح دادرس از جمله طرح های موفقی است که در استان ما به نحو احسن برگزار می شود.
جعفری تعداد کانون های جوانان جمعیت هلال احمر فارس را 500 کانون بر شمرد و هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) را افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش وپرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد.
وی از امضاء و تبادل یک تفاهم نامه آموزشی و فرهنگی بین اداره کل آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر در مهر ماه سال جاری خبر داد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه فعالیت های هلال احمر توانسته است فوق برنامه های مدارس را به خوبی غنی سازی کند، تصریح کرد: فعالیت های این جمعیت در قالب دو معاونت پرورشی و ورزش و تندرستی می گنجد.
دکتر علی عسکر نجفی اضافه کرد: دانش آموزان ما به آموزش ها و مهارت های ارائه شده توسط جمعیت هلال احمر در زندگی فردی و اجتماعی خود نیازمند هستند و اداره کل آموزش و پرورش استان این آمادگی را دارد تا برای تسهیل و گسترش فعالیت های جمعیت هلال احمر در مدارس بیش از پیش اهتمام ورزد.
نجفی ادامه داد: آموزش و پرورش استان آماده است فراتر از تفاهم نامه های فی مابین بستر و زمینه لازم را جهت تزریق آموزشهای امدادی از طریق خیل کثیر دانش آموزان به بدنه جامعه فراهم کند.


٠٩:٢١ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٢٥    /    تعداد نمایش : ١٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج