چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار کرد: دوره آموزشی نقش و جایگاه هلال احمر در توسعه
 


  چاپ        ارسال به دوست

جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار کرد: دوره آموزشی نقش و جایگاه هلال احمر در توسعه

دوره آموزشی نقش و جایگاه جمعیت هلال احمر در توسعه در هلال احمر زنجان با حضور بیش از 100 نفر از کارکنان این جمعیت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با تدریس این دوره آموزشی که با عنوان نقش و جایگاه جمعیت هلال احمر در توسعه بود گفت: هر دستگاه اجرایی براساس شرایط کاری خود باید در توسعه استان و کشور قدم های استواری بردارد.
میرزایی مدرس دوره آموزشی اظهارکرد: ساختار سازمانی جمعیت هلال‌احمر به لحاظ فلسفه و ماهیت به کارگیری منابع انسانی از ترکیب و ویژگی‌های خاصی برخوردار است. این ترکیب‌بندی و ویژگی‌ها سبب شده تا ساختار سازمانی این جمعیت فراتر از یک سند یا یک نمودار سازمانی باشد.  
وی افزود: ساختار سازمانی جمعیت هلال‌احمر ترکیبی متشکل از ٤ دسته منابع انسانی کارکنان، امدادگران، جوانان و داوطلبان است. هر دسته از این منابع انسانی، با وجود برخورداری از یک حوزه ماموریتی منحصربه‌فرد و داشتن اهداف و فعالیت‌های خاص خود، در چارچوب یک ماموریت مشترک اساسنامه‌ای و راهبردی فعالیت می‌کنند.
مدرس دروه آموزشی گفت: ماموریت‌ها و اهداف جمعیت هلال‌احمر برپایه تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بنانهاده شده و در این میان یکی از اقدامات جمعیت‌های ملی که جایگاه جمعیت هلال احمر ایران نیز در آن شاخص است، حضور در چرخه مدیریت بحران­ در سطوح پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمراستان با بیان اینکه، ماموریت و اولویت نخست جمعیت هلال احمر امداد و نجات است، تاکید کرد: ارائه خدمات امداد و نجات در سطح استان تنها با استفاده از کارکنان جمعیت هلال احمر مقدور نیست و در حال حاضر ماموریت های امداد و نجات در جاده ها توسط نیروهای داوطلب جمعیت هلال احمر انجام می شود و این مایه مباهات و افتخار جمعیت است که مهم ترین ماموریت هلال احمر با خدمات داوطلبانه انجام می شود.
مدرس دوره آموزشی در جمع کارکنان این جمعیت گفت: هدف برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر ایجاد جوامع ایمن، تاب‌آور و آماده در برابر حوادث و سوانح است تا به حفظ کرامت انسانی و گسترش صلح، دوستی و خدمات داوطلبانه در ایران و سراسر جهان اهتمام ورزد. برای تحقق هدف‌های فوق، جمعیت هلال احمر ماموریت خود را بر اساس: ۱- سازمان کارآمد و آینده‌نگر، با دانش، مهارت و ظرفیت های لازم ۲- توجه به توانمندسازی افراد و جامعه ۳- ترویج مشارکت اجتماعی و خدمات داوطلبانه و تقویت نقش جوانان ۴- تلاش برای دستیابی به آمادگی مطلوب، کارایی بالای عملیاتی ۵- حضور قوی و سرنوشت‌ساز در نهضت‌های بین‌المللی از جمله نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال‌احمر قرار می‌دهد.
وی همچنین حوزه‌های کلان اولویتی در برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمراشاره کرد و گفت: این اولویت ها در برگیرنده موضوع‌های مهمی از جمله تاب‌آوری، مدافعه‌گری، آموزش‌های همگانی، عمومی و تخصصی، سرمایه اجتماعی، فعالیت‌های بشردوستانه، مشارکت جوانان و داوطلبان، توجه به زندگی سالم، ایمن و حفظ محیط زیست، ترویج صلح و دوستی، افزایش حضور مردم و نقش‌پذیری آنها در جمعیت هلال احمر است.
وی درخصوص اجرای چشم انداز برنامه پنج‌ساله جمعیت هلال‌احمر گفت: با استفاده از این برنامه، جامعه‌ای امن، تاب‌آور و با توسعه فعالیت‌های بشردوستانه و داوطلبانه خواهیم داشت.
وی با اشاره به وقوع زلزله مهیب کرمانشاه در 21 آبان ماه جاری اظهار کرد: در این حادثه جمعیت هلال احمر به عنوان معین و یاریگر دولت در امر امداد و نجات با بسیج منابع و تجارب قوی خود وارد صحنه شد و عملیات جست و جو، نجات و امدادرسانی را با کمک نیروهای داوطلب و کارکنان خود باموفقیت به پایان رساند.
میرزایی با اشاره به سرمایه هر سازمان نیروی انسانی آن است افزود : مهمترین سرمایه هرسازمانی نیروی انسانی آن است و لذا برنامه‌ریزی‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که امکان استفاده بهینه از منابع موجود و قابل‌دسترسی فراهم آید، بنابراین باید شرایط را به‌گونه‌ای فراهم کنیم که به لحاظ کمی و کیفی همکاران ما به‌عنوان اصلی‌ترین سرمایه سازمان، بتوانند وظایفشان را به‌درستی انجام دهند.
میرزایی درادامه سخنان خود به ابلاغ سند چشم انداز 20ساله اشاره کرد وگفت : رهبر معظم انقلاب اسلامي با ابلاغ سند نهايي چشم انداز بيست ساله جمهوري اسلامي ايران به سران سه قوه و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، افق روشن ايران را در ١٤٠٤ هجري شمسي ترسيم کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر با سابقه 90 سال در زمینه های گوناگون آمادگی، امداد و نجات، بهداشت اضطراری و ترویج ارزشهای بشری از جمعیتهای کارآمد و فعال در دنیا به شمار می آید، اظهار کرد: این مهم به پشتوانه نیروی عظیم داوطلب مردمی و جوان و در سایه تجارب گوناگون در سطح بین المللی و ملی محقق شده است.
وی اظهار کرد: فرهنگ داوطلبی یکی  از نمونه های خوب مشارکت مردم در امور جامعه است و در کشورهای توسعه یافته مردم گرایش و تمایل زیادی به انجام کارهای داوطلبی  دارند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزایش مشارکت مردم و خیران و تشکلهای مردم نهاد برای توسعه کمی و کیفی فعالیتها را از رویکردهای مهم این جمعیت در سالجاری ذکر کرد.
میرزایی گفت: آنچه امروز جامعه ما بدان نیاز دارد فرهنگ کار داوطلبی است تا حس همگرایی و مسئویت پذیری میان مردم بیشتر ترویج شود.
در این مراسم سید ناصر موسوی مدیر آموزش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به تصویب تشکیل دوره های آموزشی مدیران دستگاه های اجرایی با عنوان «مدیر در نقش مربی» در جلسه شورای برنامه ریزی استان اشاره کرد و گفت: در اینصورت مدیران به عنوان مربی در سازمان ها ایفای نقش می کنند.
موسوی گفت: در تحقیقی که سال 2004 از سوی دکتر فاضلی در بین ٣٠ شهر کشورهای اروپایی انجام شد، مولفه های وجود کارمندان موفق، وجود مدیر مدبر و با تدبیر و آموزش به عنوان مولفه های اثرگذار در توسعه شهرها استخراج گردید.
وی با اشاره به اینکه داشتن خلاقیت و نوآوری در کارکنان یک سازمان، وجود مدیری با تدبیر برای اجرای اهداف سازمان و سازمان های یادگیرنده موجب توسعه پایدار در این شهرها شده است، گفت: در کشورهای توسعه یافته انسان در اولویت است و تا زمانی که نیروی انسانی اراده نکند هیچ توسعه ای رخ نمی دهد.


١٠:٥٣ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٩٣٣٢    /    تعداد نمایش : ١٤١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج