جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > هلال احمر؛ معین و بازوی اجرایی دولت درحوادث/ اصفهان دارای بیشترین پایگاه و تعداد داوطلب در کشور است
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان:

هلال احمر؛ معین و بازوی اجرایی دولت درحوادث/ اصفهان دارای بیشترین پایگاه و تعداد داوطلب در کشور است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه هلال احمر، معین دولت در حوادث و بحران ها است، گفت: هلال احمر استان اصفهان بیشترین تعداد داوطلب و پایگاه را در کشور دارد. 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، دکترمحسن مومنی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه جمعیت هلال احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است، اظهار کرد: هلال احمر همواره به عنوان معین دولت به مردم کمک کرده و در تمام دنیا نیز ماهیت تشکیل هلال احمر انجام فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه بوده است.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بیشترین تعداد اعضای داوطلب را میان جمعیت‌های ملی دنیا دارد، افزود: در همین راستا استان اصفهان یکی از جمعیت هایی است که در کشور بیشترین تعداد داوطلب را دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان تصریح کرد: متاسفانه در حوادث ترافیکی، استان بیشترین حوادث کشور و عملیات امداد و نجات را دارد اما در عین حال بیشترین پایگاه‌ را هم در کشور، هلال احمر استان اصفهان دارد.

دکتر مومنی خاطرنشان کرد: افتخار آفرینی جوانان عضو جمعیت هلال احمر استان در کشور به معنی سبقت برای کمک کردن بیشتر به مردم است و این امر با افزایش دانش و مهارت انجام می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح دو پایگاه هلال احمر در سه راهی مبارکه و مهیار شهرضا در روز آینده گفت: پایگاه سه راهی مبارکه با کمک 700 میلیون تومانی مجتمع فولاد مبارکه و پایگاه مهیار نیز با کمک 300 میلیون تومانی خیرین شهرضا احداث شده است و در همین راستا در شرق اصفهان نیز با کمک 700 میلیون تومانی یکی از خیرین یک پایگاه در هفته هلال احمر افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه ضریب نفوذ آموزش در خانواده‌های ایرانی 9.3 از هر 100 خانواده بوده که بسیار پایین است تصریح کرد، در این راستا هلال احمر آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها خواهد داد و طرح خادم در این زمینه گسترش چتر آموزش های همگانی بین خانواده ها به منظور ارتقاء سطح آمادگی جامعه در برابر حوادث را هدف قرار داده است.

دکترمومنی با بیان اینکه هر 37 تا 40 کیلومتر باید یک پایگاه داشته باشیم، بیان کرد: پس از اطلاع به هلال احمر، زمان حضور ما بین 8 تا 9 دقیقه بوده که زمان خوبی است وسعی می‌کنیم با امکانات و تجهیزات لازم همراه با دانش و مهارت سر صحنه حادثه حاضر شویم.


٠٢:٢٢ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٩٧٢٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٥١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج