دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم مطرح کرد: آمادگی رقابت دانشجویان مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم با سایر دانشگاه ها
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم مطرح کرد: آمادگی رقابت دانشجویان مرکز علمی کاربردی هلال احمر قم با سایر دانشگاه ها

گردهمایی "نیاز امروز، توان فردا" به همت مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم به پاس ارج نهادن به تلاش های ارزشمند و همت والای دانشجویان ممتاز، در رشد و شکوفایی علمی و فرهنگی این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گلفشان در آغاز این مراسم با تبریک اعیاد ماه رجب و خیرمقدم به مسئولان و دانشجویان جدیدالورود و برتر مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان اظهار کرد: از سال 90 بر اساس سیاست های دانشگاه جامع علمی و کابردی و موسسه آموزش عالی هلال، توجه به کسب مهارت ها در کنار آموزش مسایل علمی همگام با علم روز و حضور مدرسین قابل و توانمند دغدغه اصلی ما بوده است که بر همین اساس فعالیت های این مجموعه پی ریزی شده است.

وی با اشاره به اینکه در مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم، در هر رشته مدیر گروه جدا وجود دارد و دست برای انتخاب مدرسین قابل باز است، افزود: مدرسان این مرکز با توجه به تسلط به علم روز و بر اساس ارزشیابی های صورت گرفته توسط مدیر گروه ها انتخاب می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم با تاکید بر توانمندی علمی و مهارتی دانشجویان این مرکز تصریح کرد: در گذشته هم بر رقابت دانشجویان مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم به عنوان یکی از دانشگاه ها تراز اول استان تاکید داشتم و هم اکنون هم اعلام می کنم، آماده رقابت علمی با سایر دانشگاه ها در رشته های مرتبط هستیم.

گلفشان با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم چند سال است، علاوه بر آموزه های تئوری و مسایل عملی، مباحث مهارتی امداد و سوانح را به صورت عملی تجربه می کنند، خاطرنشان کرد: در ایام عید نوروز و نیمه شعبان از توانمندی ابن دانشجویان در ارائه خدمات به مردم استفاده می کنیم و به نوعی آنها کارورزی داوطلبانه در مجموعه سپری می کنند.

وی با تقدیر از توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم به کسب رتبه دانشگاه برتر در دو سال گذشته در سطح استان اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری نیز انتخاب دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم از سوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دفتر کارآفرینی برتر در بین مراکز علمی کاربردی استان قم و همچنین شرکت در نمایشگاه ها از جمله نمایشگاه پژوهش و برگزاری اولین دوره های تک پودمان در استان قم از افتخارات مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان است.

وی با اشاره به اینکه مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم در همه رشته ها انجمن علمی دارد؛ اضافه کرد: در این انجمن ها دانشجویان با هدایت استادان به برنامه های علمی و فوق برنامه تشویق می شوند و در کنار کسب دانش، فراتر از سرفصل های درسی، نسبت به یادگیری، پژوهش و تحقیقات که قدم های اول در دوره دانشجویی است آشنا می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم با ابراز اینکه در مباحث فرهنگی قم جایگاه ویژه ای دارد گفت: برگزاری نخستین سمینار آشنایی دانشجویان با فناوری نانو و راه اندازی مرکز فنی حرفه ای، در کنار برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان از دیگر برنامه های این دانشگاه به شمار می رود.

گلفشان با اشاره به اینکه تشویق دانشجویان ممتاز، باعث ایجاد انگیزه دوچندان و توجه به کیفیت تحصیل در آنها شده است، بیان کرد: تشویق رتبه های برتر در هر کلاس و تخفیف 10 تا 20 درصدی ویژه دانشجویان رتبه های اول و دوم، رقابت علمی را در دانشجویان این مرکز افزایش داده است.

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از اینکه جمعیت هلال احمر استان قم به پشتوانه ی امدادگران، جوانان و دانشجویان جز اولین گروه هایی بود که برای خدمت به مردم در زلزله اخیر استان خراسان رضوی اعلام آمادگی کرد، گفت: با توجه به اهمیت تقویت دانشگاه و حمایت از دانشجویان فرهیخته، از مسئولان درخواست دارم، شرایط ادامه ی تحصیل در مقاطع آموزشی کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد در برخی از رشته ها را در مرکز علمی کاربردی هلال احمر استان قم فراهم کنند.

پتانسیل شبکه اجتماعی گسترده و واقعی، امتیاز ممتاز جمعیت هلال احمر است

دکتر محمدحسن نادری؛ رئیس واحد استانی قم در دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم ضمن تقدیر از مسئولان جمعیت و دانشگاه علمی کابردی هلال احمرقم در برگزاری این گردهمایی اظهار کرد: امسال، سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: تعدادی از سال های ما به تدبیر مقام معظم رهبری در جهت اقتصادی نامگذاری می شود و نامگذاری سالها خلاصه نیاز کشور در برهه زمانی خاص است و به عبارت دیگر، اساسی ترین نیازهای کشور با قرار گرفتن چند نام و کلمه بیان می شود و همه مسولان وظیفه دارند در راه رفع آن نیاز به ثمر نشستن و تحقق آن هدف تلاش نمایند.

رئیس واحد استانی قم در دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اهداف تشکیل دانشگاه علمی و کابردی افزود: در اساسنامه دانشگاه جامع علمی کاربردی آمده باید از پتانسیل و ظرفیت دولتی و غیردولتی برای تربیت نیروی انسانی متخصص برای اینکه از عهده شغل محوله بربیاید استفاده شود.

دکتر نادری با تاکید بر اینکه در این اساسنامه شغل ذکر شده است اضافه کرد: در ابتدای تعریف رشته ها و حتی تمدید رشته ها آمده است، این رشته باید به شغلی منجر شده و نیاز امروز جامعه در آن مورد توجه قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علمی و کابردی یک دانشگاه شغل محور است و علم و مهارت به تنهایی در این دانشگاه مد نظر قرار نگرفته است، ابراز کرد: طبق اساسنامه، برای فارغ التحصیلان این دانشگاه باید فرصت شغلی متناسبی هم مورد توجه قرار بگیرد و اگر این اتفاق به هر دلیلی محقق نشده باید آسیب شناسی کرد.

رئیس واحد استانی قم در دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی و کابردی ادامه داد: باید ضمن سنجش هدف و توجه به نیاز امروز کشور به موضوع اشتغال، وظایف را تنظیم کنیم، در این زمینه، موسسات، مراکز و دانشگاه های علمی و کابردی به عنوان ناظر بخصوص در تعیین رشته های جدید می توانند نقش موثری ایفا نمایند.

نادری با بیان اینکه نیازهای جامعه به عنوان یه فرصت شغلی خودش را نشان می دهد و دانشگاهای و به ویژه دانشگاه علمی کابردی بر اساس نیاز امروز و فردا تعیین می کند رشته مورد نیاز امروز جامعه ما چیست، یادآور شد: این نیاز دائم در حال تغییر است و بر همین اساس وظایف دانشگاه های علمی کابردی با تشخیص نیازهای امروز و فردا صورت می گیرد و بر پایه آن اقدام به برگزاری و پیش بینی دوره های جدید می کنند که در صورت تحقق این امر است که به وظایف به خوبی عمل کردیم.

وی با ابراز اینکه جمعیت و موسسه هلال ایران موقعیت ممتازی دارد، خاطرنشان کرد: شبکه اجتماعی گسترده و واقعی در این جمعیت ایجاد شده است، و داوطلبانی که به عنوان اعضای این جمعیت در واقع خود را متصل با این جمعیت می دانند و آماده هستند تا در شرایط اجتماعی که پیش می آید مورد خطاب قرار بگیرند و به صورت داوطلبانه مشارکت داشته باشند، پتانسیل بسیار خوبی است. از این فرصت بزرگ و فضای خوب که در جمعیت هلال احمر وجود دارد می توان به عنوان فضای ایده نو و استارتاپ ها که رشد کرده است در هلال احمر بهره گرفت، که قطعا اقبال عمومی جوانان را در پی دارد و در جهت کار آفرینی نیز موثر است.


٠٣:٢٧ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٧٩٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٦٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج