دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > لزوم گسترش همکاری های دوسویه میان هلال احمر و شهرداری استان فارس/ انعقاد تفاهم نامه در راستای اجرای ماموریت های دو نهاد در دستور کار قرار گرفت
 


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست تعاملی جمعیت هلال احمر فارس، شهرداری و کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و بهداشت شورای شهر شیراز مطرح شد:

لزوم گسترش همکاری های دوسویه میان هلال احمر و شهرداری استان فارس/ انعقاد تفاهم نامه در راستای اجرای ماموریت های دو نهاد در دستور کار قرار گرفت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در نشست تعاملی با شهرداری و اعضای کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: با توجه به ماموریت های مشترک این دو دستگاه، با تبادل نظر و همکاری مستمر، دستاوردهای شایان توجهی در راستای کاهش آلام بشری خواهیم داشت.

به گزارش روابط‌ عمومی جمعیت هلال ‌احمر استان فارس؛ فیض اله جعفری با اشاره به نقش اساسی آموزش در کاهش تلفات و خسارات در مواقع بحرانی و حوادث، اظهار کرد: این جمعیت آمادگی خود را برای ارائه آموزش های امدادی به نیروهای آتش نشانی و شهرداری اعلام می کند.

جعفری، تاب آوری خانواده ها را تاب آوری جامعه عنوان کرد و گفت: جامعه تاب آور در مواقعی که بحرانی رخ داده است، سریع تر به حالت عادی برمی گردد و از بروز مشکلات و بحران های بعدی جلوگیری می شود.

وی در ادامه گفت: جمعیت هلال احمر با اجرای طرح ملی خادم یعنی خانواده آماده در مخاطرات، توان مردم را با ارائه آموزش های لازم برای مقابله با بلایا بالا می برد و موجب افزایش تاب آوری خانواده ها و در نهایت جامعه می گردد.

جعفری افزود: با اجرای این طرح به وسیله داوطلبان آموزش دیده، آموزش را به خانه های مردم می بریم و در پایان مرحله اول اجرای طرح، 3 هزار خانوار شیرازی با این آموزش ها آشنا می شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به ماموریت های مشترک هلال احمر، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز، برای انعقاد تفاهم نامه بین این دو دستگاه اعلام آمادگی کرد و گفت: اين تفاهم نامه همکاري به منظور ايجاد زمينه مناسب به منظور استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي بالقوه دو دستگاه منعقد خواهد شد.

جعفری، طرح های امداد محله، گسترش خانه های هلال، ایجاد مکان های اسکان اضطراری یا شهر سایه، اقدامات آموزشی و پژوهشی مشترک و تدوین نقشه خطر پذیری و مدیریت راهبردی بحران را به عنوان پیشنهادهای همکاری جمعیت با شهرداری عنوان کرد.

جعفری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر، جمعیت هلال احمر نیازمند زمینی با مساحت حداقل 15 هکتار برای پایگاه پشتیبانی و احداث آشیانه بالگرد است، افزود: از شهرداری و اعضای شورای شهر می خواهیم در این زمینه جمعیت را یاری کنند.

وی نقشه خطر پذیری شهر شیراز، خصوصا بافت فرسوده این شهر را ضروری اعلام و تصریح کرد: تدوین نقشه خطر پذیری به عنوان یکی از گام های اساسی در حرکت از مدیریت حادثه محور به مدیریت ریسك محور در چرخه مدیریت حوادث و سوانح غیرمترقبه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس افزود: این طرح ضمن ارائه نقشه های  پهنه بندی خطر زلزله، سیل و خشکسالی و نقشه های آسیب پذیری مناطق، اماکن و  زیرساخت های شهری را با در اختیار قرار دادن مطالعات دقیق، برنامه ریزان و مسئولین اجرایی را در تهیه، اولویت بندی و اجرای برنامه های کاهش خطرپذیری یاری خواهد کرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس در پایان گفت: کارشناسان این جمعیت و شهرداری در جلسه ای جداگانه به آنالیز مفاد موافقت نامه همکاری می پردازند و در نشست بعدی این تفاهم نامه به امضاء طرفین خواهد رسید.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این نشست اظهار کرد: همکاري و پشتيباني در عمليات هاي ناشي از سوانح و حوادث احتمالي و ارائه آموزش هاي تخصصي لازم درون سازماني و برون سازماني از جمله فعالیت های مشترک جمعیت هلال احمر و شهرداری است.

علی امینی افزود: تدوین و استفاده از بانک اطلاعاتی امکانات، تجهیزات و ماشین آلات هر دو ارگان در مواقع بروز حوادث و بلایا، بسیار مفید خواهد بود.

وی در راستای همکاری و تعامل دوسویه بین جمعیت هلال احمر فارس و شهرداری شیراز و همچنین استفاده متقابل از ظرفیت ها و پتانسیل های این دو سازمان، قول مساعد داد.

در پایان، مسئولان شهرداری و اعضای کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و بهداشت شورای اسلامی شهر شیراز پس از ارائه نقطه نظرات خود با پر کردن فرم، به عضویت داوطلبانه جمعیت هلال احمر درآمدند.


٠٥:٣٨ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٧٩٦١    /    تعداد نمایش : ٣٠١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج