جمعه ٠١ تير ١٣٩٧
اخبار > معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد: خدمت رسانی به بیش از 2 هزار معتکف در مراسم معنوی اعتکاف
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم خبر داد: خدمت رسانی به بیش از 2 هزار معتکف در مراسم معنوی اعتکاف

همزمان با پایان مراسم اعتکاف در ایام البیض، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم به تشریح عملکرد پوشش امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر ویژه برنامه اعتکاف در مساجد استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ محمدرضا بهرامی با اشاره به اینکه در سال جاری به طور کامل، پوشش امدادی و درمانی مراسم اعتکاف در سطح مساجد استان با جمعیت هلال احمر بود، اظهار کرد: در یک ماه اخیر و پیش از آغاز این مراسم معنوی، جلسات متعددی با هماهنگی ستاد مرکزی اعتکاف در سطح استان و در حوزه معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر برگزار شد.

وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی صورت گرفته 24 مسجد جهت ارائه خدمات به معتکفین به جمعیت هلال احمر معرفی شد، تصریح کرد: با تقسیم بندی های انجام گرفته 72 امدادگر، نجاتگر، پزشک و پرستار خانم و آقا جهت ارائه خدمات امدادی و درمانی در 16 مسجد ویژه خواهران و 8 مسجد ویژه برادران مستقر شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به اینکه با هدف تسهیل در خدمت رسانی در این مدت، اتاق فرماندهی عملیاتی در جمعیت هلال احمر تشکیل شد، افزود: اعضای این اتاق متشکل از نیروهای امدادی، درمانی و پرسنل جمعیت هلال احمر بودند و در صورت گزارش بروز هر نوع مشکل و مورد خاص امدادی و درمانی از داخل مساجد محل اعتکاف، به صورت شبانه روزی و 24 ساعته، ضمن هماهنگی نیروهای مستقر در مساجد با اتاق فرماندهی، پاسخگویی و راهنمایی های لازم از نیروهای مقیم مجموعه اداری دریافت می شد.

بهرامی با اشاره به اینکه 2 هزار 179 نفر از خدمات نیروهای امدادی و درمانی جمعیت بهره مند شدند، خاطر نشان کرد: به لطف خدا در این ایام کمترین آسیب را داشتیم و تنها یک مورد از معتکفین جهت درمان تکمیلی به مراکز درمانی اعزام شد.

گفتنی است، پوشش امدادی مراسم اعتکاف از شب سیزدهم رجب آغاز و به مدت سه شبانه روز ارائه خدمات به معتکفین در این مراسم روحانی ادامه داشت.

 


٠٣:٤٥ - جمعه ٢٥ فروردين ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٠١١    /    تعداد نمایش : ٤٩٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج