چهارشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > به همت اعضای جوان هلال‌احمر صورت گرفت: اجرای طرح پایش سلامت دانش‌آموزان كم‌برخوردار در شهرستان شمیرانات
 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت اعضای جوان هلال‌احمر صورت گرفت: اجرای طرح پایش سلامت دانش‌آموزان كم‌برخوردار در شهرستان شمیرانات

طرح پایش سلامت دانش آموزان مناطق کم برخوردار شهر تهران با همت کانون دانشجویی امور جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران،  حسن فراهانی ، رئیس شعبه شهرستان شمیرانات در این خصوص گفت: این طرح با حضور بیش از ۵۰ نفر از اعضای کانون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واحد تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و با همکاری اعضای تیم بهداشت و درمان اضطراری دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی در چهار مدرسه کم برخوردار حاشیه شهر تهران اجرا شد.
وی افزود: این برنامه در دو مدرسه دخترانه با جمعیت حدود یک‌هزار و 300 نفر و دو مدرسه پسرانه با جمعیت حدود یک‌هزار نفر در مقطع هفتم تا نهم و با اهداف ارزیابی و بیماریابی شپش سر، بررسی وضعیت رشد قدی و جسمانی با استفاده از نمودارهای شاخص رشد، بررسی وضعیت سلامت عمومی جسمانی و روانی و همچنین آموزش پیشگیری از ایدز و اعتیاد اجرا شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات با بیان اینکه در مجموع حدود 2 هزار و 300 دانش‌آموز ارزیابی شدند؛ اظهار کرد: بر اساس نتایج ارزیابی اولیه حدود ۲۰ درصد دختران و ۸ درصد پسران نسبت به شاخص قد پایین تر از حد مطلوب و طبیعی بودند که این می تواند شاخصی مهم در خصوص کمبود منابع مناسب غذایی و مکمل ها باشد؛ متاسفانه ۳۱ مورد شپش‌زدگی در مدارس شناسایی و توصیه و درمان پزشکی برای آنها شروع شد.
به گفته وی، اعزام این اعضای جوان به مدارس و مناطق مذکور که به نوعی نقش سفیران سلامت را ایفا کرده اند و حمایت از این گروه های جهادگر سلامتی، گام مهمی در زمینه حفظ و ارتقاء سلامت جامعه را در بر خواهد داشت.


٠١:١٨ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٩٨٧٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج