چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.

مراکز درمانی

۱-  مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران

نشانی :

فلکه دوم تهرانپارس – انتهای خیابان شهید ناهیدی (جشنواره) بعد از چهارراه سیدالشهداء ، مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

نشانی اینترنتی : http://www.helalclinic.ir

نشانی رایانامه : Info@helalclinic.com

مرکز تلفن (۲۵خط): ۷۷۳۳۶۰۰۶

فکس : ۷۷۳۴۸۷۲۱

شماره تماس های مستقیم واحدهای درمانی

دندانپزشکی

۷۷۳۳۶۳۳۵

پوست و مو

۷۷۱۴۲۹۴۱

لیزیک

۷۷۳۵۹۹۵۵

پایش سلامت

۷۷۱۴۲۹۴۵

عینک سازی

۷۷۱۴۲۹۴۰

مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران

۹-۷۷۳۳۶۰۰۶


۲- بیمارستان فوق تخصصی نورافشار

 تلفن: ۲۲۸۲۴۰۲۸ -۲۲۸۲۴۰۲۹

آدرس پستی: تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان شهید خداوردی، انتهای خیابان شهید صادقین (۱۷ غربی)، بیمارستان نورافشار

وب سایت: http://www.noorafshar.com

ایمیل بیمارستان: Noorafshar.hospital@yahoo.com

دسترسی به بیمارستان:

مسیر شماره یک: میدان شهید باهنر (نیاوران)، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان شهید خداوردی، انتهای خیابان شهید صادقین (۱۷ غربی)، بیمارستان نورافشار

مسیر شماره دو: بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه ارتش غرب، میدان ارتش، خیابان شهید موحدی، خیابان سباری، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان شهید خداوردی، انتهای خیابان شهید صادقین (۱۷ غربی)، بیمارستان نورافشار

مسیر شماره سه: انتهای بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان صنایع، خیابان شهید لنگری، میدان ارتش، خیابان شهید موحدی، خیابان سباری، خیابان شهید پورابتهاج، خیابان شهید خداوردی، انتهای خیابان شهید صادقین (۱۷ غربی)، بیمارستان نورافشار

——————————————————————————————-

جهت آشنایی بیشتر با خدمات مراکز درمانی جمعیت هلال احمر، مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران:

مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با هدف ارتقاء سلامت و درمان بیماران و نیازمندان، در راستای نیت خیرخواهانه واقف آن “سرکار خانم پری آگاهی آرش” و با سرمایه گذاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۷۸ فعالیت های پیشگیری، تشخیصی و درمانی خود را آغاز نموده است. هم اکنون در این مجتمع علاوه بر مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی، کلینیک های قلب و عروق، دندانپزشکی، زنان – زایمان و ناباروری، تصویربرداری، بخش دیالیز و … خدمات خود را به عموم مردم عزیز در سطح ملی و فراملی ارائه می نماید.

از جمله افتخارات این مجموعه ، دریافت گواهینامه بین المللی سیستم مدیریت کیفیت ۲۰۰۸ : ۹۰۰۱ ISO در سال ۱۳۸۸ همچنین دریافت جایزه ملی کیفیت در نهمین دوره جایزه کیفیت ملی ایران در سال ۱۳۹۱ می باشد.

 مراکز تخصصی مجتمع:

 • مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی هلال ایران
 • مرکز تخصصی ناباروری و نازایی
 • کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق
 • کلینیک تخصصی دندانپزشکی
 • کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی – لیزر
 • کلینیک تخصصی زنان ، زایمان
 • کلینیک پیشگیری و پایش سلامت
 • کلینیک تخصصی طب کار
 • واحد توریسم درمانی
 • بخش دیالیز
 • واکسیناسیون و معاینات حجاج و زائرین عتبات عالیات
 • رادیولوژی و سونوگرافی
 • آزمایشگاه تشخیص طبی

برنامه های آتی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

      راه اندازی بیمارستان تخصصی هلال ایران

      راه اندازی مرکز تحقیقات بیماری های چشم

      راه اندازی مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان پستان

      راه اندازی مرکز پزشکی هسته ای

      ارتقاء بخش رادیولوژی به مرکز تصویر برداری و تجهیز آن به دستگاه های دیجیتال ماموگرافی ، MRI و CT Scan

کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی

کلینیک فوق تخصصی چشم این مرکز با دارا بودن ۱۰ درمانگاه مجزا و با بهره وری از کلیه امکانات و تجهیزات چشم پزشکی مدرن و تخصصی مربوطه و حضور پزشکان حاذق و دارای افتخارات علمی و دانشگاهی این رشته و تیم اپتومتری کارآزموده ، … در امر پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های چشم با توجه به پیشرفت های علوم چشم پزشکی روز دنیا به صورت تخصصی و فوق تخصصی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ، در زمینه های ذیل خدمت رسانی می نماید.

آنژیوگرافی :

تصویربرداری از شبکیه چشم با استفاده از تزریق فلورسئین می باشد که از طریق آن مشکلات و بیماری های شبکیه تشخیص داده می شود آنژیوگرافی فلورسئین تکنیکی برای تشخیص ضایعات مختلف پرده شبکیه ، رتینوپاتی دیابتی ، بیماری های عروق مانند گرفتگی شریان ها یا وریدهای شبکیه و … می باشد.

هم اکنون این مرکز با استفاده از دستگاه مجهز و پیشرفته ( ۲HRA ) HEIDELBERG این خدمت را ارائه می نماید.

OCT یا Optic Coherence Tomography :

یک سیستم تشخیصی برای تصویربرداری شبکیه چشم انسان است و به ارزیابی و کنترل بیماری های مختلف سگمان خلفی مثل دژنراسیون ماکولا ناشی از سن (ARMD) ، رتینوپاتی دیابتی و گلوکوم کمک می کند.

مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی هلال ایران :

علم چشم پزشکی در سالیان اخیر با پیشرفت های شگرفی روبرو بوده است و به مدد اختراع و بهره گیری از تکنولوژی های جدید و تجهیزات نوین چشم پزشکی ، گام های بلندی در درمان انواع بیماری های چشم برداشته است. در این زمینه کشور جمهوری اسلامی ایران نیز همگام با کشورهای توسعه یافته جهان از پیشرفتهای قابل توجهی برخوردار شده است و پزشکان ایران با تسلط بر دانش نوین چشم پزشکی و استفاده از آخرین امکانات و تجهیزات ، از رتبه علمی خوبی در سطح جهان و بویژه خاورمیانه برخوردار بوده و مراکز تخصصی و فوق تخصصی چشم با اجرای اعمال جراحی با بالاترین کیفیت و کمترین عوارض ، نام کشور ایران را در عرصه چشم پزشکی منطقه و جهان مطرح ساخته اند.

مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی هلال ایران با بهره مندی از تجارب ده ها متخصص چشم پزشک و فوق تخصص در زمینه های قرنیه ، شبکیه ، زیبایی و … ، کارشناسان متبحر بینایی سنج ، پرستاران متعهد و بهره گیری از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و نوین چشم پزشکی کلیه خدمات جراحی اعم از : کاتاراکت (آب مروارید) ، گلوکوم (آب سیاه) ، شبکیه ، بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) ، استرابیسم (رفع لوچی چشم) ، کراس لینکینگ ، لیزیک ، لازک و … کلینیکی و پاراکلینیکی چشم همچون آنژیوگرافی و OCT ، انواع لیزر چشم (P.R.P , P.D.T , M.P.C , YAG , PI) و … خود را در درمانگاه های فوق تخصصی ، اتاق های عمل چشم و بخش لیزیک با بهترین کیفیت و تعرفه های مناسب به عموم هموطنان عزیز و سایر مراجعه کنندگان ارائه می نماید.

لیزر P.R.P :

این نوع لیزر درافراد دیابتی در مرحله رتینوپاتی (خونریزی عروق اطراف شبکیه) کاربرد دارد.

لیزر P.D.T : این شیوه درمانی برای افرادی که دچار دژنراسیون ( از بین رفتن ) عروق شبکیه بخصوص در ناحیه مرکز بینایی در اثر بالا رفتن سن شده اند ، مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر M.P.C : جهت خونریزی ناحیه مرکز بینایی در بیماران دیابتی

لیزر YAG : از این نوع لیزر برای کپسولکتومی و PI استفاده می شود.

Capsulectomy : زمانی که پس از عمل آب مروارید (After Cataract Posterior Capsular Opacification) لنز به اصطلاح کثیف یا کدر می شود ، این لیزر توسط دستگاه ۱EPIC انجام می گیرد.

PI : از این روش ، برای باز کردن زاویه چشم چهت پیشگیری از گلوکوم (آب سیاه) توسط دستگاه ۱EPIC استفاده می شود.

 اکواسکن (اولتراسونوگرافی) : شامل A scan & B scan می باشد که برای تعیین نمره لنز به کار می رود.

A scan (بیومتری) : تعیین قدرت لنز داخل چشمی جهت انجام جراحی کاتاراکت یکی از مراحل حساس می باشد که هم اکنون این مرکز با استفاده از دستگاه مجهز و پیشرفته IOL- Master این خدمت را ارائه می نماید.

B scan : در تشخیص محل جدا شدگی های شبکیه و ویتره ، حضور یک جسم خارجی داخل چشم و یا معاینه اوربیت استفاده می شود.

پریمتری کامپیوتری : با استفاده از این دستگاه و سیستم نرم افزاری آن میدان دید بیمار تعیین می گردد.

پنتاکم : ضخامت قرنیه توسط این دستگاه تعیین می شود و به عنوان ارزیابی و تشخیص بیماران کاندید جراحی لیزیک لازک و PRK کاربرد دارد. تعیین نمره عینک هوشمند کامپیوتری ، بررسی عیوب انکساری ، تشخیص و درمان تنبلی چشم و ضعف عضلات چشمی با روش درمان غیر جراحی به سرعت و با مهارت انجام می گیرد. وجود عینک سازی در این واحد موجب رفاه بیشتر مراجعین و تکمیل زنجیره خدمات مرتبط به درمان تخصصی چشم می شود.

 • اتاق های عمل چشم

این بخش مرکز از ۴ اتاق عمل با آخرین تکنولوژی ها و امکانات پیشرفته جراحی ، مانیتورینگ علائم حیاتی و … و کادری ورزیده می باشد که بطور میانگین ماهانه ۵۰۰ عمل جراحی نظیر کاتاراکت ، آب سیا ، قرنیه ، شبکیه ، ویترکتومی ، اکولوپلاستی و … را با همکاری مجرب ترین متخصصان چشم پزشکی و بهره گیری از دستگاه هایی نظیر آکروس ، میلینیوم ، وایت استار ، Infiniti و … ، در محیطی آرام و مطمئن به سرانجام می رساند. (در آینده نزدیک با راه اندازی بیمارستان تخصصی هلال ایران تعداد اتاق های عمل جراحی به ۱۰ اتاق افزایش می یابد.) از جمله مهمترین اعمال جراحی چشم که در این مرکز با بالاترین کیفیت و بیشترین اثربخشی انجام می پذیرد عبارتند از :

 • جراحی کاتاراکت (آب مروارید) به روش فیکو : کدر شدن عدسی چشم که دارای شفافیت طبیعی می باشد را در اصطلاح آب مروارید می گویند و تنها راه درمان آن جراحی می باشد که از جمله اعمال جراحی موفقیت آمیز محسوب می شود. بهترین روش برای درمان این بیماری در حال حاضر روش فیکو بوده که در آن از امواج اولتراسونیک (مافوق صوت) برای شکستن عدسی استفاده شده و ذرات شکسته شده بوسیله یک دستگاه مکش خارج می گردند و قسمت کپسول عدسی دست نخورده می ماند تا عدسی مصنوعی کار گذاشته شود. این مرکز با دستگاه Infiniti که جدیدترین نسل ماشین فیکو با تکنولوژی پیشرفته می باشد این خدمت را به عموم مردم عزیز ارائه می نماید.
 • جراحی گلوکوم (آب سیاه) : در این بیماری عصب بینایی آسیب دیده که در شرایط عدم درمان مناسب منجر به کوری می شود. این مرکز با سوابق اجرایی درخشان در این زمینه و بکارگیری فوق تخصصان این رشته و تیم مجرب اتاق عمل گام های مؤثری در تشخیص و درمان این بیماری برداشته است.
 • عمل جراحی ویترکتومی : در حال حاضر این نوع جراحی در سطحی گسترده و مطابق با آخرین دستاوردهای علمی روز دنیا ، توسط تیم پزشکی متبحر در اتاق های عمل مجهز به دستگاه های مدرن همچون میلینیوم و آکوروس که پرسرعت ترین دستگاه ویترکتومی می باشد به عموم مراجعه کنندگان عزیز در این مرکز ارائه می شود. این عمل در واقع نوعی جراحی است که برای درمان برخی اختلالات در شبکیه و زجاجیه مانند رتینوپاتی دیابتی ، مواردی از جدا شدگی شبکیه ، سوراخ ماکولا ، جراحت شدید چشم و … مورد استفاده قرار می گیرد. بلفاروپلاستی (عمل جراحی زیبایی پلک) ، اکولوپلاستی (جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم) ، استرابیسم (رفع لوچی چشم) ، Collagen Cross Linking برای درمان قوز قرنیه و … از جمله اعمالی هستند که در مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با تخصص و تبحر تیم پزشکی آن انجام می پذیرد.
 • کراس لینکینگ (Cross Linking) : در این عمل با ایجاد پیوندهای عرضی بیشتر در قرنیه فرد مبتلا به کراتوکونوس (قوز قرنیه) باعث استحکام بیشتر آن می شود.
 • اتاق عمل لیزیک ، لازک و PRK

دوربینی ، نزدیک بینی و آستیگماتیسم که در اصطلاح آن را عیوب انکساری می نامیم ، مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد با آن مواجه بوده و در صدد رفع آن می باشند. مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی هلال ایران با توجه به نیازسنجی های درمانی اقشار جامعه با راه اندازی اتاق عمل لیزیک و مطالعه و تجهیز آن بر اساس بهترین و معتبرترین مراکز چشم پزشکی دنیا شرایط مناسبی را فراهم آورده تا بیماران عزیز از آن بهره مند شوند. در اتاق عمل لیزیک این مرکز تیم پزشکی متشکل از پزشکان صاحب نظر و متبحر در این زمینه ، کارشناسان خبره بینایی سنجی و … با استفاده از دستگاه ALLERGETTO که کارآمدترین ، دقیق ترین و ایمن ترین دستگاه در عمل های مربوطه و تکنولوژی آن به گونه ای طراحی شده که قادر است انحنای طبیعی اولیه قرنیه را حفظ نموده و با ایجاد سطح انحنای کاملاً منظم و یکنواخت کیفیت بینایی را تضمین نماید ، توانسته سوابق درخشانی ، از خود بر جای بگذارد.

لیزیک : تاباندن لیزر در ضخامت قرنیه پس از برش و جداسازی ۱/۴ ضخامت قدامی قرنیه که طی انجام آن انحناب قرنیه تغییر یافته و عیوب انکساری برطرف می شود را لیزیک می گویند.

PRK : در این روش سطح قرنیه را به آرامی کنار زده و سپس لیزر بطور مستقیم به سطح جلویی قرنیه تابانده می شود. در PRK یا فتوریفراکتیوکراتکتومی از هیچگونه چاقو و یا تیغ جراحی برای برش قرنیه استفاده نمی شود.

لازک : لازک روشی دیگر از اصلاح شماره چشم ها توسط لیزر و نوع تغییر یافته PRK می باشد که در آن لایه ای از قرنیه برش داده نشده و فقط سطح قرنیه (اپی تلیوم) به کمک الکل برداشته می شود و سپس قرنیه مستقیماً تحت تأثیر لیزر قرار می گیرد.

بخش بستری :

در محیطی آرام و با نشاط ، دو بخش ویژه خانم ها و آقایان دارای اتاق های مجهز به سیستم های گرمایشی – سرمایشی و امکانات ویژه صوتی- تصویری و … ، اتاق های احیاء و تریتمنت و همچنین تیم پرستاری تخصصی و آموزش دیده در زمینه پرستاری چشم به منظور رفاه حال بیماران عزیز و همراهان آنها در تمام طول روز آماده خدمت رسانی می باشد. این مجموعه مفتخر است که در زمینه بهبود ارائه خدمات چشم پزشکی گام های مؤثری برداشته و با اعتقاد بر این که می تواند تمامی انتخاب های ممکن را برای بهبود بینایی و به دنبال آن بهبود کیفیت زندگی بیماران در اختیار ایشان قرار دهد ، مصمم است تا در مسیر افزایش انتظارات مردم از جامعه چشم پزشکی تلاش نماید.

کلینیک فوق تخصصی قلب و عروق

کلینیک قلب مجتمع دارویی درمانی هلال ایران در سال ۱۳۸۶ با هدف خدمت رسانی به بیماران بخش جراحی چشم و سایر مراجعه کنندگان جهت انجام مشاوره های قلب قبل از عمل و ارائه خدمات غیر تهاجمی تشخیصی و درمانی قلبی عروقی توسط پزشکان فوق تخصص و دارای افتخارات دانشگاهی و علمی فعالیت خود را آغاز نموده و کماکان در حال پیشرفت بوده و سعی دارد خدمات خود را در طیف وسیعی از بیماری های قلب و عروق ارائه نماید. برخی از فعالیت های این بخش شامل : اکوکاردیوگرافی ، الکتروکاردیوگرافی بصورت داپلر رنگی ، تست ورزش ، هولتر فشار خون و ECG و … می باشد که در ذیل تعدادی از آنها به تفصیل توضیح داده می شود.

 تست ورزش : این تست در زمانی که پزشک قلب و عروق موارد مشکوک به ایسکمی(کم خونی) قلبی را در فرد مشاهده می نماید صورت می پذیرد. در حین انجام تست ورزش چنانچه بیمار دارای مشکلات عروقی کرونر باشد با تغییر نوار قلب و یا تغییرات تنفسی ، ریتم ضربان قلب و فشار خون در مانیتور دستگاه تست ورزش ، پزشک پایان تست را اعلام می نماید و در صورت لزوم اقدامات تشخیصی دیگری (اسکن قلب یا آنژیوگرافی) درخواست می گردد که این موضوع منجر به تشخیص قطعی و انتخاب بهترین راه درمانی می شود.

 هولتر نوار قلب : گاه افرادی در اثر احساس ضعف و ناتوانی که ناشی از آریتمی و یا بی نظمی در ضربان قلب (طپش قلب ، کندی ضربان قلب) می باشد به پزشک مراجعه می نمایند. در این حالت پزشک ضمن انجام الکتروکاردیوگرافی برای بیمار و بررسی اولیه ضربان و فعالیت الکتریکی قلب جهت بررسی دقیق تر از دستگاه هولتر ریتم قلب کمک می گیرد که مدت زمان آن ۲۴ ساعته ، ۴۸ ساعته و ۷۲ ساعته بنا به دستور پزشک متفاوت می باشد. در این خصوص به بیمار توصیه می شود در صورت بروز تغییر در ریتم قلب دکمه موجود بر روی دستگاه بنام Invent را فشار داده تا ضربان قلب در همان زمان ثبت شود. پس از اتمام زمان مقرر شده ، بیمار مجدداً جهت معاینه به واحد مراجعه می نماید که در این زمان دستگاه را از بدن وی جدا کرده و اطلاعات کارت حافظه دستگاه را که شامل : اطلاعات مربوط به فعالیت های الکتریکی قلب با توجه به زمان مشخص شده می باشد بررسی نموده و درمان لازم صورت می پذیرد.

هولتر فشار خون : این دستگاه مانیتور کوچکی است که دارای یک کارت حافظه می باشد و بر حسب دستور پزشک متخصص قلب ، برنامه ریزی آن را پرستار واحد انجام داده و مانند دستگاه هولتر نوار قلب در مدت زمان مشخص شده توسط پزشک به بیمار نصب می نماید. پس از پایان مدت زمان تعیین شده بیمار به واحد مراجعه کرده و بر اساس اطلاعات موجود در کارت حافظه دستورات درمانی توسط پزشک تجویز می گردد.

مرکز تخصصی دندانپزشک :

در حال حاضر این مرکز ضمن ارائه خدمات رایج در درمان درد دندان و یا عفونت های آن امکاناتی مناسب به منظور خدمت رسانی به مردم شریف با رویکرد زیبایی فراهم آورده که شامل مواردی از قبیل : ارتودنسی ثابت و متحرک ، لامینیت ، انواع روکش های زیبایی و … می باشد.

ایمپلنت های دندانی ، جراحی فک و صورت ، پروتز ثابت و متحرک و تعداد زیادی خدمات دیگر با تلاش دندانپزشکان متخصص ، تیم مجرب بهداشتکاران ، مواد عالی دندانپزشکی ، تجهیزات مدرن و سیستم مرکزی استریل (CSR) علاوه بر سیستم استریل داخل بخش مجموعه ای مناسب و در خور شایستگی های مراجعه کنندگان را تشکیل داده است.

ایمپلنت : جایگزینی دندان های از دسته رفته توسط فیکسچرهایی از جنس تیتانیوم

ارتودنسی : مرتب کردن دندانها و درمان ناهنجاری های فکی و دندانی

جراحی فک و صورت : شامل اعمال جراحی دندان های نهفته ، انواع تومورها ، جراحی ایمپلنت ، ناهنجاری های فکی و صدمات ناشی از جراحات ، ترمیم شکستگی ها ، بازسازی نواقص ایجاد شده در صورت و جراحی های زیبایی می باشد.

جراحی پریودنتال : تشخیص و درمان بیماری های لثه یا جراحی و یا بدون آن

ترمیمی : ترمیم پوسیدگی های تاج دندان با مواد ( آمالگام یا کامپوزیت )

اندو یا عصب کشی : شاخه ای از علم دندانپزشکی است که در آن ریشه های دندان درمان می شود.

پروتز : جایگزینی دندان های از دست رفته به دو روش پروتز ثابت (روکش) و متحرک (پلاک)

درمانگاه های تخصصی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

در حال حاضر این درمانگاه شامل کلینیک های فعال متعددی مانند : گوش ، حلق و بینی ، زنان و نازایی ، ارتوپدی کودکان و داخلی بوده که در آنها به درمان بمیاری های مختلف می پردازند.

کلینیک گوش ، حلق و بینی : ویزیت بیماران با مشکلات گوش . حلق و بینی ، مشاوره به جهت جراحی های زیبایی اعم از بینی و صورت ، آندوسکوپی سینوسی ، جراحی لوزه ها ، جراحی گوش ، شکاف کام و لب ، جراحی های گردن شکستگی های بینی و … توسط پزشکان متخصص.

کلینیک زنان و زایمان : ارائه خدمات مربوط به بیماری های زنان ، مراقبت های دوران بارداری ، مشاوره های تعیین جنسیت ، مشاوره های قبل و بعد از بارداری ، انجام کلیه اقدامات پیشگیری از بارداری با بکارگیری پزشکان مجرب و متخصص.

کلینیک ارتوپدی : درمان بیماری ها و ناهنجاری های مربوط به استخوان ها و مفاصل و ارائه خدمات گچ گیری شکستگی ها و سایر مسائل مربوطه با بکارگیری پزشکان حاذق

 

واکسیناسیون و معاینات زائرین حج و عتبات عالیات

معاینات زائرین حج و عتبات عالیات با همکاری پزشک عمومی و پزشک متخصص قلب و داخلی و با بهره گیری از آزمایشگاه و رادیولوژی این مرکز در حداقل زمان انجام می پذیرد.

واکسینه کردن زائرین محترم سفر معنوی حج تمتع ، حج عمره مفرده و عتبات عالیات در برابر بیماری هایی نظیر مننژیت و آنفلوانزا بوسیله کادر پرستاری و بهیاری دلسوز از جمله فعالیت هایی می باشد که این مجموعه همواره مفتخر به انجام آن بوده و خدمات ویژه ای را برای این عزیزان در نظر گرفته است.

 کلینیک تخصصی پوست ، مو ، زیبایی و لیزر

در حال حاضر این کلینیک با بهره گیری از کادر درمانی با تجربه متشکل از متخصصان حاذق ، دارای بورد تخصصی پوست و مو و دستیاران مجرب خدمات خود را پس از ارائه مشاوره های لازم تشخیصی و درمانی، در اتاق های عمل سرپایی مجهز شده به دستگاه های پیشرفته مانند دستگاه لیزر الکساندرایت Candelaجهت از بین بردن موهای زائد و لیزر Fractional Co2 برای رفع ضایعات پوستی و آثار باقیمانده از آکنه و چین و چروک و … ، جوانسازی پوست بوسیله دستگاه مدرن میکرودرم ابریژن ، برداشت خال و کرایوی پوستی ، تزریق بوتاکس و … با کمترین تعرفه و هزینه و پاسداری از حقوق مراجعه کننده ، عرضه می نماید.

ارائه خدمات همگام با آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی از جمله اهداف ما در برآوردن نیازهای درمانی مراجعه کنندگان عزیز می باشد.

لیزر درمانی : رفع موهای زائد شایعترین کاربرد لیزر در زمینه پوست و مو بوده که علاوه بر آن جوانسازی و بهبود چین و چروک ها ، برطرف کردن جوشگاه های آکنه ، رفع ضایعات عروقی و بعضی از ضایعات ویروسی نیز از موارد کاربرد لیزرها می باشد.

میکرودرم ابریژن : در این روش از نوعی کریستال بسیار ظریف که از جنس اکسید آلومینیوم می باشد استفاده می شود و با ایجاد یک مکش روی پوست کریستال ها از روی آن جمع شده و همچنین باعث بهتر شدن جریان خون در پوست می گردد. میکرودرم ابریژن برای رفع جای جوش و فرو رفتگی های باقیمانده از جوش های قبلی که عمیق نمی باشد و … به کار می رود.

تزریق بوتاکس : در نواحی خاصی باعث فلج کردن ماهیچه آن قسمت شده و برای ترمیم خطوط و چین و چروک های ناشی از اخم ، خنده ، چین های افقی پیشانی ، خطوط دور چشم کاربرد دارد. این روش از جمله مواردی است که باید توسط پزشک متخصص پوست که با آناتومی صورت آشنایی کامل دارد صورت پذیرد تا عوارضی در پی نداشته باشد.

مرکز فوق تخصصی درمان نازایی و ناباروری

مرکز تخصصی درمان نازایی و ناباروری ، هلال احمر ایران مستقر در مجتمع دارویی درمانی هلال ، با همکاری پژوهشگاه رویان در سال ۱۳۹۱ راه اندازی گردید. که با توجه به توانمندی های علمی و برجستگی های پژوهشی و درمانی اساتید و متخصصین این پژوهشگاه که در حوزه علوم ناباروری و سلول های بنیادی صاحب نظر می باشند و با بکارگیری بهترین تجهیزات در بخش های مختلف (آندرولوژی، جنین شناسی، زنان زایمان، مشاوره ژنتیک ، مشاوره ناباروری ، تصویر برداری باروری ، اپیدمیولوژی و بهداشت باروری واحد مددکاری ، روان شناسی و سلول درمانی ) اقدام به درمان های تخصصی ناباروری و نازایی می نماید.

فعالیتهای مختلف خدماتی درمانی این مرکز شامل :

 1. بررسی زوجین (توسط متخصصین برجسته ارولوژی- آندرولوژی – زنان ، زایمان و نازایی – ژنتیک و تولید مثل)
 2. بررسی های آزمایشگاهی ( تعیین عملکرد تخمدان و کیفیت آندومتر ، بررسی های هورمونی و … )
 3. سونوگرافی ( ابدومینال یا شکمی و سونوگرافی واژینال )
 4. هیدرو سالپنگو گرافی ( عکس رنگی رحم )
 5. هیستروسکوپی ( جهت تشخیص و درمان اختلالات داخل رحمی )
 6. لاپارسکوپی ( تشخیصی و درمانی )
 7. آنالیز مایع منی ، تست های عملکردی اسپرم
 8. استخراج اسپرم از بیضه ( TESE) و اپی دیدیم ( PESA)
 9. تحریک تخمک گذاری توسط پروتکل های پیشرفته
 10. لقاح آزمایشگاهی ( IVF )
 11. تلقیح اسپرم به داخل رحم ( IUI )
 12. تزریق درون سیستوپلاستی اسپرم ( ICSI) (میکرو اینجکشن)
 13. انتقال جنین
 14. لیزر هچینگ
 15. انجماد جنین ، انجماد تخمک ، انجماد اسپرم ، انجماد بافت بیضه ، انجماد بافت تخمدان
 16. بلوغ تخمک در آزمایشگاه (IVM)
 17. اهداء تخمک و جنین از راه های قانونی و شرعی
 18. رحم جایگزین
 19. مشاوره ژنتیک و تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD)
 20. وازو وازوستومی (Vasovasostomy)
 21. وازو اپیدیدیمکتومی
 22. مشاوره تغذیه زوجین
 23. سلول درمانی
 24. حفظ باروری در موارد احتمال کاهش باروری

 واحد تصویر برداری پزشکی

کادر تخصصی مشتمل بر پزشک متخصص رادیولوژی و سونوگرافی ، کارشناسان رادیولوژی و مسئول فیزیک بهداشت با بهره گیری از دستگاه های       تخصصی ، خدماتی مانند : رادیوگرافی های اندام های بالایی ، اندام های پایینی ، جمجمه ، سینوس و … ، رادیوگرافی های رنگی همچون L.V.P (کلیه و مجاری ادرار) ، معده ، روده و … ، پانورکس (کل دندان ها) ، سفلوگرام ( نیم رخ فک ) و کلیه سونوگرافی های روتین اعم از شکم ، لگن ، کلیه ها و مجاری ادرار و مثانه ، پروستات و اندام ها و … را به انجام می رسانند .

توسعه بخش تصویربرداری مجتمع جزء برنامه های این مرکز می باشد.

 واحد شنوایی سنجی ( ادیومتری )

شنوایی یکی از مهمترین توانایی های انسان در ایجاد ارتباط صحیح می باشد که در صورت اختلال در این سیستم ، ارتباط با افراد و محیط اطراف تحت الشعاع قرار می گیرد. بدین منظور این مجتمع از این نیاز اساسی افراد نیز غافل نبوده و با استفاد از کارشناس متخصص و متبحر در این زمینه و همچنین تجهیزات تخصصی آن خدمات ارزیابی تخصصی شنوایی مانند ادیومتری ، تمپانومتری ، تست های تکمیلی و … مشاوره و تجویز انواع سمعک اعم از دیجیتال، نامرئی و … را ارائه می نماید.

 ————————————————————————————————————–

بیمارستان فوق تخصصی نور افشار 

تاریخچه بیمارستان
مرحوم ابوالحسن نورافشار به دنبال مشاهده شرایط نامناسب کودکان دچار فلج اطفال و بی سرپرست رها شده در خیابان‌های تهران طی هماهنگی با مسئولین وزارت بهداری و بهزیستی وقت اقدام به راه‌اندازی یک آسایشگاه خصوصی کوچک با هزینه شخصی در قصر جمال آباد (مکان فعلی بیمارستان) نمود.

در تاریخ ۳۰/۹/۱۳۳۹ مرحوم نورافشار این قصر را با کلیه متعلقات، منضمات و مستحدثات وقف جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران جهت احداث مرکز بهداشتی، تربیتی و تعلیماتی کودکان مبتلا به فلج و اشخاص ناقص العضو نمود.

از آن به بعد این مکان رسماً به عنوان آسایشگاه مفلوجین نورافشار نامگذاری و تحت مدیریت جمعت مذکور و سرپرستی افتخاری مرحوم نورافشار شروع به فعالیت کرد تا اینکه پیشنهاد احداث ساختمان جدید توسط مسؤولین جمعیت مورد قبول قرار گرفت و کلنگ احداث آن زده شد.

متأسفانه مرحوم نورافشار قبل از اتمام عملیات ساختمانی بیمارستان، در تاریخ ۱۲/۴/۱۳۵۱ دار فانی را وداع گفت و بیمارستان در تاریخ ۲۵/۹/۱۳۵۵ با وسعت حدود ۴۵۰۰ متر مربع و بخش های تخصصی جراحی ارتوپدی، توانبخشی، فیزیوتراپی، هیدروتراپی، آزمایشگاه، رادیولوژی و … افتتاح و راه اندازی شد.

این بیمارستان که مدیریت آن پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در اختیار وزارت بهداری و بهزیستی وقت قرا گرفته بود در زمان جنگ تحمیلی در اختیار مجروحین جنگی قرار گرفت. در تاریخ ۳۱/۵/۱۳۷۹ با پیگیری مجدانه مسؤولین محترم وقت جمعیت هلال احمر بیمارستان مجدداً در اختیار جمعیت قرار گرفت و در شهریور ماه سال ۱۳۸۰ کلنگ احداث ساختمان کلینیک و اداری بیمارستان و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۱ کلنگ احداث و بازسازی ساختمان اصلی بیمارستان تحت حمایت جمعیت هلال احمر زده شد و در بهمن ماه ۱۳۹۱ به بهره برداری رسید.

- گروه پزشکی ورزشی

بیمارستان فوق تخصصی بازتوانی و پزشکی ورزشی نورافشار به عنوان اولین بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی منطقه با به کارگیری متخصصین برجسته پزشکی ورزشی کشور و تجهیزات مدرن و به روز بازتوانی و پزشکی ورزشی، فرصتی طلایی برای باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی حرفه‌ای است.این بیمارستان آمادگی دارد با عقد قرارداد با فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی علاوه بر پیگیری تمام مراحل درمان و بازتوانی ورزشکاران آسیب دیده در محیطی حرفه‌ای و مدرن، وضعیت جسمانی پیش از فصل، وضعیت تغذیه‌ای و روانشناختی ورزشکاران را نیز ارزیابی کند.
با توجه به «سلامت محور» بودن رشته پزشکی ورزشی، خدمات گروه پزشکی ورزشی بیمارستان فوق تخصصی نورافشار به ورزشکاران منحصر نبوده و شامل عموم مردم می‌شود. افراد دچار بیماری‌های مزمن مانند دیابت و فشار خون و ورزشکاران تفریحی می‌توانند از خدمات درمانگاهی، ورزش درمانی، تغذیه، بازتوانی ورزشی و … استفاده نمایند.
زمینه‌های کاری گروه پزشکی ورزشی بیمارستان نورافشار عبارتند از:
• درمانگاه
• بازتوانی ورزشی
• ورزش درمانی
• واحد سنجش و فیزیولوژی ورزشی
• روانشناسی ورزشی و بازتوانی
• تغذیه ورزشی
• درمانگاه قلب
• دندانپزشکی ورزشی
- گروه ستون فقرات

یکی از مهمترین ویژگی‌های گروه ستون فقرات بیمارستان فوق تخصصی نورافشار، رویکرد چند رشته‌ای به مقوله مشکلات ستون فقرات است. حضور پزشکان و کادر درمانی با تجربه از تخصص‌های مختلف که در درمان مشکلات ستون فقرات نقش دارند فرصت مناسبی است که در اختیار بیماران محترم قرار گرفته است. به جرأت می‌توان گفت برنامه‌های درمانی ارایه شده توسط این گروه در سطح خاورمیانه بی‌نظیر و در دنیا کم‌نظیر است. پزشکان و کادر درمانی گروه ستون فقرات با استفاده از دانش و تکنولوژی روز به درمان مشکلات ستون فقرات بیماران می‌پردازند. این گروه متشکل از متخصصین مجرب در تخصص های پزشکی ورزشی، ارتوپدی، جراحی اعصاب، روماتولوژی و فیزیوتراپی می باشد.
خدمات قابل ارایه توسط گروه ستون فقرات عبارتند از:
• خدمات درمانگاهی ویژه ستون فقرات
• درمان‌های غیرجراحی کمردرد
• درمان‌های غیرجراحی گردن درد
• مداخلات کم‌تهاجمی ستون فقرات
• جراحی های کم‌تهاجمی ستون فقرات
• جراحی‌های ستون فقرات

- گروه بازتوانی

بخش گفتاردرمانی
بیمارستان نورافشار زیر نظر اساتید دانشگاهی و به کارگیری پرسنل مجرب و تجهیزات پیشرفته اقدام به راه اندازی بخش گفتار درمانی نموده است.
در این بخش خدمات زیر ارایه می‌شود:
• ارزیابی، مشاوره و توانبخشی گفتار در اختلالات گفتار بدنبال اختلالات نورولوژیکی
• ارزیابی، مشاوره و توانبخشی گفتار در بیماران آفازیک با علت‌های مختلف
• ارزیابی، مشاوره و توانبخشی اختلال بلع متعاقب اختلالات نورولوژیکی
• ارزیابی، مشاوره و توانبخشی سالمندان، در بیماری‌های پیشرونده همچون پارکینسون
ارزیابی، مشاوره و توانبخشی گفتار و بلع در بیماری‌های پیشرونده

بخش کاردرمانی
بخش کاردرمانی بیمارستان با هدف توانمند ساختن بیماران و کمک به افراد در انجام فعالیت‌های روزمره زندگی فردی اجتماعی در محیطی کاملاً حرفه‌ای راه‌اندازی شده است. بخش کاردرمانی در بیمارستان فوق تخصصی نورافشار نگاهی ویژه به کاردرمانی در کودکان دارد.
خدمات قابل ارایه در اینبخش عبارتند از:
• کاردرمانی اختلالات جسمی حرکتی مانند، فلج مغزی، سکته مغزی، پارکینسون، MS و ضایعات نخاعی
• کاردرمانی بیماری های عصبی عضلانی مثل میوپاتی و دیستروفی‌های عضلانی
• کاردرمانی اختلالات تکاملی مانند اوتیسم
• کاردرمانی روان در بیماران مبتلا به بیماری های روانپزشکی
بخش فیزیوتراپی
بخش فیزیوتراپی بیمارستان فوق تخصصی نورافشار با به کارگیری پرسنل مجرب و امکانات به‌روز مانند دستگاه‌ها و مدالیته‌های الکتروتراپی و استفاده از درمان های دستی و دانش حرکت درمانی، شرایطی استثنایی برای بیماران عزیز فراهم آورده است.
هدف اصلی ما در این بخش بهبود بیماران، بازگشت هرچه سریع‌تر آنان به فعالیت‌های روزمره و ورزشی، سلامت واستقلال بیماران می باشد.
بدین جهت این بخش زیر نظر متخصصین باتجربه فیزیوتراپی، پس از انجام ارزیابی‌های اولیه بیماران، برنامه خاصی را از نقطه نظر درمان‌های الکتروتراپی و حرکت درمانی و درمان های دستی برای هر بیمار به صورت کاملاً اختصاصی با توجه به نیازهای درمانی وی طراحی و اجرا می‌نماید.زمینه های تخصصی بخش فیزیوتراپی بیمارستان نورافشار عبارتند از:
• فیزیوتراپی آسیب‌های ورزشی و ضایعات ارتوپدی و نورو- ارتوپدی
• فیزیوتراپی بیماری‌های روماتیسمی و ضایعات مفاصل
• فیزیوتراپی قلبی- ریوی
• دردها وآسیب های ستون فقرات
• بی اختیاری ادرار
• فیزیوتراپی پس از جراحی‌های مختلف
• خدمات مشاوره‌ای
• ارزیابی راستای قامت بدن و ارائه حرکات اصلاحی
• آموزش بیماران برای پیشگیری از بروزضایعات عضلانی اسکلتی و آسیب‌های ورزشی
• آموزش نحوه استفاده از وسایل کمکی وانواع ارتوزها
- گروه بازتوانی
بخش بازتوانی عصبی حرکتی
کودکان
بزرگسالاننورولوژی
بخش فیزیوتراپی
بخش کاردرمانی، توانبخشی کودکان
- گروه کودکان
فوق تخصص روماتولوژی کودکان
فوق تخصص ارتوپدی کودکان
فوق تخصص نورولوژی کودکان

 

- گروه ارتوپدی و عضلانی اسکلتی
بیمارستان فوق تخصصی نورافشار با به خدمت گرفتن پزشکان نامی و مجرب ارتوپد در تمامی گرایش‌های فوق تخصصی تلاش می‌کند خدماتی گسترده و خاص به هموطنان عزیز به ویژه ورزشکاران محترم ارایه دهد.
این گروه علاوه بر فعالیت در زمینه آسیب‌های حاد ارتوپدی، در درمان اشکالات عضلانی اسکلتی مادرزادی و مزمن نیز فعالیت خواهند داشت.
خدمات فوق تخصصی بستری و درمانگاهی گروه ارتوپدی بیمارستان نورافشار عبارتند از:
• ارتوپدی زانو
• ارتوپدی پا
• ارتوپدی شانه
• ارتوپدی دست و آرنج
• ارتوپدی لگن
• ارتوپدی تروما
• ارتوپدی اعصاب محیطی
• ارتوپدی کودکان
- مرکز آب درمانی
آب درمانی یک روش پیشرفته برای بازتوانی بیماران است. بیماران دچار کمردرد و آسیب‌های ستون فقرات، آرتروز مفاصل و بیمارانی که تحت عمل جراحی تعویض مفصل قرار گرفته‌اند بیشترین استفاده را از این روش درمانی می‌برند.
بخش آب درمانی بیمارستان نورافشار به عنوان اولین بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی منطقه تمام امکانات لازم برای ارایه کیفی خدمات بازتوانی به این گروه از بیماران را فراهم آورده است. فیزیوتراپ‌های با تجربه بخش آب درمانی بیمارستان نورافشار با استفاده از امکانات منحصر به فرد این بخش برای هر بیمار برنامه درمانی اختصاصی طراحی و اجرا می‌کنند.
برخی از امکانات بخش آب درمانی عبارتند از:
• هیدرو ماساژ
• ماساژ با آب بدون خیس شدن (Spa)
• استخر مثلثی با سطح غیر لغزنده
• تردمیل داخل آب (Aqua treadmill)
• جکوزی
• ورزش درمانی داخل آب