پنج شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.

مراکز تدارکات پزشکی

شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها یک):

این شرکت که در حال حاضر یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید لوازم یکبارمصرف پزشکی و کالاهای استراتژیک محسوب می‌شود که اردیبهشت ماه ۱۳۷۲ فعالیت خود را در حومه شهرستان کرج آغاز کرد.

فعالیت این شرکت با تولید سرنگ‌های دو و پنج میلی لیتر آغاز و از سال ۱۳۷۴ اولین خط تولید صافی دیالیز با ظرفیت ۲/۱ میلیون عدد در سال راه اندازی که این میزان در سال ۱۳۸۱ با بهره برداری از خط دوم، به ۵/۲ میلیون عدد در سال افزایش یافت.

در سال ۱۳۷۸ خط تولید فیلتر تالاسمی و در ادامه خط تولید سرسوزن در شرکت راه اندازی شد و هم اکنون ۱۵ نوع محصول با حداکثر کیفیت در این مجموعه تولید و به بازار مصرف عرضه می‌گردد.

از جمله مهمترین محصولات تولیدی سها یک می‌توان به سرنگ‌های دوتکه (سرنگ‌های ۲، ۵ و ۱۰ میلی لیتر) و سرنگ‌های انسولین اشاره کرد.

انواع سرسوزن، فیلتر یا صافی دیالیز، فیلتر تالاسمی ست دیالیز و شریانی، سوزن فیستولا و … از دیگر تولیدات این شرکت می‌باشد.

طراحی کیسه و کارتریج بی‌کربنات سدیم جهت مصارف دیالیز و تلاش برای راه‌اندازی خط تولید انبوه و مهندسی پروژه کیسه خون از جمله افتخارات این مجموعه تولیدی است.

از سویی همکاری برای راه اندازی خطوط تولید مایع دیالیز و تولید انبوه آن و تلاش برای تکمیل سبد محصول در مصارف دیالیز از دیگر اقدامات این مجموعه تولیدی است که برای سال جاری و سال‌های آینده پیش‌بینی گردیده است.

از جمله موفقیت‌های این شرکت در سال‌های اخیر می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

•           واحد نمونه از سوی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در سالهای ۱۳۸۱، ۱۳۸۳، ۱۳۸۶

•           واحد برتر کیفی استان تهران از سوی مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی در سال ۱۳۸۷، ۱۳۸۸

•           اخذ استاندارد‌های اجباری برای محصولات و استاندارد تشویقی محصول صافی دیالیز

•           اخذ گواهینامه صنعت سبز از سوی سازمان حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۷۹

•           واحد برتر در بخش صنایع دارو و تجهیزات پزشکی در هفتمین جشنواره تولید ملی در سال ۸۸

•           واحد نمونه صنعتی از سوی خانه صنعت و معدن استان تهران و وزارت صنایع و معادن در سال ۱۳۸۸

•           اخذ گواهینامه ISO 9001-2000

•           اخذ گواهینامهISO 13485-2003

•           اخذ گواهینامه ISO 14001-2004

•           اخذ گواهینامه OHSAS 18001-2007

•           دریافت نشان CE برای تمامی محصولات

نشانی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران: کیلومتر ۵۲ اتوبان تهران – قزوین نرسیده به پل کردان

تلفن : ۱۹- ۹۲۰۸۶۱۵ -۰۲۶۱    فکس : ۹۲۰۸۶۰۰-۰۲۶۱

 ——————————————————————————————————-

شرکت داروسازی سها:

مسئولان این شرکت بزرگ تولیدی اهداف مهمی همچون:

۱٫       تولید براساس استاندارد‌های بین المللی

۲٫       تلاش به منظور جلب رضایت مشتریان داخلی و خارجی

۳٫       اطمینان از اجرای قوانین GMP در تمامی مراحل

۴٫       گسترش تنوع و افزایش میزان تولید با حفظ کیفیت

۵٫       ورود به بازار جهانی

۶٫       ایجاد زمینه مناسب جهت انجام کارهای گروهی و بالا بردن انگیزه مشارکت

۷٫       صرفه جوئی ارزی در تولید و تجهیزات کارخانه با استفاده از توانمندی متخصصان داخلی

شرکت داروسازی سها مشتمل بر ۲ سایت چهارباغ و شهید فقیهی در وردآورد کرج می‌باشد.

سایت چهارباغ با در دست داشتن کلیه امکانات و تجهیزات فنی قادر به توسعه فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف دارویی انسانی و بیولوژی می‌باشد.

طرح اولیه این کارخانه توسط شرکت فارماپلان ارائه شد. این کارخانه در سه بخش جامدات، مایعات و واکسن طراحی شده و فاز اول آن در بخش جامدات مهر ماه ۱۳۸۷ با حضور وزیر وقت بهداشت، آقای دکتر لنکرانی افتتاح شده است. در حال حاضر در این کارخانه ۳۹ قلم داروی قابل عرضه به بازار مصرف تولید می‌شود.

سایت شهید فقیهی نیز که سال‌ها در عرصه تولید اقلام دارویی، آرایشی و بهداشتی و مواد اولیه دارویی فعالیت داشته در سال ۱۳۷۴ به تملک سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در می‌آید، در این سایت نیز۴۰ قلم داروی تولیدی به بازار عرضه می‌شود.

این کارخانه در حال حاضر اقلام دارویی، قلبی، عروقی و اعصاب و مسکن‌ها و داروهای گوارشی را به صورت جامدات و مایع تولید می‌کند.

نشانی شرکت داروسازی سها:

کارخانه شماره ۱ (سایت چهار باغ): جاده قدیم کرج– قزوین، ابتدای شهر چهار باغ خیابان صفا

کارخانه شماره ۲ (سایت ورد آورد): وردآورد کیلومتر ۱۹ جاده مخصوص کرج

تلفن: ۴-۴۷۱۵۰۸۱-۰۲۶۱     فکس: ۴۷۰۶۴۰۰-۰۲۶۱

 ————————————————————————————————————–

شرکت کشت و صنعت فراوری گیاهان دارویی سها جیسا:

شرکت کشت و صنعت فراوری گیاهان دارویی سها جیسا بزرگترین تولید کننده عصاره‌های گیاهی با سرمایه گذاری سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، با توجه به کاستی‌های موجود در زیر ساختهای صنعت دارویی کشور و به منظور بهبود و ارتقاء سلامت جامعه، تولید مواد اولیه گیاهی را برای صنعت داروسازی پایه گذاری نمود. این کارخانه با دارا بودن خطوط کاملاً مکانیزه توسط شرکت فارماپلن آلمان پایه ریزی و در سال ۱۳۸۲ آغاز به کار نمود.

این شرکت استاندارد‌های بین المللی ISO-9001، HACCP، ISO-14001، را از اتحادیه اروپا اخذ نموده و با تولید ۹۰ محصول در چهار فرم ذیل به عنوان بزرگترین تولید کننده این مواد در ایران محسوب می‌شود.

۱٫       عصاره هیدروالکلی

۲٫       عصاره پروپیلن گلایکولی

۳٫       عصاره روغنی

۴٫       عصاره پودر خشک

۵٫       عصاره گلیسیرینه

شرکت کشت و صنعت فراوری گیاهان دارویی سها جیسا در پی گسترش و تنوع محصولات گیاهی، تولید انواع دم‌نوش‌های گیاهی را در دستور کار قرارداده و برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی تیمهایی متشکل از کارشناسان مجرب فروش و بازاریابی را به کار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه رویکرد جامعه به مصرف داروهای گیاهی رو به افزایش است تیم تحقیق و توسعه (R&D) این شرکت در حال بررسی تولید انواع دارو با منشاء گیاهی می‌باشد.

نشانی شرکت کشت و صنعت و فرآوری گیاهان دارویی (سها جیسا): مازندران شهرک صنعتی سلمانشهر

تلفن: ۵-۴۹۴۳۰۸۱-۰۱۹۲      فکس: ۴۹۴۲۳۰۳-۰۱۹۲

 

 ——————————————————————————————–

شرکت پخش سها هلال:

یکی از هداف مهم جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و به تبع آن سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، تأمین داروها و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیتی برتر است. این مهم در سالهایی نه چندان دور و همچنین در طی ۸ سال جنگ تحمیلی از طریق مراکز فوریت‌های دارویی انجام می‌پذیرفته است.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به لحاظ در اختیار داشتن داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور تکیه گاهی مطمئن برای دولت و وزارت بهداشت جهت توزیع داروهای مهم و حیاتی و یارانه ای محسوب  می‌شود و می‌توان ادعا کرد که دست اندرکاران بهداشت و درمان کشور از این حیث هیچ دغدغه ای نداشته و ندارند.

مدیران ارشد جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال ۸۸ با هدف یکپارچه شدن و ساماندهی  داروخانه‌های هلال احمر تصمیم گرفتند که مدیریت واحد این داروخانه‌ها به سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر واگذار شود.

این تصمیم مهم با هدف تسهیل در دسترسی مردم به داروهای مورد نیاز در سراسر کشور اتخاذ شد و  تمرکز زدایی و توزیع به موقع داروها در اقصی نقاط ایران از جمله نتایج عینی آن می‌باشد.

مدیران ارشد سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر نیز تصمیم گرفتند با تشکیل شرکت پخش سها هلال که متولی داروخانه‌ها و مراکز پخش داروی هلال احمر می‌باشد، روند اجرایی این کار بزرگ را شتاب  بخشند.

از مجموع داروخانه‌های هلال احمر سراسر کشور، اکنون مدیریت ۱۲ داروخانه به شرکت پخش سها هلال  واگذار شده و مراحل اجرایی واگذاری سایر داروخانه‌ها نیز با روندی قابل قبول ادامه دارد.

از دیگر اقدامات ارزشمند سازمان تدارکات و شرکت پخش سها هلال، تاسیس مراکز پخش دارو در ۱۵  استان کشور است که بنابر اظهار مسئولان شرکت، سیاست مهم مدیریت ارشد سازمان و جمعیت هلال احمر،  گسترش این مراکز به تمامی نقاط کشور و به خصوص مناطق محروم در آینده ای نزدیک است.

مراکز توزیع داروی هلال احمر تلاش می‌کنند که داروهای حیاتی و مهم تمامی داروخانه‌ها و همچنین داروخانه‌های هلال احمر و مراکز درمانی را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیتی مطلوب تأمین نمایند.

با یکپارچه شدن داروخانه‌های هلال احمر و گسترش مراکز توزیع داروی هلال احمر، بخشی از دغدغه‌های مسئولان خدوم جمعیت هلال احمر و سازمان تدارکات یعنی توزیع عادلانه دارو در تمامی نقاط کشور  و به ویژه مناطق محروم و کاهش میزان مراجعین نیازمند دارو به استانهای مرکزی و به خصوص تهران مرتفع شده و با اقدامات دردست اجراء قطعاً آینده ای روشن در انتظار شرکت پخش سها هلال و سازمان تدارکات و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است.

شرکت پخش سها هلال: تهران- خیابان آیت الله طالقانی تقاطع سپهبد قرنی- هلال احمر (شامل داروخانه‌ها و اداره فروش)

تلفن : ۹ -۸۸۸۰۳۸۷۱         فکس :۸۸۸۰۶۲۳۲ 

 

 —————————————————————————————–

شرکت بازرگانی سها کیش:

شرکت بازرگانی سها کیش در سال ۱۳۸۲ به نام دراگ استور کیش تأسیس می‌شود اما تا سالها هیچ گونه فعالیتی نداشته است.

از سال ۱۳۸۸ بر اساس مصوبه مجمع عمومی جمعیت هلال احمر نام آن به شرکت بازرگانی سها کیش  تغییر و سرمایه آن از ۲٠ به ۳٠ میلیون ریال افزایش می‌یابد.

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۳ اساسنامه تهیه، توزیع، عرضه و فروش دارو و تجهیزات پزشکی،  دارویی، بهداشتی، آرایشی، ارتوپدی و آزمایشگاهی، اخذ نمایندگی از شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی داخل و خارج کشور و ایجاد شعبه در داخل و خارج از کشور است.

همچنین سرمایه گذاری و مشارکت جهت ساخت، تولید و فروش دارو و تجهیزات پزشکی، بهداشتی  و آرایشی با شرکت‌های دارویی، واردات و صادرات و تولید و توزیع انواع فرآورده‌های دارویی، غذایی، مکمل غذایی، دارویی و فرآورده‌های رژیمی و داروهای گیاهی، فرآورده‌های بیولوژیک، تجیهزات پزشکی مصرفی و اخذ نمایندگی موارد مذکور از داخل و خارج کشور از دیگر موارد فعالیت شرکت بازرگانی  سها کیش می‌باشد.

شرکت بازرگانی سها کیش به عنوان یکی از شرکت‌های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سال ۸۹ تا حد ۹۵ درصد به تعهدات خود در خصوص تهیه اقلام مورد نیاز  بیمارستان‌های صحرایی و تأمین دستگاه‌های توانبخشی برای شرکت‌های طرف قرارداد عمل کرده و  گام‌های بلندی را در زمینه ارائه خدمات به نظام دارویی و بیماران برداشته است.

به هرحال با گسترش فعالیت‌های شرکت پخش سها هلال و زیر پوشش رفتن کلیه داروخانه‌های هلال احمر در سراسر کشور و تعامل با شرکت‌های معتبر دارویی در داخل و خارج از کشور به منظور تأمین انواع داروها و تجهیزات پزشکی و تسهیل در امور بازرگانی شرکت‌های تحت پوشش سازمان از طریق شرکت بازرگانی سها کیش زنجیره تأمین، تولید و توزیع دارو در این سازمان در حال کامل شدن است.

نشانی شرکت بازرگانی سها کیش: تهران خیابان آیت الله طالقانی تقاطع سپهبد قرنی شماره ۳۱۱ ساختمان شماره ۳ هلال احمر

تلفن: ۸۸۹۴۸۰۵۳-۰۲۱     فکس :۸۸۹۴۸۰۵۱-۰۲۱