آغاز طرح امداد و نجات زمستانه هلال احمر گیلان از اول دی ماه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: طرح امداد و نجات زمستانه هلال احمر از ابتدای دی ماه آغاز و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سیاوش غلامی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری سلامت؛ درباره اجرای طرح امداد و نجات زمستانه در این استان اظهار کرد: همه ساله از دی تا پایان اسفندماه طرح امداد و نجات زمستانه جمعیت هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی و انتظامی در سراسر کشور اجرا می شود.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط اقلیمی می توان گفت که چون فصل سرما کمی زودتر آغاز شده نسبت به تجهیز پایگاه‌های امداد و نجات و همچنین آماده سازی نیروهای امدادی، اقدامات لازم انجام شده است.

غلامی توضیح داد: در استان گیلان با توجه به پست های موقتی که ایجاد می شود، همچنین مرکز امداد هوایی و EOC مجموعا در ۲۷ نقطه از استان در قالب پایگاه امداد و نجات فعالیت می کنیم و ۱۶ شعبه جمعیت هم در استان دایر هستند و فعالیت امدادی خود را انجام می دهند.

وی درباره بارندگی های اخیر در منطقه گیلان توضیح داد: در قسمت جلگه به جز برودت هوا بارندگی نداشتیم، ولی در روزهای گذشته براساس هشدار و پیش بینی نارنجی هواشناسی در چند محور برفگیر و ارتفاعات از جمله دیلمان، رودبار، جواهردشت رودسر، املش، ماسوله و همچنین تالش و حیران در آستارا شاهد بارش برف بوده‌ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان ادامه داد: در برخی از مناطق ارتفاع برف به ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتر هم رسید و مسائل و مشکل حادی نداشتیم، اما در برخی از مناطق شامل مسیر دیلمان و اسالم به خلخال تعدادی از خودروها به دلیل نداشتن زنجیر چرخ دچار مشکل شدند که امدادرسانی های لازم به سرنشینان خودروها، انجام شد.

 

سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *