آغاز همکاری دانشجویان عضو هلال‌احمر با وزارت بهداشت در واکسیناسیون عمومی

با فراخوان سازمان جوانان هلال‌احمر، همکاری جوانان عضو کانون‌های دانشجویی این جمعیت در دانشگاه‌های علوم پزشکی برای واکسیناتوری در مراکز واکسیناسیون عمومی وزارت بهداشت به‌شکل رسمی از امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم دبیرکل و سخنگوی این جمعیت صبح امروز به همراه سیما سادات لاری معاون و سخنگوی وزیر بهداشت با حضور در مرکز بزرگ واکسیناسیون عمومی کرونا در باغ موزه دفاع مقدس تهران، از فعالیت واکسیناتورهای داوطلب هلال احمر که در قالب طرح همکاری کانون‌های دانشجویی هلال احمر با مراکز واکسیناسیون دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران همکاری می‌کنند؛ بازدید کرد.

قوسیان مقدم در این بازدید گفت: برنامه‌ریزی و ساماندهی این طرح بر عهده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر بود که با فراخوان به کانون‌های دانشجویی هلال احمر مستقر در 79 دانشگاه علوم پزشکی آغاز شد و داوطلبان عضو این کانون‌ها پس از ثبت نام و گذراندن دوره آموزشی بسیار کوتاهی با تقاضای مراکز واکسیناسیون علوم پزشکی برای انجام پذیرش و واکسیناتوری در شیفت‌های منظم به همکاری می‌پردازند.

وی افزود: همکاری دانشجویان ‌داوطلب هلال احمر در تزریق واکسن کرونا به شکل آزمایشی از مدتی پیش در تهران آغاز شده و از امروز این طرح به طور رسمی در تمام کشور انجام می‌شود. در تهران 1600 دانشجوی عضو هلال احمر آماده همکاری هستند و تا امروز 350 نفر از آن‌ها در 45 مرکز براساس اعلام نیاز این مراکز به طور رایگان و داوطلبانه مشغول به خدمت شده‌اند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از ادامه واردات واکسن کرونا توسط هلال احمر و افزایش سرعت این واردات تا سقف 40 میلیون دز خبر داد و اشاره کرد که این جمعیت از نیمه فروردین که مجوز واردات واکسن را دریافت کرد تا کنون نزدیک به 15 میلیون دز واکسن در 15 پرواز را وارد کرده و در فرودگاه امام خمینی(ره)، تحویل وزارت بهداشت داده است.

مرکز واکسیناسیون موزه دفاع مقدس وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که عملیات پذیرش و تزریق انواع واکسن‌های خارجی و داخلی کرونا در آن توسط دانشجویان جوان عضو هلال احمر انجام می‌شود.

 

 

رضا واعظی
تهیه کننده:

رضا واعظی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *