آماده باش 23 پایگاه هلال‌احمر آذربایجان غربی برای اجرای طرح امداد زمستانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از آماده باش 23 پایگاه ثابت و موقت هلال احمر استان برای اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی، امیر جعفرزاده درباره جزئیات اجرای طرح ملی امداد و نجات زمستانی استان در سال جاری گفت: این طرح به مدت سه ماه از 20 آذر ماه به صورت شبانه روز توسط 23 پایگاه امداد و نجات ثابت و موقت بین شهری، کوهستانی، واکنش سریع و امداد هوایی اجرایی می شود.

وی گفت: در قالب این طرح 11 هزار و 634 نفر/ روز نجاتگر، امدادگر تخصصی و عوامل امدادی به همراه  1170 دستگاه/روز خودروی نجات، 1620 دستگاه/روز خودروی امدادی و 1800 دستگاه/روز آمبولانس به کارگیری می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی همچنین از بکارگیری 45 فروند/روز بالگرد در طرح ملی امداد و نجات زمستانی در استان خبر داد و اظهار کرد: امدادرسانی در تصادفات جاده ای، رهاسازی خودروهای گرفتار شده در برف و كولاک، آموزش و كمک به بستن زنجیر چرخ در جاده های برفی، انجام امداد و كمک های اولیه سرپایی، خدمات اسكان اضطراری برای در راه ماندگان در پایگاه‌های جاده ای و توزیع اقلام زیستی و غذایی از جمله خدماتی است كه جمعیت هلال احمر در طرح زمستانی ارائه می كند.

جعفرزاده با اشاره به توزیع تجهیزات امدادی و اقلام غذایی جهت تقویت و تجهیز پایگاه ها و انبارهای امدادی در سطح شهرستان های استان در قالب طرح ملی امداد ونجات زمستانی در استان افزود: 12 قلم اقلام غذایی و 33 قلم تجهیزات امدادی به ارزش ریالی بیش از ۱۵میلیارد ریال شامل برنج، حبوبات، خرما، کنسرو، بیسکویت و تجهیزات سیلاب، کوهستان و جاده به‌منظور استفاده در طرح امداد و نجات زمستانی بین پایگاه های استان توزیع می شود.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *