آمادگی برای ارسال اقلام زیستی و اعزام نیرو در صورت اعلام نیاز ترکیه به استمداد بین‌المللی

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: نیروهای جستجو و نجات، آوار و اسکان اضطراری در 5 استان به حالت آماده باش درآمدند تا به محض اعلام نیاز به استمداد بین المللی به ترکیه اعزام شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر در پی وقوع زمین لرزه 7 ریشتری در ازمیر ترکیه، جلسه ستاد بحران جمعیت هلال احمر برای آمادگی امدادرسانی به زلزله زدگان ترکیه در سازمان امداد و نجات برگزار شد.

محمد حسن قوسیان مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به آمادگی هلال احمر ایران برای تامین نیازها و اعزام نیرو در صورت اعلام کشور ترکیه گفت: تماس های تلفنی با جمعیت هلال احمر این کشور گرفته شده و در حال حاضر ترکیه اعلام کرده حادثه در سطح ملی است و هنوز به نیروهای امدادی بین المللی نیازی نیست.

وی تاکید کرد: در استان های تهران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان نیروهای جست و جو و نجات، آوار و اسکان اضطراری به حالت آماده باش درآمدند تا به محض اعلام نیاز به استمداد بین المللی به این کشور اعزام شوند.

به گفته قوسیان مقدم، جمعیت هلال احمر 5 استان این آمادگی را دارند در صورت اعلام نیاز کشور ترکیه کمک های زیستی را به این کشور ارسال کنند.

کلمات کلیدی
مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

فیلم ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *