گزارشی از روند اجرای طرحی سراسری/3:

آمران سلامت در استان‌ها چه می‌کنند؟

جمعیت هلال احمر استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، همدان، کرمانشاه، فارس، خراسان رضوی، گیلان و جزیره کیش با برپایی پایگاه‌هایی اقدام به اجرای طرح ملی «آمران سلامت» در مقابله با کرونا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی از فعالیت ١۴٣ پایگاه طرح آمران سلامت در مناطق مختلف شهرها و مراکز پرازدحام خبر داد.

امیر جعفرزاده با بیان اینکه تاکنون13 هزار و ۳۱۴ نفر از مردم در سطح استان از این خدمات بهره برده اند، افزود:در طرح آمران سلامت از ظرفیت و فعالیت کانون های طلاب شهرستان ها هم استفاده شده و دبیرخانه طرح آمران سلامت در معاونت امور جوانان هلال احمر استان راه‌اندازی و امور ویژه این پایگاه‌ها را بررسی می‌کنند، همچنین از ظرفیت  ۳۹ خانه‌ هلال روستایی برای استقرار ایستگاه‌های آمران سلامت استفاده شده است.

برپایی 111 پایگاه و ارائه خدمات به ۲۹ هزار نفر در آذربایجان شرقی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی از برپایی ۱۱۱ ایستگاه طرح آمران سلامت درسطح استان آذربایجان شرقی و ارائه خدمات به ۲۹ هزار نفر از هموطنان خبر داد.

حمید حسین پور گفت: در اجرای شیوه نامه آمران سلامت، جوانان، داوطلبان و نجاتگران هلال احمر در ۱۱۱ نقطه استان مستقر  شده و اقدام به یادآوری نکات بهداشتی مربوط به کووید ۱۹ به همشهریان کردند.

 وی افزود: در مدت 2 روز اجرای طرح، 306 تن از اعضا به حدود  ۲۹ هزار نفر از هموطنان خدمات لازم را ارائه کرده و ۴ هزار و ۵۰۰ ماسک میان شهروندان توزیع شد.

توصیه های پیشگیری از بیماری کرونا به بیش از ۶ هزار نفر در سیستان و بلوچستان 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: در راستای اجرای طرح آمران سلامت و با برنامه ریزی های انجام شده تاکنون ۶۰  پایگاه در شهرستان‌های استان فعال شده است و اعضای داوطلب هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های پر ازدحام، فروشگاه‌ها، ترمینال‌های مسافرتی، میادین اصلی شهرها، آحاد مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی دعوت کردند .

میر بهاءالدین گفت: ۱۸۰  نفر از اعضای جوان و داوطلب جمعیت در قالب ۶۰  تیم ۳ نفره در ۴۳  پایگاه ثابت و ۱۷ پایگاه سیار و همچنین با استفاده از ظرفیت خانه های هلال در سطح استان با تجهیزات حفاظتی بهداشتی، بیش از ۶ هزار نفر از هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق کردند که در همین راستا تعداد یک هزار و ۵۱۵ ماسک، بروشور آموزشی و مواد ضد عفونی توزیع شده است. 

ارائه خدمات به یک هزار نفر در 50 پایگاه ثابت و سیار بوشهر

غلامرضا حاجیانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در خصوص استقرار پایگاه های آمران سلامت استان بوشهر گفت: 120 جوان و داوطلب در پایگاه های آمران سلامت در سراسر استان مشغول به ارائه خدمات بشردوستانه به مردم شریف استان بوشهر هستند، 40 پایگاه ثابت و 10 پایگاه سیار ویژه طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر در استان بوشهر فعالیت می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر در پایان گفت: در مجموع روز 6 آبان ماه به یک هزار و 70 نفر، خدمات بشردوستانه و عام المنفعه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ارائه شده است، 10 شعبه جمعیت هلال احمر در استان بوشهر در حال ارائه خدمات پیشگیرانه به آحاد جامعه هستند.

بهره مندی 3 هزار و ۷۲۱ کردستانی از خدمات طرح آمران سلامت در ۴۸ ساعت گذشته

مدیر عامل جمعیت هلال احمرکردستان، از بهره مندی 3 هزار و۷۲۱ نفر در ۴۸ ساعت گذشته در طرح آمران سلامت خبر داد.

پیام جلالی گفت: در هر شهرستان ۱۰ تیم ۳ نفره در روز با حضور در معابر پر تردد، ضمن آموزش نکات بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، به هموطنانی که بدون رعایت پروتکل های بهداشتی تردد می کنند، تذکر می دهند.

مشارکت 200 داوطلب هلال احمر کیش در اجرای طرح آمران سلامت

رئیس جمعیت هلال احمر کیش گفت: آنچه که در حال حاضر برنامه ریزی شده و اجرا می‌شود برپایی ۷ پایگاه در مراکز پرتردد جزیره مانند محوطه کشتی یونانی و اسکله تفریحی، فرودگاه و بندرگاه، خانه هلال مستقر در مسجد خاتم الانبیاء ( ص) و  2 مرکز متعلق به مرکز توسعه سلامت کیش، است.

محمدی عراقی با اشاره به همکاری داوطلبانه بیش از ۲۰۰ داوطلب در کیش افزود: از همه افراد علاقه مند درخواست می‌کنیم تا با مراجعه و یا تماس تلفنی با این مرکز و تکمیل فرم های داوطلبی ، به عنوان عضو داوطلب با این مرکز همکاری داشته باشند. برگزاری دوره های مختلف امداد و نجات و سایر دوره های آموزشی مورد نیاز ، از جمله خدمات هلال احمر برای نیروهای داوطلب خواهد بود.

محمدی عراقی یادآور شد: علاوه بر پایگاه های فعال هلال احمر 2 پایگاه هم با همکاری مرکز توسعه سلامت کیش دراین طرح همکاری ومشارکت دارند. 

برپایی 310 پایگاه در استان فارس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: طرح آمران سلامت پیرو لبیک جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال‌احمر با جدیت و قاطعیت بیشتر در قالب ۳۱۰ پایگاه با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای استان و شهرستان ها در سطح استان فارس اجرا می شود.

بهره‌مندی 3 هزار و 390 نفر از طرح آمران سلامت در کرمانشاه

فرزین معتمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: طرح آمران سلامت برای دعوت مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از دوشنبه آغاز شد. در اجرای طرح ملی آمران سلامت با بهره مندی از ظرفیت های ارزنده داوطلبی و جوانان 2 هزار و 648 ماسک، توزیع شده است.

خدمت رسانی ۳۴۱ نفر از  اعضای هلال احمر گیلان در قالب ۱۱۲ تیم 

سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: ۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان در قالب ۱۱۲ تیم در طرح "آمران سلامت" فعالیت می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان به اجرای طرح آمران سلامت در سراسر استان گیلان اشاره کرد و افزود: با حضور اعضای فعال جوانان و داوطلبان استان گیلان، گفت:  ۷۱ پایگاه آمران سلامت و ۴۱ خانه هلال و همچنین تیم های سیار سحر و سحاب جوانان در این طرح فعال هستند.

فعالیت 50 ایستگاه آمران سلامت در همدان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر همدان گفت: ۵۰ ایستگاه ثابت و سیار آمران سلامت در این استان فعال شد.

علی سنجربیگی افزود: ۳۰ تیم در شهر همدان و ۲۰ تیم در سایر شهرستان ها در مکان های شلوغ و پرتردد از جمله فروشگاه‌ها، روز بازارها، مراکز خرید، بازار میوه و تره بار، پاساژها، ترمینال‌های و سایر اماکن حضور یافته و اقدام به ارائه توصیه و ارشادهای لازم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا می‌کنند.

وی افزود: هر تیم شامل سه نفر از اعضای جوانان داوطلب هلال احمر بوده که بیشتر آنها به صورت پیاده یا با استفاده از دوچرخه اقدام به گشت زنی و امر به معروف شهروندان می‌کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان همچنین از امضای تفاهم‌نامه همکاری با گروه هنری گیگیلی ها جهت مشارکت در اجرای بهتر طرح آمران سلامت خبر داد.

ارائه خدمات به  28 هزار نفر در طرح آمران سلامت هلال احمر خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمت به 27هزار و 914 نفر از مردم استان در طرح آمران سلامت هلال احمر خراسان رضوی در 2 روز نخست اجرای این طرح، خبر داد.

دکتر سید مجتبی احمدی با اشاره به آغاز این طرح از پنجم آبان ماه جاری، اظهار کرد: در روز نخست این طرح سه هزار و 666 نفر ودر روز ششم آبان ماه جاری تعداد 24 هزار و 248 نفر از خدمات جمعیت هلال احمر استان بهرمند شدند.

وی افزود: پس از تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور داوطلبان و نیروهای مخلص، تعداد 170 پایگاه برای آموزش، فرهنگسازی و ترویج مواجهه با کرونا توسط هلال احمر و در قالب طرح آمران سلامت تشکیل شد که 51 هزار نفر روز از اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران مشارکت دارند.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، شعب مشهد با 38 پایگاه، کاشمر با 12 پایگاه و نیز جوین، بردسکن، تربت حیدریه و تربت جام هر کدام با 10 پایگاه به ترتیب بیشترین تعداد پایگاه‌های طرح آمران سلامت هلال احمر استان را به خود اختصاص داده اند.

همراهی حوزه‌های علمیه استان خراسان در اجرای طرح آمران سلامت

معاون تبلیغ حوزه علمیه استان های خراسان از آمادگی طلاب جهادی برای همراهی در طرح آمران سلامت جمعیت هلال احمر در راستای منویات ولایت و مبتنی بر رسالت حوزویان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید ایزدی افزود: با توجه به همکاری نزدیک و صمیمانه هلال احمر استان با حوزه علمیه استان های خراسان آمادگی همکاری در طرح آمران سلامت را مبتنی بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و نیز رسالت خدمات اجتماعی حوزویان با حضور طلاب جهادی داریم.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *