اجرای طرح "ناجیان امید" برای کمک به دانش آموزان روستای «گل کپرگه» در اندیمشک

سرپرست جمعیت هلال احمر اندیمشک از اجرای طرح ابتکاری "ناجیان امید" در روستای گل کپرگه از توابع بخش الوار گرمسیری با اعتبار 100میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان؛ امین نیل ساز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مساعد نبودن شرایط در بعضی نقاط محروم و کم برخوردار همچنین فراهم نبودن بستر فضای مجازی، جوانان عضو هلال احمر بر آن شدند تا با حضور در این مناطق به انجام فعالیت های عام المنفعه بپردازند تا حداقل امکانات لازم برای دانش آموزان این مناطق فراهم شود و انگیزه و میل به یادگیری در آنان افزایش یابد.

 سرپرست جمعیت هلال احمر اندیمشک افزود: این طرح با اعتبار 100 میلیون ریال اجرا شد که 70 میلیون ریال از این اعتبار از محل کمک های مردمی و 30 میلیون ریال دیگر نیز از محل کمک های سازمانی در مدرسه صداقت روستای «گل کپرگه» از توابع بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک تامین شد.

 نیل ساز در ادامه به بیان اهداف این طرح پرداخت و گفت: ایجاد انگیزه در دانش آموزان مناطق محروم، آشنایی عموم مردم با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر، تقویت کار تیمی در بین جوانان و داوطلبان هلال احمر، تلاش در جهت تسکین آلام بشری، ارائه خدمات داوطلبانه، تامین احترام انسان ها و خدمت رسانی پایدار و روز افزون هلال احمر به آسیب پذیرترین افراد از جمله اهداف این طرح بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر اندیمشک اظهار کرد: طرح ناجیان امید در بخش عمرانی شامل ساخت 120 متر دیوار مدرسه، ساخت آبخوری جدید، ترمیم سرویس بهداشتی و رنگ آمیزی بود و در بخش های فرهنگی، اجتماعی و حمایتی، برگزاری کلاس کمک های اولیه و مخاطرات ویژه اهالی روستا، مسابقه نقاشی میان کودکان روستا، توزیع بسته های معیشتی، آموزش نحوه صحیح اجرای دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، توزیع کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، جشن فرفره ها، پاسداشت مقام سالمندان روستا و توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی ویژه دانش آموزان در دستور کار جوانان هلال احمر قرار گرفت.

وی گفت: این طرح به همت کانون های دانشجویی هلال احمر دانشگاه های پیام نور و آزاد شهرستان اندیمشک و با همکاری معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان، اعضای پر تلاش جمعیت هلال احمر اندیمشک، بسیجیان حوزه مقاومت بسیج سه شهری مالک اشتر این شهرستان و لطف و حسن اعتماد مردم نوع دوست به پایان رسید.

 شایان ذکر است؛ آیین بهره برداری از بازسازی و ترمیم مدرسه صداقت روستای گل کپرگه با حضور مدیرعامل و معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان خوزستان به مناسبت هفتاد و سومین سالروز تاسیس سازمان جوانان و روز جهانی مهربانی انجام شد؛ همچنین هفت اصله نهال به نیت هفت اصل جمعیت هلال احمر در این مدرسه کاشته شد.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *