پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با معاون عمرانی استاندار/ بر ضرورت همکاری و حمایت از خدمات و فعالیت های هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با معاون عمرانی استاندار/ بر ضرورت همکاری و حمایت از خدمات و فعالیت های هلال احمر

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با معاون عمرانی استاندار دیدار و در زمینه همکاری و حمایت از خدمات و فعالیت های هلال احمر گفت و گو کردند.

ضرورت حضور جمعیت هلال احمر در کمک و یاری رساندن به دورترین نقاط استان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ضمن ابراز خرسندی از آشنایی معاون عمرانی استاندار از خدمات و فعالیت های هلال احمر بیان کرد: حضور مهندس سیف الهی در بعضی از فعالیت های امداد و نجات هلال احمر و پشتیانی ایشان از جمعیت هلال احمر ستودنی است.

فلاح در ادامه با اشاره به وجود پایگاه های امداد و نجات در مرکز استان و شهرستان ها گفت: برای توسعه، تعمیر و تکمیل پایگاه های امداد و نجات و همچنین سایر تجهیزات در این مکان ها نیاز به حمایت و پشتیبانی استانداری داریم تا بتوانیم خدمات در این پایگاه ها را گسترده تر کنیم.

وی با اشاره به احداث پایگاه امداد و نجات در شهرستان فاریاب افزود: نیاز به مساعدت و حمایت استانداری داریم تا بتوانیم با ایجاد تعامل و همکاری با سازمان های مربوطه در این شهرستان زمین مربوطه در اختیار هلال احمر جهت احداث قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به فعالیت داروخانه های هلال احمر به عنوان جزئی از سازمان های مردم نهاد خاطر نشان کرد: درآمد حاصل از سود این بخش، صرف خرید و تهیه داروهای خاص و اورژانسی جهت بهبود حال بیماران می شود.

فلاح خواستار معاف شدن داروخانه های هلال احمر استان از پرداخت مالیات شد و افزود: داروخانه های هلال احمر استان کرمان در توزیع دارو تا کنون توانسته است بیماران مراجعه کننده در سطح استان را پوشش دهد و تا کنون درآمد بدست آمده صرف برنامه های خیرخواهانه و خرید داروهای مهم و خاص شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: در حوزه جذب و مشارکت جوانان با احداث زمین ورزشی فوتبال با تجهیزات کامل می توانیم برنامه های فرهنگی و ورزشی مناسبی برگزار کنیم.

فلاح ادامه داد: همچنین در حوزه امداد و نجات در آینده نزدیک مانوری به صورت منطقه ای در شهرستان های جیرفت، بم، رفسنجان و سیرجان با عنوان طرح "زمان بحران" با محوریت این شهرستان ها به صورت منطقه ای، شهری و محله ای برگزار خواهد شد که در این مانورها نقاط ضعف و قوت برنامه ها شناسایی تا  در جهت رفع مشکلات احتمالی در حوادث آماده باشیم.

فلاح ادامه داد: مساعدت و یاری فرمانداران در شهرستان ها در ساخت، راه اندازی و بهینه سازی پایگاه ها بسیار ارزشمند است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در خصوص تقویت و پشتیانی نیروی لجستیک امدادی جهت آمادگی هرچه بیشتر و بهتر در حوادث، بیان کرد: خودرو های امدادی جمعیت در شهرستان ها باید مورد توجه ویژه از سوی استانداری و دولت قرارگیرد تا جمعیت هلال احمر در امر امدادرسانی بهتر عمل کند.

رضا فلاح در پایان از راه اندازی شورای خیرین در واحد امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان خبر داد و گفت: از پتانسیل خیرین نیز در فعالیت ها و خدمات بشردوستانه جمعیت میتوان مساعدت گرفت و پذیرای خیرین و واقفینی که از سوی استانداری معرفی می شوند، هستیم.

 

در زمان حوادث در کنار هلال احمر هستیم

مهندس سیف الهی؛ معاون عمرانی استانداری کرمان در این دیدار با تقدیر از تلاش ها و خدمات ارزنده علی گنج کریمی؛ مدیرعامل سابق جمعیت هلال احمر گفت: خوشحالیم که بازهم جمعیت هلال احمر به دست فردی جوان، توانمند و شایسته سپرده شده است.

وی خدمت و فعالیت در جمعیت هلال احمر را توفیق الهی معرفی کرد و افزود: قدر دوران خدمت خود را درجمعیت هلال احمر بدانید و مهمتر اینکه مردم شما را دوست دارند و به هلال احمر اعتماد و اطمینان دارند.

سیف الهی در ادامه خاطر نشان کرد: استانداری در کنار همه حال و جوانب در حیطه فعالیت های امدادرسانی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کنار شما خواهد بود.

وی با اشاره به این جمله که "زیر پوست شهر و روستا، جامعه و جوانان را از دست ندهیم"  تصریح کرد: در حوزه آسیب های اجتماعی فصل جدیدی باز شده و با توجه به مشکلات حاصل از این معضل اجتماعی از هلال احمر به عنوان بدنه اصلی در طرح نجات استقبال و حمایت می کنیم.

سیف الهی در پایان از حضور جوانان، امدادگران و داوطلبان آموزش دیده و با اخلاق که به صورت داوطلبانه دوشادوش مدیران ستادی این جمعیت فعالیت می کنند، قدردانی کرد.

لازم به ذکر در این دیدار معاونان جمعیت هلال احمر استان با ارائه گزارش مختصری در خصوص فعالیت و خدمات معاونت مربوطه و اعلام وجود برخی از مشکلات که باعث ایجاد وقفه در فعالیت هایشان شده است، از معاون عمرانی استاندار درخواست رسیدگی به مشکلات مطرح شده، کردند.

 


٠٤:٠٥ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج