شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > با حمایت خیرین و تلاش داوطلب هلال احمر قیروکارزین؛ دختر بچه مبتلا به عارضه تومور چشمی، جراحی شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

با حمایت خیرین و تلاش داوطلب هلال احمر قیروکارزین؛ دختر بچه مبتلا به عارضه تومور چشمی، جراحی شد

در خبرها آمده بود که جمعیت هلال احمر قیروکارزین با انجام یک خدمت داوطلبانه و خداپسندانه، زمینه عمل جراحی دختر بچه چهار ساله مبتلا به عارضه تومور چشمی را از طریق اعلام شرایط حاد این دختر در فضای مجازی و درخواست کمک از خیرین و نیکوکاران برای تامین هزینه های مالی عمل جراحی وی، فراهم کرده است.   

در همین زمینه و در گفت و گوی اختصاصی واحد روابط عمومی جمعیت هلال احمر فارس با رئیس شعبه قیروکارزین، جزئیات بیشتری از این اقدام تشریح شد.

ایوب زارعی گفت: «یکی از چشم های زهرا شیخی در هشت ماهگی تخلیه می شود و او حالا در سن چهار سالگی با مشکل دیگری مواجه است؛ تومور چشمی. به گفته پزشکان اگر زهرا به سرعت تحت عمل جراحی قرار نگیرد، چشم دیگر خود را هم از دست خواهد داد و این یعنی نابینایی مطلق.»

مشکل اینجاست که هزینه های عمل او به دلیل حساسیت و ظرافت جراحی، بالای 20 میلیون تومان برآورد شده است؛ یعنی رقمی که از عهده پرداخت خانواده زهرا کوچولو بیرون است.

پای داوطلبان جمعیت هلال احمر به میان می آید. مددکاری که سال های سال در زمینه رسیدگی به امور مددجویان و رفع مشکلات درمانی آنها فعال بوده است؛ سرکار خانم مریم محمدی.   

محمدی درباره این پرونده می گوید: «فرصت زیادی در اختیار نداشتیم و حتی یک روز هم برای دیر شدن زیاد بود. همه تلاش خود را برای جذب کمک های خیرین متمرکز کردیم. با توجه به فراگیر بودن شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و کاربران قابل توجه این رسانه ها، شرایط زهرا را در گروه های مختلف به اشتراک گذاشتیم.

رقم مورد نیاز را بالای 20 میلیون تومان اعلام کردیم. صداقت و شفافیت این اقدام و همچنین اعتماد بالای مردم به جمعیت هلال احمر و از همه مهم تر لطف و عنایت خداوند متعال، موفقیت را در مدت زمان کوتاهی به ارمغان آورد و در عرض یک هفته 24 میلیون تومان جمع آوری شد.»

وقتی فهرست خیرین را مرور می کنیم، علاوه بر ارقام ریز و درشت مساعدت ها، آنچه جلب توجه می کند مشارکت چهار ایرانی نیکوکار مقیم خارج از کشور در کنار همراهی خیرین داخلی است.

استقبال برای مساعدت آنگونه است که جمعیت هلال احمر قیروکارزین مبالغ جمع آوری شده را کافی اعلام می کند و از خیرین بلند همت می خواهد کمک های خود را در موارد اعلامی بعدی واریز نمایند.

رئیس جمعیت هلال احمر قیروکارزین به همراه مددکار داوطلب شعبه و خانواده زهرا روز شنبه 7 مرداد ماه به شیراز آمدند و با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس دیدار کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس در این دیدار صمیمانه، با تحسین برانگیز خواندن مشارکت خیرین در کمک به یک مددجوی درمانی خردسال، نقش واسطه ای جمعیت قیروکارزین در این زمینه را ستود.

جعفری، پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر برای اتصال توان توانمندان به نیاز نیازمندان را کم نظیر توصیف کرد و از معاونت داوطلبان استان خواست تا ساز و کار دائمی مجمع خیرین هلال در سطح فارس را طراحی و فراهم نماید. 

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس هم در این نشست یادآور شد: «ابتکار بهره گیری از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی  برای معرفی مددجویان و نیازمندان واقعی و تلاش برای جلب مشارکت و مساعدت خیرین، از ماه مبارک رمضان امسال در فارس کلید خورد و تنها در گام اول در دو شهرستان شیراز و قیروکارزین مبلغ 38 میلیون تومان برای کمک به چهار مددجو در زمینه های درمانی و معیشتی از محل کمک خیرین و نیکوکاران جمع آوری شد و به افراد جامعه هدف اختصاص یافت.»

کامبیز قهرمانی ادامه داد: «تلاش می کنیم این نهضت خودجوش را به یک فرآیند داوطلبی در چارچوب پروژه های سازمان داوطلبان تغییر و ارتقاء دهیم. کار ما شناسایی نیازمندان درمانی و معیشتی است و با هدفمندتر کردن مددکاری در جمعیت هلال احمر و همچنین ایجاد بسترهای سخت افزاری لازم مانند خانه های سلامت و امید و مجمع خیرین هلال، پروژه های حمایتی در آینده نتایج ملموس، عینی و اثربخش تری خواهد داشت.»

زهرا شیخی یکشنبه شب 8 مرداد ماه همراه با مادر و داوطلب جمعیت هلال احمر قیروکارزین به تهران سفر کرد و روز سه شنبه همین هفته مورد عمل جراحی قرار گرفت. 

بدون شک کمک های انساندوستانه خیرین نیک اندیش به زهرا، فارغ از ساز و کارهای طولانی ادارات، برگ زرین دیگری در جریده نوعدوستی این مرز و بوم رقم زد و جمعیت هلال احمر از اینکه بار دیگر مورد اعتماد مردم قرار می گیرد بر خود می بالد. 

این رویداد نشان می دهد ایجاد شبکه های داوطلبی در سطح مجازی و تجربه راهکارهای نوین برای جلب مشارکت های مردمی و نیکوکاران، می تواند عمق و اثرگذاری فعالیت های بشردوستانه هلال احمر را در گستره عظیمی از مخاطبین و آحاد جامعه به نمایش گذارد.  


٠٠:٤٨ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٧١٧    /    تعداد نمایش : ١٣٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج