شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > اولین خانه هلال شهرستان کرمان افتتاح شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین خانه هلال شهرستان کرمان افتتاح شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و تشکیل تیم‌های واکنش سریع شهری و روستایی راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان، رضا فلاح؛ در آیین افتتاح نخستین خانه هلال احمر شهرستان کرمان در بخش چترود، اظهار کرد: خانه‌های هلال با هدف توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و تشکیل تیم‌های واکنش سریع شهری و روستایی راه‌اندازی می شود.

وی با بیان اینکه تمام فعالیت‌های خانه هلال، داوطلب محور و بر اساس ظرفیت‌های انسانی موجود در شهر و روستا انجام می‌گیرد، گفت: با همکاری هرچه بیشتر شوراها، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها جهت توانمندسازی ساکنین محله و شهر و با در اختیار گذاشتن فضای مناسب می‌توان برای احداث خانه هلال اقدام کرد تا در صورت بروز حوادث و رسیدن نیروهای امدادی، هر فرد، امدادگر خانواده خود باشد.

در حاشیه این مراسم حسن نامجو؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان تصریح کرد: اعضای مستقر در خانه‌های هلال، سفیران هلال احمر در سراسر کشور هستند و خانه‌های هلال به شکل کاملا مردمی و با محوریت داوطلبانه اداره می‌شوند

نامجو خاطر نشان کرد: اعضای این خانه‌های هلال از میان مردم و افراد آموزش دیده هستند و برای تحقق هدف مهم و حیاتی هلال احمر که آموزش در تمام سطوح است، احداث می‌شود.

در این مراسم  که مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت استان، معاون داوطلبان، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کرمان و مسئولان بخش چترود حضور داشتند اولین خانه هلال در سطح شهرستان کرمان افتتاح شد.

شهر چترود در محل اتصال دو راه اصلی زرند ـ کرمان و راور ـ کرمان قرار گرفته است و با راه اصلی از راور به مراکز شهرستان های بیرجند، فردوس و طبس و از راه زرندـ کوهبَنان به شهر بافق مرتبط می‌شود.


٠٢:٤٢ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج