شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > کلنگ زنی ساخت پایگاه امداد جاده ای شهرستان باوی در استان خوزستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

کلنگ زنی ساخت پایگاه امداد جاده ای شهرستان باوی در استان خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: خسارات معنوی که دراثر کشته شدن انسان ها در تصادفات رخ می دهد از خسارات مادی سنگین تر و غیرقابل جبران است و بعضا کانون گرم خانواده را تهدید می کند و موجب از هم فروپاشی آنها می شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای شهرستان باوی که با حضور امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: هلال احمر تمام تلاش خود را جهت راه اندازی سریع تر این پایگاه امدادی و کسب رضایتمندی مردم به کار می بندد.

وی افزود: اعتبار مصوب برای ساخت این پایگاه مبلغ پنج میلیارد و پانصد میلیون ریال است که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: متاسفانه آمار سوانح و حوادث جاده ای و تلفات و کشته ها در تصادفاتی که در جاده های خوزستان رخ می دهد به خاطر کیفیت بد جاده ها و همچنین رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی به شدت بالا و غیرقابل تحمل است و مسئولان استان باید فکری اساسی و چاره ای عاجل برای آن بیندیشند.

دکتر خدادادی ادامه داد: باید تا پایان برنامه 5 ساله توسعه استانی27 پایگاه امداد و نجات جاده ای با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص استان و وضعیت جاده در تمام محورهای ارتباطی خوزستان احداث شود و این نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است.

وی با بیان اینکه خسارات مادی که تصادفات جاده ای به اقتصاد کشور وارد می کند جبران ناپذیر است، تأکید کرد: خسارات معنوی که دراثر کشته شدن انسان ها  در تصادفات رخ می دهد از خسارات مادی سنگین تر و غیرقابل جبران است و بعضا کانون گرم خانواده را از هم فرو می پاشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در پایان گفت: جمعیت هلال احمر با ارائه آموزش های امدادی و طرح هایی در صدد کاهش تلفات تصادفات و توانمندسازی اقشار مختلف مردم است.

براساس این گزارش، در حال حاضر جمعیت هلال احمر خوزستان دارای 18 پایگاه امداد و نجات جاده ای، ساحلی، کوهستان و هوایی است و نیاز به 27 پایگاه امداد و نجات دارد که طی دو هفته اخیر کلنگ ساخت سه پایگاه امدادی در دهلاویه دشت آزادگان، جاده شوش ـ اندیمشک و باوی زده شده است.


٠٢:٥٤ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٢٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج