چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > در اختتامیه کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد دانش آموزی استان زنجان عنوان شد: 55 درصد خانواده ها بعد از سه سال متوجه اعتیاد عضو خانواده می شوند/آموزش راهکار پیشگیری از اعتیاد
 


  چاپ        ارسال به دوست

در اختتامیه کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد دانش آموزی استان زنجان عنوان شد: 55 درصد خانواده ها بعد از سه سال متوجه اعتیاد عضو خانواده می شوند/آموزش راهکار پیشگیری از اعتیاد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اظهار داشت: آسیب های اجتماعی بنیان خانواده را مورد هدف قرار می دهد که ضروری است همانگونه که در برابر زلزله مقاوم سازی می شود،برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی نیز پیشگیری در سرلوحه امور قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، اختتامیه کارگاه های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه  های دانش آموزی،با همکاری وزارت کشور، ستاد مبارزه با موادمخدر،آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر برگزار شد.

این مراسم در دبیرستان دخترانه الزهراء (س) با حضور  شهبازی دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه بامواد مخدر استان زنجان، شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ، نماینده آموزش و پرورش استان ، جمشیدی معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان ، اولیای دانش آموزان  برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در این مراسم اظهار داشت: آسیب های اجتماعی بنیان خانواده را مورد هدف قرار می دهد که ضروری است همانگونه که در برابر زلزله مقاوم سازی می شود،برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی نیز پیشگیری در سرلوحه امور قرار گیرد.

وی افزود:طرح های مختلفی از جمله  دادرس و همیار امداد از سوی جمعیت هلال احمر استان در مدارس برگزار شده است که موفقیت های مطلوبی را داشته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: هر میزان در حوزه آموزش فعالیت کنیم می توانیم پیشگیری کرده و جامعه سالم را تجربه کنیم.

وی گفت: کارگاه های آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه دانش آموزان خوابگاهی در زنجان در 10 آموزشگاه  و آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه والدین دانش آموزان  نیز بطور جداگانه،  ظرف مدت 10روز برگزار شده است.

شهرام میرزایی خاطرنشان کرد: این کارگاه ها با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی دانش آموزان در محیط های تاثیرگذار برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: این کارگاه با حضور مربیان آموزش دیده وزارت آموزش  و پرورش با همراهی و تسهیل گری مربیان برتر طرح ملی پیمان جوانان جمعیت هلال احمر استان و همکاری دانش آموزان در پست های ایمنی و سلامت مسافرین  نوروزی جمعیت هلال احمر استان زنجان برگزار شد.

دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه بامواد مخدر استان زنجان در ادامه این مراسم با تقدیر از متولیان برگزاری این کارگاه، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در بحران ها در کنار مردم است و اعتیاد هم بر اساس اعلام نهادهای بین المللی به عنوان یکی از چهار بحران محسوب می شود که جمعیت هلال احمر نیز در این راستا فعال است.

شهبازی با بیان اینکه خطر اعتیاد در حوزه آسیب های اجتماعی قابل توجه است،بیان داشت: آموزش و پرورش به عنوان نهاد فرهنگی نقش اساسی در تعلیم و تربیت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

وی گفت: برگزاری این کارگاه ها می تواند نقش اثر بخشی و تاثیرگذاری در اهداف اصلی از جمله کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی داشته باشد.

این مسئول افزود: خوشبختانه رویکرد متولیان مبارزه با مواد مخدر فرهنگی و اجتماعی است.

وی غفلت خانواده ها را یکی از دلایل اعتیاد در جامعه عنوان کرد و گفت:80 درصد افرادی که تلاش می کنند پاک شوند و به سمت بهبودی بروند، دوباره برمی گردند.

وی با بیان اینکه خانواده نقش بی بدیلی در پیشگیری اولیه از مصرف مواد مخدر دارد،افزود: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر سیاست دولت است که اجتماعی کردن بدون حضور خانواده محقق نمی شود.

وی گفت: دانش آموزان و نوجوانان به متولیان مبارزه به مواد مخدر بیش از والدین می توانند کمک کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد:ارزیابی ها نشان می دهد 60 درصد خانواده ها با علائم آموزش های پیشگیری از اعتیاد آشنا نیستند و 55 درصد خانواده ها بعد از دو تا سه سال متوجه اعتیاد اعضای خانواده می شوند.

معاون امورجوانان  جمعیت هلال احمر استان زنجان دراین مراسم گفت :  کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی با همکاری وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر در قالب تفاهم‌نامه کشوری برگزار شد.

فاطمه جمشیدی در مراسم اختتامیه کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی اظهار کرد: این دوره آموزشی باهمکاری وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر در قالب تفاهم‌نامه کشوری برگزار شد.

وی با بیان اینکه دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در خوابگاه‌های دانش‌آموزی در 10 آموزشگاه شبانه‌ روزی زنجان برگزار شده است، افزود: این دوره آموزشی با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی دانش‌آموزان در محیط‌های تاثیرگذار برای دانش‌آموزان آموزشگاه‌های شبانه‌روزی برگزار شد.

معاون امورجوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان تصریح کرد: مربیان این کارگاه‌ها، مربیان آموزش دیده وزارت آموزش و پرورش با همراهی و تسهیل‌گری مربیان برتر طرح ملی پیمان جوانان جمعیت هلال احمر استان دراین کارگاهها حضور داشتند  و حوزه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آماده همکاری دانش‌آموزان در پست‌های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر استان زنجان درقالب همیار پاک  هستند. 


١٣:٣٣ - چهارشنبه ٢٣ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٤٥٢    /    تعداد نمایش : ٩٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج