جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > 25 هزار نیروی جهادی در خوزستان فعالیت های محرومیت زدایی دارند/ هدایت و پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی توسط هلال احمر استان
 


  چاپ        ارسال به دوست

25 هزار نیروی جهادی در خوزستان فعالیت های محرومیت زدایی دارند/ هدایت و پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی توسط هلال احمر استان

سرپرست مرکز مدیریت حرکت های جهادی جمعیت هلال احمر خوزستان:

سرپرست مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: طی یک سال گذشته 25 هزار نفر در قالب 790 گروه جهادی در فعالیت های محرومیت زدایی خوزستان حضور داشته اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، ایمان محمدی نرگسی اظهار کرد: 790 مجموعه و گروه جهادی با یک برنامه ریزی دقیق از ابتدای سال 95 تا کنون به خوزستان برای انجام فعالیت های محرومیت زدایی دعوت شده اند.

وی افزود: از آن سال تاکنون بیش از 25 هزار نفر در قالب گروه های جهادی به خوزستان آمدند و این گروه ها بخش عظیمی از سرمایه را چه از نظر علمی و مالی و امکانات وارد خوزستان کردند و در حوزه های بهداشت و درمان، عمران و سازندگی، اشتغال و کارآفرینی، آموزش و پژوهش، کشاورزی و دام پروری و امورفرهنگی و آموزشی فعالیت داشتند.

سرپرست مرکز مدیریت حرکت های جهادی جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: 37 تیم پزشکی، 18 تیم عمرانی، 34 تیم فرهنگی توسط مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمرخوزستان به مناطق محروم اعزام شدند.

محمدی یادآور شد: در فروردین امسال نیز نخستین برنامه درمانی و بهداشتی این مرکز در منطقه محروم عین 2 با راه اندازی درمانگاه اضطراری موقت اجرا شد که 1500 نفر از جمعیت ساکن آن منطقه توسط یک تیم پزشکی 45 نفره ویزیت شدند و داروی رایگان به آنها ارائه شد.

وی با اشاره به فعالیت های این مرکز در نوروز 97 گفت: 27 گروه برای ارائه خدمات مختلف در نوروز 97 ساماندهی و حمایت شدند و 17 هزار نفر از متخصصان در حوزه های مختلف وارد خوزستان شده اند و از فعالیت های آنها به طور کامل پشتیبانی می کنیم.

وی یادآور شد: روستاییان و خانوارهای حاشیه نشین بخشی از اقشار آسیب پذیر و محروم هستند که جمعیت هلال احمر خوزستان با همکاری حوزه های داوطلبان و جوانان فعالیت هایی در زمینه پیشگیری، درمان و توانمندسازی محرومان دارد.

سرپرست مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: علاوه بر آن یک تیم فرهنگی 18 نفره در کنار این تیم پزشکی اقدام به ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی کردند.

محمدی بیان کرد: عدم حضور مجموعه های مردمی و موسسات خیریه و گروه های جهادی یکی از خلاهای فعالیت های جهادی در استان است.

وی گفت: نقش این مرکز ترغیب، هدایت و پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی و مجموعه های مردمی است و تیم هایی را به مناطق بسیار آسیب پذیر و حاشیه نشین اعزام کرده است.

محمدی اضافه کرد: مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر خوزستان2 سال پیش با هدف ترویج فرهنگ همیاری وکمک به همنوع که در راستای رسالت هلال احمر که یکی از رسالت های بزرگ و پرچمدار توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و کم برخوردار در جامعه است تأسیس و راه اندازی شد.


٢٣:٠٩ - پنج شنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦١٠١    /    تعداد نمایش : ٥٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج